• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AlertPay Verifikacija Preko Internet Kartice?!

DavidVictor kaže:
exy kaže:
Imam i ja Virtuon karticu, ali na njihovom sajtu piše sledeće:

VISA Virtuon kartica Raiffeisen banke može se koristiti samo za plaćanja putem Interneta na određenim domaćim i inostranim web sajtovima.

Da li Virtuon kartica može da se koristi na Alertpay-u, tj. da se preko nje podižu pare i kako?

Naravno da mogu care. 98 % naših radnika u banci uopšte nisu obavešteni o internet bankarstvu i internet zaradi, to je tuga jedna.
I veruj mi svi oni su duboko uvereni u to da ti na VISA Virtuon karticu ne možeš primati uplate :crazy_grin
A praxa mi je već mnogo puta pokazala da je to moguće, bez ikakavih problema.
Povežeš svoju Virtuon karticu sa AlertPayom u ovom slučaju i kada zatražiš isplatu lova ti legle za 3 do 4 radna dana. Ti odeš u banku i lepo kažeš da hoećeš da skineš pare sa Visa Virtuon kartice, oni provere stanje kad gle čuda lova je tu i ti je možeš skinuti ;)
Tako da bez brige care, sve to ide vrlo jednostavno i leže lova uvek.

A inače, ne znam da li da se smejem ili da se čudim ali takvo je stanje da ljudi koji rade u BANCI uopšte ne znaju ništa o INTERNET BANKAMA i kako to ide, i kako se Visa Virtuon kartica može koristiti. Idalje smo u 19. veku po tom pitanju...ali okej, ko zna zašto je to dobro što oni ne znaju ništa o tome :D

Kad vec pomenu da 98 % ne zna za internet zaradu moram da ispricam sta mi se desilo kad sam isao u Privrednu Banku Beograda. Dobio sam cek od alertpay-a i nisam skinuo zahvalnicu kad sam im odneo. Likusa pocela da cita onu zahvalnicu :crazy_grin

DavidVictor kaže:
Naravno da mogu care. 98 % naših radnika u banci uopšte nisu obavešteni o internet bankarstvu i internet zaradi, to je tuga jedna.
I veruj mi svi oni su duboko uvereni u to da ti na VISA Virtuon karticu ne možeš primati uplate :crazy_grin
A praxa mi je već mnogo puta pokazala da je to moguće, bez ikakavih problema.
Povežeš svoju Virtuon karticu sa AlertPayom u ovom slučaju i kada zatražiš isplatu lova ti legle za 3 do 4 radna dana. Ti odeš u banku i lepo kažeš da hoećeš da skineš pare sa Visa Virtuon kartice, oni provere stanje kad gle čuda lova je tu i ti je možeš skinuti ;)
Tako da bez brige care, sve to ide vrlo jednostavno i leže lova uvek.

Zahvaljujem na brzom odgovoru i da postavim još par pitanja:
Kako si došao do verifikaciong koda: u banci ili može i preko interneta?
Kako isplaćuju pare, u dolarima ili dinarima?

exy kaže:
Zahvaljujem na brzom odgovoru i da postavim još par pitanja:
Kako si došao do verifikaciong koda: u banci ili može i preko interneta?
Kako isplaćuju pare, u dolarima ili dinarima?

Uvek sam tu da pomognem koliko znam i umem, i drago mi je da ti koriste moji odgovori ;)

Što se tiče verifikacionog koda imaš dve opcije:

1) Prva je da odeš u banku i zatražiš uvid u tu poslednju transkaciju gde si primio 0,01 euro, i pitaš ih da ti napišu na papir ili odštampaju sve vezano za to. Konkretno za Visa Virtuon meni je pisalo ovako ALERTPAY**0280**CODE. I ti onda taj code od 4 cifre uneseš tamo u polje za verifikaciju.

2) Druga je da opet odeš u banku i zatražiš svoj LIB - Lični identifikacioni broj, preko koga ćeš moći da kreiraš online nalog gde ćeš preko svog računara moći da imaš uvid u svoje stanje na računu i transkacije pa ćeš i tu moći da vidiš potrebne brojke. Naravno, mnogo brže odradiš ovu prvu opciju, ali i ova druga ti je inače korisna.

A što se drugog pitanja tiče, VISA Virtuon kartica ti je vezana isključivo za eure, tako da svaka uplata novca koja je na nju legla u dolarima, dinarima ili bilo kojoj drugoj valuti automatski se prebacuje u eure i ti kada dižeš novac, dobićeš pare u eurima.

Evo jednog glupog pitanja,ali posto sam pocetnik nemojte mi zameriti :D
Da li ja mogu nekom da uplatim novac na paypal sa mog alertpay racuna?
Ili moram da imam pp racun da bih nekom uplatio na pp...?
unapred zahvalan!

Zemunac kaže:
Jel moze neko da mi odgovori na prethodno pitanje...?
hvala!

Moras da imas pp racun da bi uplatio nekom na pp. :waving

Znaci da sa alertpay-a ne mogu da posaljem novac na pp....?

Maler...:(

p.s kako mogu da otvorim pp acount iz Srbije?

Zemunac kaže:
Znaci da sa alertpay-a ne mogu da posaljem novac na pp....?

Maler...:(

p.s kako mogu da otvorim pp acount iz Srbije?

Mozes jedino ako imas familiju u dijaspori, pa da na njih registrujes nalog ...

Molio bih da mi pomogne neko iz BiH, a ne iz SRB i HR, ne zato sto ja to necu, nego sto nam "sistem kojim posluju" banke nije isti.
Kako je najbolje da podignem novac sa AP?
Da li da otvorim devizni racun i da uradim bank wire, ili da otvorim tekuci racun, uzmem debitnu karticu i tako dizem lovu.
Hvala unaprijed na odgovorima.

srboljub1989 kaže:
Molio bih da mi pomogne neko iz BiH, a ne iz SRB i HR, ne zato sto ja to necu, nego sto nam "sistem kojim posluju" banke nije isti.
Kako je najbolje da podignem novac sa AP?
Da li da otvorim devizni racun i da uradim bank wire, ili da otvorim tekuci racun, uzmem debitnu karticu i tako dizem lovu.
Hvala unaprijed na odgovorima.

U BiH možeš da dižeš novac čekom ( mala provizija na ček 4$ + mala provizija u banci) samo što se u Volksbank banci čeka 15-20 dana da unovče ček.

Bank Wire ti se isplati samo ako ćeš isplaćivati preko 100$(provizija na Bank Wire 15$) ,funkcioniše u BiH bez problema novac legne kroz 7 dana na račun.

Sa debitnom karticom iz BiH neće ići online plaćanje i primanje novca.(Dok je stvar sa HR i SRB drugčija)

Takođe možeš da povučeš novac na kreditnu karticu ( Visa Classic) uz proviziju od 5$ + provizija konverzije USD u BAM.(U Banci kažu da nemože , ali može :) )

Pa odabereš način koji ti se najviše sviđa u sva tri slučaja novac će ti uredno stići :)

cek moram da cekam preko 30 dana.
tako su mi rekli.
jedino mi ostaje opcija bank wire.
dizem $200, tako da $15 fee je podnosljivo.
samo ne znam koliko ce banka da mi uzme provizije.

srboljub1989 kaže:
cek moram da cekam preko 30 dana.
tako su mi rekli.
jedino mi ostaje opcija bank wire.
dizem $200, tako da $15 fee je podnosljivo.
samo ne znam koliko ce banka da mi uzme provizije.

Ne znam zašto bežiš od povlačenja love na kreditnu karticu, uvek je najbolji, najbrži i sa najmanje fee izbor svlačenja love na karticu.
Sve drugo je obično dosta komplikovanije, duže čekaš, nesigurnije i više te oderu.

Treba da verifikujem AP nalog, a još nisam izvadio karticu.

Da li je bolja Intesa ili Raiffeisen banka? Na sajtu Raiffeisen banke sam video da naplaćuju članarinu, a na Intezinom sajtu se ne pominje.

Koju karticu da tražim? Internet, Electron ili Virtuon? Ne razumem se previše i želim da što manje komplikujem. Pored verifikacije, trebaće mi i za kupovinu domena i hostinga.

Da li moze da se verifikuje AP nalog iz Srbije bez kreditne kartice vec nekim drugim putem?

Potrebna mi je mala pomoc imam visa internet karticu u banca intesa i hteo sam preko nje da verifikujem nalog na alert pay ali imam mali problem kada ukucam sve podatke sa kartice izbaci mi ovo: You must select a card to validate ,sve podatke sa kartice sam tačno uneo,jel zna neko o čemu se radi[/i]

Gdigoldteam kaže:
Potrebna mi je mala pomoc imam visa internet karticu u banca intesa i hteo sam preko nje da verifikujem nalog na alert pay ali imam mali problem kada ukucam sve podatke sa kartice izbaci mi ovo: You must select a card to validate ,sve podatke sa kartice sam tačno uneo,jel zna neko o čemu se radi[/i]

Evo sta moze da bude problem, u profilu u polju 'Address line 1' si stavio zajedno i ulicu i broj,
a predvidjeno je da broj bude u polju 'Address line 2', prebaci broj tu pa pokusaj ponovo.

Djolisimo kaže:
Gdigoldteam kaže:

Evo sta moze da bude problem, u profilu u polju 'Address line 1' si stavio zajedno i ulicu i broj,
a predvidjeno je da broj bude u polju 'Address line 2', prebaci broj tu pa pokusaj ponovo.

Hvala na pomoći u pravu si bilo je to što si rekao ,upisao sam bio adresu i broj u Address line 1 ,promenio sam i poslao je zahtev za verifikaciju ,mnogo bre komplikuje alert pay sa verifikacijom,još jednom hvala

poloki kaže:

Da li je bolja Intesa ili Raiffeisen banka? Na sajtu Raiffeisen banke sam video da naplaćuju članarinu, a na Intezinom sajtu se ne pominje.

Koju karticu da tražim? Internet, Electron ili Virtuon? Ne razumem se previše i želim da što manje komplikujem. Pored verifikacije, trebaće mi i za kupovinu domena i hostinga.

Polako se razočaravam u ovaj forum. Pitanje je prosto, a niko neće da odgovori. :sigh:(

poloki kaže:
poloki kaže:

Polako se razočaravam u ovaj forum. Pitanje je prosto, a niko neće da odgovori. :sigh:(

Moj ti je savet da uzmeš visa internet karticu u Banka Intesi ,potrebna ti je samo lična karta i ništa više ,čeka se osam radnih dana ,dok u Raiffeisen banci moraš da položiš 20 evra i tih 20 evra ne smeš da diraš ,mora da imaš u svakom trenutku 20 evra na kartici,malo je glupo zarobljavati pare,meni su barem tako rekli u Raiffeisen banci ,zato sam izvadio u Banca Intesi visa internet karticu

To sam i uradio jutros. Samo što su mi rekli da treba da čekam 15 dana. Otvorio sam dva devizna računa, jedan da uplaćujem, a drugi da primam pare. Nije mi logično, ali nisam hteo da zapitkujem previše.

Back
Na vrh