• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

moneybookers pojašnjenje! :-)

anarchox

Legenda
Tu od
28 Kol 2010
sax kaže:
E da ne mozes danas nikako dobiti :fever Vikend izostavi uvek, kada te zakaci vikend ne racunaj, to sam zaboravio reci 6 radnih dana, tako da ce ti novac leci u ponedeljak, a ako ne onda u utorak sigurno :to_clue

A za wire pitam zbog AP prvenstveno, ne isplati se koliko vidim prema nekim postovima koje su ljudi pisali 15 $ AP, 30 $ banka :die

Hahaha ! Oni ce tebi hljeb uzimat :die :die :die
Ma nema veze, nek legne onda kad legne, samo mi je trebala potvrda, da je ovoliko cekanje ok.
Ovaj, nema smisla da banka uzima toliko proviziju, evo sad sam gledao svoje ove
potvrde za isplatu, koliko sam ja skuzio na iznosima od oko 100$ su meni uzimali ~2$,
koliko sam skuzio jednom su mi na 250$ uzeli ~8$, ali to je sve gore-dole.
Dakle, porez banka sebi ne uzima fiksno, vec procentualno po nekom iznosu.

To da li ti uplacujes sa AP ili MB, po meni je svejedno, porez je isti.
Drugo je to koliko ti AP uzima za transakciju, al bogme su skupi :die

sax

Legenda
Tu od
22 Stu 2010
anarchox kaže:
Hahaha ! Oni ce tebi hljeb uzimat :die :die :die
Ma nema veze, nek legne onda kad legne, samo mi je trebala potvrda, da je ovoliko cekanje ok.
Ovaj, nema smisla da banka uzima toliko proviziju, evo sad sam gledao svoje ove
potvrde za isplatu, koliko sam ja skuzio na iznosima od oko 100$ su meni uzimali ~2$,
koliko sam skuzio jednom su mi na 250$ uzeli ~8$, ali to je sve gore-dole.
Dakle, porez banka sebi ne uzima fiksno, vec procentualno po nekom iznosu.

To da li ti uplacujes sa AP ili MB, po meni je svejedno, porez je isti.
Drugo je to koliko ti AP uzima za transakciju, al bogme su skupi :die

Ahahhahahhahhaha :hysterical

Najgore je kada odes u banku i da ih pitas koliko uzimaju na za transakcije oni nemaju bele veze o cemu pricas :wtf1

b82

Aktivni član
Tu od
2 Stu 2010
Koristim Paypal i Alertpay. Međutim, u poslednih par meseci Alertpay ima ozbilnih problema, pa razmišljam da pređem na MB. Jedan online servis koji koristim isplate vrši samo na MB i AP.

Gledam stranicu fees na MB i tamo piše da je povlačenje novca moguće samo putem wire-a.
Vidim da ovde mnogi povlače novac direktono na kartice, ali su sve te poruke na forumu napisane pre više meseci, pa me interesuje da li je još uvek moguće povlačenje novca na kreditene kartice u BIH.

Ako jeste, kolike su provizije i da li postoji minimalni iznos koji je moguće povući?

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
b82 kaže:
Ako jeste, kolike su provizije i da li postoji minimalni iznos koji je moguće povući?

Ja iz Srbije mogu da povlacim na kreditnu karticu, sumnjam da iz BIH ne moze. 1.8 eura je provizija. Kada saljes novac nekome to te kosta 1% od transakcije do 0.5 eura. Ako primas novac u nekoj drugoj valuti provizija je oko 2% za konverziju (zaista ne znam tacno). To je vrlo bitno kada primas uplate u dolarima, a racun ti je u eurima, i obrnuto.

MB mozes imati samo jedan akaunt, i u samo jednoj "glavnoj" valuti, pa dobro razmisli hoce li to biti dolari ili euri, mada je verovatno eur najbolja opcija, posto bar u Srbiji bi banka uzela proviziju na konverziju iz dolara u eure (racuni su nam mahom u Eurima).

anarchox

Legenda
Tu od
28 Kol 2010
@b82

Da, MB podrzava bez problema i CC withdraw i bankwire, i nisu bezobrazni kao oni iz AP,
tako da je fee u oba slucaja oko 2.5$, a ne 15$+ kao u AP. Po mom misljenju MB je daleko
najbolji platni procesor, po mom misljenju daleko bolji i od PP-a, samo sto nije toliko prisutan.
Ako imadnes kakvih pitanja iil nejasnoca, ja cu ti rado pomoci :)

b82

Aktivni član
Tu od
2 Stu 2010
Hvala na odgovrima. Račun u banci mi je u KM, a ne u eurima, tako da mi odgovara da MB bude u dolarima.

anarchox

Legenda
Tu od
28 Kol 2010
b82 kaže:
Hvala na odgovrima. Račun u banci mi je u KM, a ne u eurima, tako da mi odgovara da MB bude u dolarima.

Da, isti slucaj. Prilikom uplate novca na karticu banka ce uzeti neku neznatnu proviziju zbog konvertovanja novca.
Inace, bank wire sa MB-a je brzi nego CC withdrawal, i traje ukupno oko 4-5 radnih dana, dok CC w. traje i do 10ak dana.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Pozdrav, zanima me nakon što istekne kartica (npr Visa traje do 9. mjeseca 2011.) treba opet verificirati novu karticu koju si dobio u istoj banci, produžen joj rok valjanosti.
Dakle jel princip isti kao da je to totalno nova kartica ili možda treba je samo unijeti bez verifikacije?

Drenova

Iskusan lik
Tu od
22 Lis 2010
Netko kaže:
Pozdrav, zanima me nakon što istekne kartica (npr Visa traje do 9. mjeseca 2011.) treba opet verificirati novu karticu koju si dobio u istoj banci, produžen joj rok valjanosti.
Dakle jel princip isti kao da je to totalno nova kartica ili možda treba je samo unijeti bez verifikacije?

Isti je princip, kad dodaješ karticu moraš da je verifikuješ. Moneybookers ti automatski ukloni karticu sa naloga kad istekne, bar je kod mene tako bilo.

Nikola

Novi član
Tu od
5 Velj 2010
Imam pitanje u vezi verifikacije debitne kartice.
Uplatio sam simbolicnih 10KM na debitnu i sada mi skinulo sa racuna odredjenu kolicinu KM ali na sajtu mi trazi da unesem u dolarima iznos,kako tacno da to konvertujem?

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Skipper kaže:
Traži u banci da ti daju iznos u dolarima za taj dan.

Plus u listingu transakcija mora biti koliko je iznos u dolarima.

Nikola

Novi član
Tu od
5 Velj 2010
Vatra Wolf kaže:
Skipper kaže:
Traži u banci da ti daju iznos u dolarima za taj dan.

Na listingu ima samo u KM-ovima. Nazvacu sutra raiffeisen call centar pa neka mi oni objasne.
Tetama u banci je mrsko to da urade i stalno me salju da vadim te listinge :S kazu da mi je tako bolje.
Hvala kako god :D

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Nikola kaže:
Vatra Wolf kaže:

Na listingu ima samo u KM-ovima. Nazvacu sutra raiffeisen call centar pa neka mi oni objasne.
Tetama u banci je mrsko to da urade i stalno me salju da vadim te listinge :S kazu da mi je tako bolje.
Hvala kako god :D

Možeš tako uraditi ali u mom listingu je vazdi iznos u KM i USD. :)
Tete imaju puno posla. Nekad i njih treba razumjeti.

xaxaxa123

Moćan
Tu od
6 Srp 2011
Jedno pitanje pise mi ovo:

Your account is locked for outgoing transfers and credit/debit card payments therefore we cannot complete this transaction.

To unlock your account, you must upload funds into your Skrill (Moneybookers) account via bank transfer.

Da bih otkljucao nalog moram da izvrsim uplatu preko banke, e sad zanima me koju sumu treba da uplatim?

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Trebalo bi biti tako ako ti ne budu tražili i drugi sloj zaštite - provera identiteta (ako već nisi radio).

xaxaxa123

Moćan
Tu od
6 Srp 2011
Ne mogu da editujem, jel moguce da mi traze proviziju oko 15e nije im dobro majke mi.

Na vrh