• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

moneybookers pojašnjenje! :-)

experience387

Novi član
Tu od
6 Velj 2010
Treba da prebacim neki novac sa freelancer(dot)com, i posto sam iz BiH jedino mogu preko moneybookers? Gledao sam ovu listu sa provizijama koje uzimaju, i pise da za sve zemlje vazi 1.80 eura fee za International Bank Transfer, ali dole u uglu pise samo za zemlje pripadnice OECD?

Sada me zanima da li uopste mogu podici novac u BiH preko moneybrookers, putem deviznog racuna ili sta ja znam, i jel fakat naplacuju samo 1.8 eura? Btw koliko se ceka da novac legne na racun?

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Ja sam kod nas u Hrvatskoj normalno dobio pare na devizni račun. Provizija je bila 1.80. Zatražio sam isplatu u nedjelju, dobio u petak.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
experience387 kaže:
Treba da prebacim neki novac sa freelancer(dot)com, i posto sam iz BiH jedino mogu preko moneybookers? Gledao sam ovu listu sa provizijama koje uzimaju, i pise da za sve zemlje vazi 1.80 eura fee za International Bank Transfer, ali dole u uglu pise samo za zemlje pripadnice OECD?

Sada me zanima da li uopste mogu podici novac u BiH preko moneybrookers, putem deviznog racuna ili sta ja znam, i jel fakat naplacuju samo 1.8 eura? Btw koliko se ceka da novac legne na racun?

Mozes. 1.8 ti skine moneybookers i jos nasa banka ce ti uzeti nekakvu proviziju nije vise od 10 KM al ne znam od cega zavisi (mozda od kolicine ili do banke).

Hmm kako kad od 3-5 dana. Predzadnji put meni za 3 dana bilo, a zadnji
me uhvatio vikend, povukao cetvrtkom navece, a u utorak ujutro digao, mozda je bilo i u ponedeljak al nisam projveravao.

S

sunaddict

Guest
RFB u Srbiji ne uzima nikakvu proviziju na payout,10 KM bi bilo ja mislim 5E + onih fikxnih 1.80 od MB bi bome bila prevelika marza po transakciji. . .

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Marža MB-a je uvijek ista i ne ovisi o količini koju povlačiš, ja sam par puta povlačio po 500 € i opet je 1,8 marža kao i kada sam povlačio 100 €.
A ne znan jeli banka uzima proviziju, tj. nisan obraćao pozornost, vjerovatno i ako uzima je nešto malo (ja sam povlačio na Unicredit banku), jer bi sigurno primjetio da uzimaju više.
Vrijeme čekanja je 3 dana, i uvijek je tako bilo, a povlačio sam puno puta.
Naravno, vikend se ne računa.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Prije 5 radnih dana sam povukao lovu sa MB-a na Raiffeisen devizni račun i još ništa.
Kada sam povlačio na Unicredit banku lova je uvijek sjedala do 3 radna dana.
Zanima jel ovo izoliran slučaj ili je praksa da lova na Raiffeisen devizni račun sjeda nakon 5-6 radnik dana?
Ima li tko da je povlačio lovu sa MB-a na Raiffeisen devizni račun?

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Netko kaže:
Prije 5 radnih dana sam povukao lovu sa MB-a na Raiffeisen devizni račun i još ništa.
Kada sam povlačio na Unicredit banku lova je uvijek sjedala do 3 radna dana.
Zanima jel ovo izoliran slučaj ili je praksa da lova na Raiffeisen devizni račun sjeda nakon 5-6 radnik dana?
Ima li tko da je povlačio lovu sa MB-a na Raiffeisen devizni račun?

Zna se desiti. Pricekaj jos koji dan.

Probao sam povlacenje na debitnu Visu electron od RF banke BIH i radi :D.
Prije 8 dana sam povukao i evo veceras vidim da su sjele pare, dok prije dva dana nisu bile.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
e odlično, taman sam mislio izvaditi debitnu karticu, ovo je razlog više da to i napravim.
offtopic -> Jel se na internet bankatstvu može vidjeti i debitna kartica (očito da može kada kažeš da si navečer to vidio)?
Pitam jer mi je ova u banci rekla da se ne može.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Netko kaže:
e odlično, taman sam mislio izvaditi debitnu karticu, ovo je razlog više da to i napravim.
offtopic -> Jel se na internet bankatstvu može vidjeti i debitna kartica (očito da može kada kažeš da si navečer to vidio)?
Pitam jer mi je ova u banci rekla da se ne može.

Vidi se i debitna i devizni racun. Mozes da prebacujes sa deviznog na debitnu ali isto nije instant mora sluzbenik da odobri... Oko 5-6 sati traje.

E da. Za razliku od deviznog banka nije uzela nikakvu proviziju za uplatu na debitnu karticu od strane Moneybookersa.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Evo danas stigla lova. Dakle 5-6 dana treba da sjedne na račun, to me zanimalo. I kaže ova provizija banke je 0,5%, a meni na 50€ uzelo 5€ provizije. No dobro ovih 50€ je bio svojevrstan test, ta provizija nije toliko zabrinjavajuća kada se povlače veće sume novca, barem ja tako mislim.
Mislim da za iznose manje od 200€ provizija 10%, a za one iznad 200€ provizija je 0,5%.
Ali najsmješnije je što ja moram izvlačiti te zaključke dok me službenica uvjerava da je provizija 0,5% za sve vrste transakcija. A gleda moj račun i vidi da mi je banka uzela 5€ provizije.
No Hellas veli da nema nikakve provizije kada skidaš na debitnu karticu, tako da je to najbolja solucija.
Eh da, išao izvaditi debitnu karticu i pitam kolko traje inače prijenos sa deviznog sa debitni preko internet bankarstva, veli ona da je to instant, do pola sata maksimalno. Reko neki vele da to traje 5-6 sati, no ona kaže da to nije tako, da se nije nitko žalio na to.
Očito si ti Hellas izolirani slučaj :)

alman

Dobro znana faca
Tu od
23 Ožu 2009
ja koristim i jedno i drugo kod raiffaizena imam i token pa mogu se logovat na svoje racune i putem interneta pa tako prebacim sa racuna na racun nije instantno jer se pravi nalog koji se u centrali stampa al traje oko 2-6h prebacujem novac sa deviznog na kartice i sa njih tamo svejedno

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Netko kaže:
Evo danas stigla lova. Dakle 5-6 dana treba da sjedne na račun, to me zanimalo. I kaže ova provizija banke je 0,5%, a meni na 50€ uzelo 5€ provizije. No dobro ovih 50€ je bio svojevrstan test, ta provizija nije toliko zabrinjavajuća kada se povlače veće sume novca, barem ja tako mislim.
Mislim da za iznose manje od 200€ provizija 10%, a za one iznad 200€ provizija je 0,5%.
Ali najsmješnije je što ja moram izvlačiti te zaključke dok me službenica uvjerava da je provizija 0,5% za sve vrste transakcija. A gleda moj račun i vidi da mi je banka uzela 5€ provizije.
No Hellas veli da nema nikakve provizije kada skidaš na debitnu karticu, tako da je to najbolja solucija.
Eh da, išao izvaditi debitnu karticu i pitam kolko traje inače prijenos sa deviznog sa debitni preko internet bankarstva, veli ona da je to instant, do pola sata maksimalno. Reko neki vele da to traje 5-6 sati, no ona kaže da to nije tako, da se nije nitko žalio na to.
Očito si ti Hellas izolirani slučaj :)

Potpuno netacno. Zna trajati i vise. A ako nedeljom prebacis cekaces do ponedeljka. Sto se tice zaljenja prije nove godine sam cak morao i Sarajevo zvati da provjere sta se desilo... Naravno u vecini slucajeva je bilo ispod 2 sata.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Ma jasno, ti bankovni službenici sve gledaju s visoka kao da su plemići. Oni misle da su viša rasa, sve nadmeno i oni ne griješe nikad. Nedaj bože da im ukažeš da griješe, onda slijedi paljba iz svih oružja.
Jer oni naravno ne griješe, oni su super bića.
Naravno ima i onih koji su ok, no ja na takve još nisam naletio.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Kolku proviziju uzme Raiffeisen kod verificiranja debitne kartice?
to me zanima jer još čekam token za internet bankarstvo.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Netko kaže:

ne razumjeh te bas najbolje ali nista. mb ce skinuti neki iznos,
odes u banku pitas koliko su skinuli i kad uneses tacan broj tamo u verifikaciju to ti dodaju na racun na mb. ako ne uneses u roku od mjesec dana vrate ti to nazad na karticu i moras pokrenuti proces nanovo.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Netko kaže:

Svaki put ti oduzme drugi iznos. Kad zatražiš da ti oduzmu, nemoj upisivati iznos koji su ti odma oduzeli, nego pričekaj 2-3 dana jer se taj iznos kroz tih par dana promijeni (neznam zašto, ali tak je meni bilo). E da, i pazi da ti devizni račun i moneybookers imaju istu valutu, jer inače češ jako teško napravit verifikaciju.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
djetlic kaže:
Netko kaže:

Svaki put ti oduzme drugi iznos. Kad zatražiš da ti oduzmu, nemoj upisivati iznos koji su ti odma oduzeli, nego pričekaj 2-3 dana jer se taj iznos kroz tih par dana promijeni (neznam zašto, ali tak je meni bilo). E da, i pazi da ti devizni račun i moneybookers imaju istu valutu, jer inače češ jako teško napravit verifikaciju.

Ne treba da se brine za to. Oba smo iz BiH i kod mene nije bilo problema.

Ja sam odmah isao i nisam imao problema, kolega isto.

A i sto se tice oduzimanja za verifikaciju nekog iznosa to nije provizija te pare ti vrate.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Hellas kaže:
djetlic kaže:
Netko kaže:

A i sto se tice oduzimanja za verifikaciju nekog iznosa to nije provizija te pare ti vrate.

ma pogrešno sam se ja izjasnio. Znan da nije to provizija (radio sam ja već verifikaciju kreditne kartice), zanimao me postotak koji banka uzme da ne pogriješim kod verifikacije, npr. MB skine 1.18€, al banka na to nadoda još 0.18€ provizije i to na kraju napiše kao da mi je skinulo 1.36€, a u biti je točno 1.18€.
To me brine, jer kolko se sjećam imam tri pokušaja.
Ma dobro, snać ću se, ako prvi put fulam, onda ću pričekat koji dan da vidim jel se iznos promijenio.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Netko kaže:
Hellas kaže:
djetlic kaže:
Netko kaže:

ma pogrešno sam se ja izjasnio. Znan da nije to provizija (radio sam ja već verifikaciju kreditne kartice), zanimao me postotak koji banka uzme da ne pogriješim kod verifikacije, npr. MB skine 1.18€, al banka na to nadoda još 0.18€ provizije i to na kraju napiše kao da mi je skinulo 1.36€, a u biti je točno 1.18€.
To me brine, jer kolko se sjećam imam tri pokušaja.
Ma dobro, snać ću se, ako prvi put fulam, onda ću pričekat koji dan da vidim jel se iznos promijenio.

ja sam otisao u banku i zapisao taj iznos nakon 3-4 dana
zatim sam dosao kuci i shvatio da sam izgubio taj papiric.
pa sam odoka gadjao i fulao tri puta. pa sam se iznerviro prekopao smece
i nasao papiric. sacekao 24h i ukucao onaj iznos sto su mi oni napisali.

nema provizije. ne moze ti banka uzimati proviziju na svaku kupovinu, a to je isto. zasto ti naplacuju vodjenje racuna, jos prakticno rade sa tvojim parama dok su na kartici.

Na vrh