• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

moneybookers pojašnjenje! :-)

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
ok, hvala.
al siguran sam da iznos koji mb skine različito se prikaže u banci. Nakon par dana prikaže se drugi iznos. Npr. dođeš u banku i kažu da je to 2,15, no nakon par dana to je neki drugi iznos.
Na to sam mislio.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Pa to sam ti i napisao u onom svom postu. Onaj iznos koji odma pokaže nije točan jer kroz dan, dva, tri taj iznos se promijeni.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
djetlic kaže:
Pa to sam ti i napisao u onom svom postu. Onaj iznos koji odma pokaže nije točan jer kroz dan, dva, tri taj iznos se promijeni.

shvatio sam, hvala.
al mi nije jasno zašto se promijeni i po kojoj formuli?
jer nemam kada čekati tri dana, treba mi to odmah.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Evo napokon došla debitna kartica, ali naravno ide drugi problem.
Položio lovu i pitam koja je valuta na debitnoj kartici, veli službenica da je valuta KM i da ne može biti nijedna druga. Valuta na MB računu je Euro, a na debitnoj KM. E bome onda će verifikacija biti vesela.
Zanima me kako ste vi to obavili?

p.s. i koji card type na MB_u treba izabrati kod verificiranja?
Visa Electron ili Delta/Visa Debit?

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
izabra sam Visa Electron i ovodobija :

* Transaction ID: 272105316
* Common reasons and/or advice :

o Transaction rejected by your bank - probable reason is the "gaming" description sent to your bank. We recommend you to contact your bank directly and communicate the issue with them.
o Incorrect credit/debit card details submitted – we recommend you to double check your card data entered in our system.
o Insufficient funds – we can advise you to check with your bank whether your available balance is sufficient to cover the amount due.

I sad ne mogu maknut ovu karticu, jesam triba izabrat Delta/Visa debit?
a ne znan sad kako editirat karticu, proba bi stavit drugi tip kartice al ne mogu, ne mogu ni izbrisat, e svašta

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
evo probao opet verficirati i sada prošlo, svašta. A ništa nisam mijenjao. Oba puta je stajalo for gaming purpose.

A ovo što se tiče EUR-KM.
Zar se u banci na izvodu ne može vidjeti kolko je skinuto u eurima i onda sa strane stoji to preračunato u KM? VOlio bi da vidim to na izvodu, tko će to kasnije ručno preračunavat, nezgodno će biti pogoditi točno u cenat

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Tek sad vidio onaj gore post. neznam po čemu se to promijeni. Jel debitna od deviznog računa, ili?

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
debitna je u KM ali kad gleda sluzbenik ima kolonu u evrima.

kad dodje izvjestaj na kraju mjeseca pise iznos u valuti i pored preracunato u KM.

izaberes Visa Electron.

@Djetlic kod vas u CRO je drugacije te nemam blage kako sta tamo

kod nas u BIH debitna nije vezana za devizni.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Evo prije 15 minuta sam uplatio lovu na debitnu karticu, no kada je želim povući na MOneybookers javi se error koji veli da nemam dovoljno love na kartici.
Koliko treba proći vremena da ja tu lovu mogu povući na MB?
Ja sam mislio da je lova instant dostupna kada je uplatim na karticu, no očito nije baš tako.

jokara25

Moćan
Tu od
24 Sij 2009
Mislim da moras imati neki minimum sredstava koji mora ostati na kartici. Kada sam ja vadio Vizu Virtuon dao sam u startu 20 eura, i to je iznos koji uvek mora ostati na kartici, a sve preko toga mozes koristiti. Ako ovo nije slucaj kod tebe, ne znam sta bi drugo moglo biti.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
NIje to. NIje mi ovo prvi put da dizem lovu s kartice na MB.
Jednostavno mislim da treba neko određeno vrijeme dok ta lova ne sjedne na karticu. Evo ispucao sam 3 pokušaja, tako da sam miran do sutra, 24 sata moram čekati za idući pokušaj :)

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
U BiH je potrebno oko 2 sata da lova sjedne na debitnu karticu nakon uplate.

Nema minimalnog iznosa koji mora ostati. Ako imas marku mozes kupiti nesto za tu marku.

Ja svoju bas intenzivno koristim i za placanje preko paypala i mb i vjeruj da je bas ovako.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Hellas kaže:

Nema minimalnog iznosa koji mora ostati. Ako imas marku mozes kupiti nesto za tu marku.

Ja svoju bas intenzivno koristim i za placanje preko paypala i mb i vjeruj da je bas ovako.

e to me je zanimalo, ja sam bio nestrpljiv pa sam ispucao 3 pokušaja prije nego su istekla ta 2 sata.
U svakom slucaju hvala ti na informaciji, sada bar znam za idući put.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Netko kaže:
Hellas kaže:

e to me je zanimalo, ja sam bio nestrpljiv pa sam ispucao 3 pokušaja prije nego su istekla ta 2 sata.
U svakom slucaju hvala ti na informaciji, sada bar znam za idući put.

Nije striktno pravilo 2 sata. Zna trajati i pet sati, a zna biti i nakon 45 minuta. Zasto ne znam. Mozda ima neki sluzbenik koji radi checkout i kad on provjeri i odobri transakcija prosla... Who knows...

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
Ma najgore je u tome svemu što meni bankovna službenica veli da to ide instant. A sad mi je baš bilo hitno.
A ništa nego pričekat to internet bankarstvo.

hara91

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2009
Jedno pitanje za one koji su vec vrsili isplate sa MB racuna,ja trenutno na MB racunu imam oko 135eura i sada bih to da isplatim,takodje imam devizni racun,.Danas sam otisoa do banke pitao swift code i ona tamo teta mi je rekla taj kod.Esad kada ukucam taj cod poslije toga se pojavi da ukucam accoun number,da li je to ovaj broj sto pise na deviznom

mr_black

Član
Tu od
21 Srp 2010
hara91 kaže:
Jedno pitanje za one koji su vec vrsili isplate sa MB racuna,ja trenutno na MB racunu imam oko 135eura i sada bih to da isplatim,takodje imam devizni racun,.Danas sam otisoa do banke pitao swift code i ona tamo teta mi je rekla taj kod.Esad kada ukucam taj cod poslije toga se pojavi da ukucam accoun number,da li je to ovaj broj sto pise na deviznom

Ovo su obično podaci koji se traže kod isplata preko neta (MB ili čekovi...)

broj deviznog računa
svoje ime, prezime i adresu
swift i iban banke
ime banke

Idi ponovo u banku i traži sve podatke pa ih imaš za ubuduće.

Netko

Član
Tu od
24 Velj 2010
hara91 kaže:
Je, to je broj koji piše na deviznoj knjižici

hara91

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2009
Netko kaže:
hara91 kaže:
Je, to je broj koji piše na deviznoj knjižici

Oke hvala uradim to ali sad mi ovo izbaci
Identity verification required!

Unfortunately we were unable to verify the data in your profile with an independent information source. Under UK anti-money laundering regulations we are therefore required to obtain an additional proof of identity before we can process your first redemption request.

We offer you the following fast and easy options:

Option 1: Charge the redemption fee to your credit/debit card (instant)
We will charge the redemption fee to your card.

Option 2: Verify your bank account (within 3 banking days)
We will make a payment to your bank account. In the reference field of the payment we will include a unique verification code which you will have to enter back at our site.

Option 3: Verify your address (within 2-5 banking days)
Upon request we will send a letter to the address registered on your account. This letter will contain a verification code which you will have to enter back at our site. If you choose this option you will be forwarded to our address verification section.

Please excuse any inconvenience caused. We hope for your understanding that such measures are imperative in order to comply with anti-money laundering legislation and prevent misuse of the Moneybookers system.

Sad ne kontam ovo bas sve kako dalje kako ide ta verifikacija

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
hara91 kaže:

Nemam MB pa ne znam kako tamo stvari stoje, ali imam epassport. Kod e passporta si mozes naruciti da ti posalju karticu pa si onda preko bankomata dizes lovu. Ako MB ima tu opciju, mozda da razmislis o tome? Po meni je to dosta prakticno.

Na vrh