• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

AlertPay Verifikacija Preko Internet Kartice?!

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
DavidVictor kaže:
exy kaže:
Imam i ja Virtuon karticu, ali na njihovom sajtu piše sledeće:

VISA Virtuon kartica Raiffeisen banke može se koristiti samo za plaćanja putem Interneta na određenim domaćim i inostranim web sajtovima.

Da li Virtuon kartica može da se koristi na Alertpay-u, tj. da se preko nje podižu pare i kako?

Naravno da mogu care. 98 % naših radnika u banci uopšte nisu obavešteni o internet bankarstvu i internet zaradi, to je tuga jedna.
I veruj mi svi oni su duboko uvereni u to da ti na VISA Virtuon karticu ne možeš primati uplate :crazy_grin
A praxa mi je već mnogo puta pokazala da je to moguće, bez ikakavih problema.
Povežeš svoju Virtuon karticu sa AlertPayom u ovom slučaju i kada zatražiš isplatu lova ti legle za 3 do 4 radna dana. Ti odeš u banku i lepo kažeš da hoećeš da skineš pare sa Visa Virtuon kartice, oni provere stanje kad gle čuda lova je tu i ti je možeš skinuti ;)
Tako da bez brige care, sve to ide vrlo jednostavno i leže lova uvek.

A inače, ne znam da li da se smejem ili da se čudim ali takvo je stanje da ljudi koji rade u BANCI uopšte ne znaju ništa o INTERNET BANKAMA i kako to ide, i kako se Visa Virtuon kartica može koristiti. Idalje smo u 19. veku po tom pitanju...ali okej, ko zna zašto je to dobro što oni ne znaju ništa o tome :D

Kad vec pomenu da 98 % ne zna za internet zaradu moram da ispricam sta mi se desilo kad sam isao u Privrednu Banku Beograda. Dobio sam cek od alertpay-a i nisam skinuo zahvalnicu kad sam im odneo. Likusa pocela da cita onu zahvalnicu :crazy_grin

exy

Novi član
Tu od
26 Stu 2010
DavidVictor kaže:
Naravno da mogu care. 98 % naših radnika u banci uopšte nisu obavešteni o internet bankarstvu i internet zaradi, to je tuga jedna.
I veruj mi svi oni su duboko uvereni u to da ti na VISA Virtuon karticu ne možeš primati uplate :crazy_grin
A praxa mi je već mnogo puta pokazala da je to moguće, bez ikakavih problema.
Povežeš svoju Virtuon karticu sa AlertPayom u ovom slučaju i kada zatražiš isplatu lova ti legle za 3 do 4 radna dana. Ti odeš u banku i lepo kažeš da hoećeš da skineš pare sa Visa Virtuon kartice, oni provere stanje kad gle čuda lova je tu i ti je možeš skinuti ;)
Tako da bez brige care, sve to ide vrlo jednostavno i leže lova uvek.

Zahvaljujem na brzom odgovoru i da postavim još par pitanja:
Kako si došao do verifikaciong koda: u banci ili može i preko interneta?
Kako isplaćuju pare, u dolarima ili dinarima?

DavidVictor

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
exy kaže:
Zahvaljujem na brzom odgovoru i da postavim još par pitanja:
Kako si došao do verifikaciong koda: u banci ili može i preko interneta?
Kako isplaćuju pare, u dolarima ili dinarima?

Uvek sam tu da pomognem koliko znam i umem, i drago mi je da ti koriste moji odgovori ;)

Što se tiče verifikacionog koda imaš dve opcije:

1) Prva je da odeš u banku i zatražiš uvid u tu poslednju transkaciju gde si primio 0,01 euro, i pitaš ih da ti napišu na papir ili odštampaju sve vezano za to. Konkretno za Visa Virtuon meni je pisalo ovako ALERTPAY**0280**CODE. I ti onda taj code od 4 cifre uneseš tamo u polje za verifikaciju.

2) Druga je da opet odeš u banku i zatražiš svoj LIB - Lični identifikacioni broj, preko koga ćeš moći da kreiraš online nalog gde ćeš preko svog računara moći da imaš uvid u svoje stanje na računu i transkacije pa ćeš i tu moći da vidiš potrebne brojke. Naravno, mnogo brže odradiš ovu prvu opciju, ali i ova druga ti je inače korisna.

A što se drugog pitanja tiče, VISA Virtuon kartica ti je vezana isključivo za eure, tako da svaka uplata novca koja je na nju legla u dolarima, dinarima ili bilo kojoj drugoj valuti automatski se prebacuje u eure i ti kada dižeš novac, dobićeš pare u eurima.

Zemunac

Član
Tu od
3 Stu 2010
Evo jednog glupog pitanja,ali posto sam pocetnik nemojte mi zameriti :D
Da li ja mogu nekom da uplatim novac na paypal sa mog alertpay racuna?
Ili moram da imam pp racun da bih nekom uplatio na pp...?
unapred zahvalan!

ulysses

Iskusan lik
Tu od
25 Ožu 2010
Zemunac kaže:
Jel moze neko da mi odgovori na prethodno pitanje...?
hvala!

Moras da imas pp racun da bi uplatio nekom na pp. :waving

Zemunac

Član
Tu od
3 Stu 2010
Znaci da sa alertpay-a ne mogu da posaljem novac na pp....?

Maler...:(

p.s kako mogu da otvorim pp acount iz Srbije?

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
Zemunac kaže:
Znaci da sa alertpay-a ne mogu da posaljem novac na pp....?

Maler...:(

p.s kako mogu da otvorim pp acount iz Srbije?

Mozes jedino ako imas familiju u dijaspori, pa da na njih registrujes nalog ...

srboljub1989

Iskusan lik
Tu od
25 Stu 2009
Molio bih da mi pomogne neko iz BiH, a ne iz SRB i HR, ne zato sto ja to necu, nego sto nam "sistem kojim posluju" banke nije isti.
Kako je najbolje da podignem novac sa AP?
Da li da otvorim devizni racun i da uradim bank wire, ili da otvorim tekuci racun, uzmem debitnu karticu i tako dizem lovu.
Hvala unaprijed na odgovorima.

adsenseamater

Legenda
Tu od
10 Srp 2010
srboljub1989 kaže:
Molio bih da mi pomogne neko iz BiH, a ne iz SRB i HR, ne zato sto ja to necu, nego sto nam "sistem kojim posluju" banke nije isti.
Kako je najbolje da podignem novac sa AP?
Da li da otvorim devizni racun i da uradim bank wire, ili da otvorim tekuci racun, uzmem debitnu karticu i tako dizem lovu.
Hvala unaprijed na odgovorima.

U BiH možeš da dižeš novac čekom ( mala provizija na ček 4$ + mala provizija u banci) samo što se u Volksbank banci čeka 15-20 dana da unovče ček.

Bank Wire ti se isplati samo ako ćeš isplaćivati preko 100$(provizija na Bank Wire 15$) ,funkcioniše u BiH bez problema novac legne kroz 7 dana na račun.

Sa debitnom karticom iz BiH neće ići online plaćanje i primanje novca.(Dok je stvar sa HR i SRB drugčija)

Takođe možeš da povučeš novac na kreditnu karticu ( Visa Classic) uz proviziju od 5$ + provizija konverzije USD u BAM.(U Banci kažu da nemože , ali može :) )

Pa odabereš način koji ti se najviše sviđa u sva tri slučaja novac će ti uredno stići :)

srboljub1989

Iskusan lik
Tu od
25 Stu 2009
cek moram da cekam preko 30 dana.
tako su mi rekli.
jedino mi ostaje opcija bank wire.
dizem $200, tako da $15 fee je podnosljivo.
samo ne znam koliko ce banka da mi uzme provizije.

DavidVictor

Legenda
Tu od
21 Ruj 2009
srboljub1989 kaže:
cek moram da cekam preko 30 dana.
tako su mi rekli.
jedino mi ostaje opcija bank wire.
dizem $200, tako da $15 fee je podnosljivo.
samo ne znam koliko ce banka da mi uzme provizije.

Ne znam zašto bežiš od povlačenja love na kreditnu karticu, uvek je najbolji, najbrži i sa najmanje fee izbor svlačenja love na karticu.
Sve drugo je obično dosta komplikovanije, duže čekaš, nesigurnije i više te oderu.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Treba da verifikujem AP nalog, a još nisam izvadio karticu.

Da li je bolja Intesa ili Raiffeisen banka? Na sajtu Raiffeisen banke sam video da naplaćuju članarinu, a na Intezinom sajtu se ne pominje.

Koju karticu da tražim? Internet, Electron ili Virtuon? Ne razumem se previše i želim da što manje komplikujem. Pored verifikacije, trebaće mi i za kupovinu domena i hostinga.

LastTemplar

Novi član
Tu od
12 Sij 2011
Da li moze da se verifikuje AP nalog iz Srbije bez kreditne kartice vec nekim drugim putem?

Gdigoldteam

Novi član
Tu od
29 Lis 2010
Potrebna mi je mala pomoc imam visa internet karticu u banca intesa i hteo sam preko nje da verifikujem nalog na alert pay ali imam mali problem kada ukucam sve podatke sa kartice izbaci mi ovo: You must select a card to validate ,sve podatke sa kartice sam tačno uneo,jel zna neko o čemu se radi[/i]

Djolisimo

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2010
Gdigoldteam kaže:
Potrebna mi je mala pomoc imam visa internet karticu u banca intesa i hteo sam preko nje da verifikujem nalog na alert pay ali imam mali problem kada ukucam sve podatke sa kartice izbaci mi ovo: You must select a card to validate ,sve podatke sa kartice sam tačno uneo,jel zna neko o čemu se radi[/i]

Evo sta moze da bude problem, u profilu u polju 'Address line 1' si stavio zajedno i ulicu i broj,
a predvidjeno je da broj bude u polju 'Address line 2', prebaci broj tu pa pokusaj ponovo.

Gdigoldteam

Novi član
Tu od
29 Lis 2010
Djolisimo kaže:
Gdigoldteam kaže:

Evo sta moze da bude problem, u profilu u polju 'Address line 1' si stavio zajedno i ulicu i broj,
a predvidjeno je da broj bude u polju 'Address line 2', prebaci broj tu pa pokusaj ponovo.

Hvala na pomoći u pravu si bilo je to što si rekao ,upisao sam bio adresu i broj u Address line 1 ,promenio sam i poslao je zahtev za verifikaciju ,mnogo bre komplikuje alert pay sa verifikacijom,još jednom hvala

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
poloki kaže:

Da li je bolja Intesa ili Raiffeisen banka? Na sajtu Raiffeisen banke sam video da naplaćuju članarinu, a na Intezinom sajtu se ne pominje.

Koju karticu da tražim? Internet, Electron ili Virtuon? Ne razumem se previše i želim da što manje komplikujem. Pored verifikacije, trebaće mi i za kupovinu domena i hostinga.

Polako se razočaravam u ovaj forum. Pitanje je prosto, a niko neće da odgovori. :sigh:(

Gdigoldteam

Novi član
Tu od
29 Lis 2010
poloki kaže:
poloki kaže:

Polako se razočaravam u ovaj forum. Pitanje je prosto, a niko neće da odgovori. :sigh:(

Moj ti je savet da uzmeš visa internet karticu u Banka Intesi ,potrebna ti je samo lična karta i ništa više ,čeka se osam radnih dana ,dok u Raiffeisen banci moraš da položiš 20 evra i tih 20 evra ne smeš da diraš ,mora da imaš u svakom trenutku 20 evra na kartici,malo je glupo zarobljavati pare,meni su barem tako rekli u Raiffeisen banci ,zato sam izvadio u Banca Intesi visa internet karticu

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
To sam i uradio jutros. Samo što su mi rekli da treba da čekam 15 dana. Otvorio sam dva devizna računa, jedan da uplaćujem, a drugi da primam pare. Nije mi logično, ali nisam hteo da zapitkujem previše.

Na vrh