• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi WebShop - Plaćanje putem AlertPay-a i MoneyBookers-a

mrki24

Član
Tu od
2 Svi 2011
N!xon kaže:
Mene zanima kada se uplati da li je moguce staviti drugu adresu (kucnu) da na nju stigne posiljka ... jer sam mislio preprodavati njihove proizvode na ebay-u :)

Moze se staviti i druga adresa jer sam i ja par puta tako narucivao.

NikolaT2 kaže:
Sta je danas sa technodicount24.com nemogu da platim alertpayom ka kliknem na confirm order izbaci mi ovo https://www.alertpay.com/checkout/payprocess_suspended.aspx

Pise ti sve na njihovom Facebook Page-u http://www.facebook.com/pages/Technodiscount24/172931492721440

Nadam se da ce im Alertpay vratiti account jer sam puno puta narucivao od njih i nikad nisam imao problema. Posiljke su mi uvijek stizale u roku cca. 20 dana i niti na jednu nisam morao platiti carinu.

Djolisimo kaže:
E a taman mi stiglo sto sam narucio i zadovoljan sam,
pa rekoh da i dalje narucujem, bas steta.

Mislim ipak da ce se oni vratiti jer i ja sam puno puta narucivao i uvijek mi je sve stiglo bezprijekorno i ispravno.

Treba pratiti njihov Facebook Page o novostima jer vidim jako puno kupaca na Facebook-u zeli da se Alertpay vrati na Technodiscount24.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Evo jedan minus od mene Dino Directu i to nakon nekoliko uspjesnih isporuka.

Narucio nekakve gluposti i likovi uredno naplatili.

Nakon 20 dana stize postar i nije donio sve, donio nebitne stvari. Ja onako zbunjen
znam da imaju vise skladista pa se zna desiti da ako imas vise razliticih itema
jedni salju sa jedne, a drugi sa druge lokacije pa bude ista narudzba dodje u 7 dana dva put u dijelovima, odlucim da nist ne pitam nego da sacekam jos desetak dana...

Kad nist nije stiglo kontaktiram kad ce ti likovi reci da toga nema na stanju rasprodano i da mogu traziti refund ili kupon, naravno uzeo sam partial refund za koji su rekli da ce biti za 2 dana... Prolazi 10 dana nema refunda.

Opet ja cimnem podrsku i nema odgovora. Nakon 2 dana stize refund iako je rok za PayPal dispute davno bio istekao, mogli su da ne vrate pare...

Uglavnom pazite kad kupujete da to sto hocete imaju na stanju inace kad udjete u njihov sistem, dok neko stvarno pogleda slucaj prodje jos mjesec dana.

dirty_sanchez kaže:
ma ja više sa ovog shopa nebi naručio ni šibice pa to je zadnji kineski šrot dosta mi je bilo ovo, ova kineska plastika je prerađena valjda več 1000 puta, manite se toga nemaju oni pojma šta prodaju ja sam dobio sasvim neki 10 tablet, lažu samo da prodaju to je normalno ja ovo ne mogu prodati ni za 50$ ovdje jer svi znaju kakav je to šrot nisu ljudi glupi, ko oče pravi internet shoping naravno da če kupovat na ebayu makar bilo i 5 godina rabljeno neki brand se više isplati kupit rabljeni nego novi kineski, @mrki24 hahahaha majstore pre jak si mi šta braništ tolko taj shop da nemaš neke veze sa njim možda :-S

Nije sva kineska roba skart. Ja kad sam kod kolege vidio Meizu M9 ostao sam zaprepascen.
http://www.engadget.com/2010/12/18/engadget-chinese-goes-hands-on-with-the-meizu-m9/

Naravno zato i kosta.
http://www.dealextreme.com/p/pre-or...oid-2-2-gsm-wcdma-cell-phone-w-wifi-gps-54116

Zvanicni sajt:
http://en.meizu.com/products/m9fun.html

Ovako su kinezi docekali Meizu-ov model
http://www.engadget.com/2011/01/01/meizus-m9-launch-amasses-thousands-of-jack-wong-fans-across-chi/

p.s. Prodaje se na ovakvim sajtovima.

mrki24

Član
Tu od
2 Svi 2011
Hellas kaže:
Evo jedan minus od mene Dino Directu i to nakon nekoliko uspjesnih isporuka.

Narucio nekakve gluposti i likovi uredno naplatili.

Nakon 20 dana stize postar i nije donio sve, donio nebitne stvari. Ja onako zbunjen
znam da imaju vise skladista pa se zna desiti da ako imas vise razliticih itema
jedni salju sa jedne, a drugi sa druge lokacije pa bude ista narudzba dodje u 7 dana dva put u dijelovima, odlucim da nist ne pitam nego da sacekam jos desetak dana...

Kad nist nije stiglo kontaktiram kad ce ti likovi reci da toga nema na stanju rasprodano i da mogu traziti refund ili kupon, naravno uzeo sam partial refund za koji su rekli da ce biti za 2 dana... Prolazi 10 dana nema refunda.

Opet ja cimnem podrsku i nema odgovora. Nakon 2 dana stize refund iako je rok za PayPal dispute davno bio istekao, mogli su da ne vrate pare...

Uglavnom pazite kad kupujete da to sto hocete imaju na stanju inace kad udjete u njihov sistem, dok neko stvarno pogleda slucaj prodje jos mjesec dana.

dirty_sanchez kaže:
ma ja više sa ovog shopa nebi naručio ni šibice pa to je zadnji kineski šrot dosta mi je bilo ovo, ova kineska plastika je prerađena valjda več 1000 puta, manite se toga nemaju oni pojma šta prodaju ja sam dobio sasvim neki 10 tablet, lažu samo da prodaju to je normalno ja ovo ne mogu prodati ni za 50$ ovdje jer svi znaju kakav je to šrot nisu ljudi glupi, ko oče pravi internet shoping naravno da če kupovat na ebayu makar bilo i 5 godina rabljeno neki brand se više isplati kupit rabljeni nego novi kineski, @mrki24 hahahaha majstore pre jak si mi šta braništ tolko taj shop da nemaš neke veze sa njim možda :-S

Nije sva kineska roba skart. Ja kad sam kod kolege vidio Meizu M9 ostao sam zaprepascen.
http://www.engadget.com/2010/12/18/engadget-chinese-goes-hands-on-with-the-meizu-m9/

Naravno zato i kosta.
http://www.dealextreme.com/p/pre-or...oid-2-2-gsm-wcdma-cell-phone-w-wifi-gps-54116

Zvanicni sajt:
http://en.meizu.com/products/m9fun.html

Ovako su kinezi docekali Meizu-ov model
http://www.engadget.com/2011/01/01/meizus-m9-launch-amasses-thousands-of-jack-wong-fans-across-chi/

p.s. Prodaje se na ovakvim sajtovima.

Dva putam sam bio narucio sa Dino Direct i nikad vise. Prvi put mi posiljka dosla nakon 40 dana i na odgovor od njihove korisnicke sluzbe sam cekao vise od 7 dana katastrofa.

Druga narudzba stigla malo brze ali pokvareno tj. skoro sam mogao skuriti svoj laptop koji je kostao preko 4000 KN. I kad sam trazio povrat novca oni rekli da im to poslajem nazad ali nisam blesav jer je postarina prema njima skuplja nego sami predmet. I na kraju nakon puno natezanja i prijetnji sa moje strane odobrili mi povrat novca ali onda je proslo 45 dana i nije se vise mogao obaviti refund pa me zamolili da mi daju kupon i proslo ponovo 10 dana a ja nisam dobio kupon i nakon tog uopce vise nisam imao zivaca da se natezem sa njima.

Na Technodiscount24 sam do sad obavio 5 narudzbi i sve mi stiglo u roku i ispravno. Samo sam jedan put dobio nesto pokvareno ali su mi vratili novac u roku 24 sata. Sad samo steta sto vise nemaju Alertpay kao opciju placanja nego samo Moneybookers ali nadam se da ce uskoro vratiti Alertpay ponovo.

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
mrki24 kaže:
Dva putam sam bio narucio sa Dino Direct i nikad vise. Prvi put mi posiljka dosla nakon 40 dana i na odgovor od njihove korisnicke sluzbe sam cekao vise od 7 dana katastrofa.

Druga narudzba stigla malo brze ali pokvareno tj. skoro sam mogao skuriti svoj laptop koji je kostao preko 4000 KN. I kad sam trazio povrat novca oni rekli da im to poslajem nazad ali nisam blesav jer je postarina prema njima skuplja nego sami predmet. I na kraju nakon puno natezanja i prijetnji sa moje strane odobrili mi povrat novca ali onda je proslo 45 dana i nije se vise mogao obaviti refund pa me zamolili da mi daju kupon i proslo ponovo 10 dana a ja nisam dobio kupon i nakon tog uopce vise nisam imao zivaca da se natezem sa njima.

Na Technodiscount24 sam do sad obavio 5 narudzbi i sve mi stiglo u roku i ispravno. Samo sam jedan put dobio nesto pokvareno ali su mi vratili novac u roku 24 sata. Sad samo steta sto vise nemaju Alertpay kao opciju placanja nego samo Moneybookers ali nadam se da ce uskoro vratiti Alertpay ponovo.

Forum im je pun takvih slucajeva, a niko im ne odgovara.

srboljub1989

Iskusan lik
Tu od
25 Stu 2009
To sto ste vi posebni slucajevi to je drugo. Na DinoDirectu jednom mi nisu poslali jedan artikal, jer ga nisu imali na stanju i u roku od 48 sati sam dobio refund. ;)
A to sto vama ne stize to pitajte vasu postu. Ja svaku posiljku sa DinoDirecta dobijem za oko 15 dana. Nikad vise.
+ To je jedan od najjacih sajtova na netu sa kineskom robom. (Sa oko 50.000 artikala):tease

Djolisimo

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2010
srboljub1989 kaže:
To sto ste vi posebni slucajevi to je drugo. Na DinoDirectu jednom mi nisu poslali jedan artikal, jer ga nisu imali na stanju i u roku od 48 sati sam dobio refund. ;)
A to sto vama ne stize to pitajte vasu postu. Ja svaku posiljku sa DinoDirecta dobijem za oko 15 dana. Nikad vise.
+ To je jedan od najjacih sajtova na netu sa kineskom robom. (Sa oko 50.000 artikala):tease

Ne mislis li da je situacija potpuno ista bez obzira na shop?

Ako neko narucuje vise puta sa istog shopa i zadovoljan je kakve veze ima da li se zove
technodiscount24 ili DinoDirect. Naravno da ce i dalje narucivati odatle.

Isto tako ako nije zadovoljan nece vise narucivati ali ni jedno ni drugo ne znaci automatski
da je shop dobar ili los.

mrki24

Član
Tu od
2 Svi 2011
Evo danas stigla obavijest da je ponovo moguce placanje putem Alertpay-a na www.technodiscount24.com

Evo je ponovo super vijest jer mi se skupilo dosta novaca na Alertpay-u pa cu ponovo nesto naruciti. Tko nije znao od jucer primaju i Liberty Reserve kao opciju placanja na njihovom Webshopu a i cuo sam navodno da uvode i Webmoney kao opciju placanja pa cemo vidjet.

custa91

Novi član
Tu od
18 Ruj 2011
Ja sam prije dva dana naručio preko technodiscounta i sve mi je uredno skinulo sa alerpaya ali na sajtu tamo pod Order History mi piše kao da nisam ništa naručio You have not made any previous orders! . Inače nisam uzimao ono airmail izabrao sam free shoping. Da li je neko imao isti problem ili to tako mora da bude

mrki24

Član
Tu od
2 Svi 2011
custa91 kaže:
Ja sam prije dva dana naručio preko technodiscounta i sve mi je uredno skinulo sa alerpaya ali na sajtu tamo pod Order History mi piše kao da nisam ništa naručio You have not made any previous orders! . Inače nisam uzimao ono airmail izabrao sam free shoping. Da li je neko imao isti problem ili to tako mora da bude

Najbolje je da kontaktiras njihovu tehnicku podrsku jer inace bih morao vidjeti svaku narudzbu u svom profilu barem je meni tako do sad uvijek bilo. Mozda je doslo do neke pogreske prilikom narudzbe.

noname111

Novi član
Tu od
2 Lip 2011
Ma nemoj ko da bih ze zaletio i narucio u ovom technodiscountu, ja sam za nekih 80-90 $ dobio pokvaren mp4 player i kutiju e cigareta, ljudi su scameri zestoki ...

1 posiljka vec spomenuti pokvarni mp4...vratili mi kao pola para, vjerovatno da me navuku :)
2 posiljka nekih 40 $ nikada nije stigla
3 posiljka narucio kutiju e cigareta i dva sata stigla mi samo kutija e cigareta a satova nema ni do dan danas

a support mi kaze da sam ja ustvari kriv zbog svega ovoga :)

imate e bay i dealextreme jos su i jeftiniji od ovih lopova .

ljubomir993

Član
Tu od
9 Lis 2011
noname111 kaže:
Ma nemoj ko da bih ze zaletio i narucio u ovom technodiscountu, ja sam za nekih 80-90 $ dobio pokvaren mp4 player i kutiju e cigareta, ljudi su scameri zestoki ...

1 posiljka vec spomenuti pokvarni mp4...vratili mi kao pola para, vjerovatno da me navuku :)
2 posiljka nekih 40 $ nikada nije stigla
3 posiljka narucio kutiju e cigareta i dva sata stigla mi samo kutija e cigareta a satova nema ni do dan danas

a support mi kaze da sam ja ustvari kriv zbog svega ovoga :)

imate e bay i dealextreme jos su i jeftiniji od ovih lopova .

Znaci ti mi preporucujes E-bay i dealextreme ???..Jel to za alert pay isto ??..Podrzavaju alert pay ???...

noname111

Novi član
Tu od
2 Lip 2011
Ne podrzavaju alert pay ali ne vrijedi ti ni kod ovih trositi pare, samo ces se zezati hoce li doci ili nece (a prije da nece), mislim cak da ni kod njih vise ne moze alert pay, prvo im je alert zatvorio racun pa su onda otvorili novi ali mislim da im je i on zatvoren ... a i ako moze, kad narucis kod njih preko alert pay-a moras prvo cekati da oni dignu pare pa tek onda ti salju, znaci ako ti ikada dostave cekaces tri mjeseca minimum.... ma lopovi mani se njih ...

mrki24

Član
Tu od
2 Svi 2011
noname111 kaže:
Ne podrzavaju alert pay ali ne vrijedi ti ni kod ovih trositi pare, samo ces se zezati hoce li doci ili nece (a prije da nece), mislim cak da ni kod njih vise ne moze alert pay, prvo im je alert zatvorio racun pa su onda otvorili novi ali mislim da im je i on zatvoren ... a i ako moze, kad narucis kod njih preko alert pay-a moras prvo cekati da oni dignu pare pa tek onda ti salju, znaci ako ti ikada dostave cekaces tri mjeseca minimum.... ma lopovi mani se njih ...

Ja sam imao sasvim druga iskustva sa technodiscount24 i to jako pozitivna u svakom pogledu. Korisnicka podrska mi je odgovarala jako brzo a pakete sam primao uvijek izmedju 25 - 40 dana kad sam placao preko Alertpay-a a kad sam placao putem Moneybookers-a sam ih dobio i prije. Problem kod placanja putem Alertpay-a je to sto su uvijek morali provjeravati uplate sa Alertpay-om i tek onda nakon potvrde bi slali a to se nekad stvarno znalo oduziti.

Steta je sto sad vise nepodrzavaju Alertpay ali zato su uveli Liberty Reserve a i dalje se more placati preko Moneybookers-a. Ja sam imao dosta novaca na Alertpay pa sam to zamijenio na www.alertexchanger.com za Liberty Reserve kako bih i dalje mogao kupovati na Technodiscount24 a to sigurno nebih napravio da nisam bio zadovoljan. Kad se mijenja Alertpay za Liberty Reserve ova mjenjacnica uzima 7% provizije ali vam Technodiscount24 sve to vraca u vidu kupona tako da se stvarno nista negubi sa tim.

Evo jedino sto mogu reci kad sam platio sa Liberty Reserve narudzba je poslana u roku 2 dana i zajedno sa njom sam dobio i broj paketa za pracenje posiljke sto je cak i puno bolje nego sa Alertpay-om na koji se nekad cekalo i vise od 8 dana da posiljka uopce bude poslana.

Evo javim se tu kad mi stigne ova posiljka.

pspman

Član
Tu od
25 Ruj 2011
e poz :D imam pitanje : iz Srbije sam i hteo bih ovo da narucim: Skullcandy sluske sa sajta technodiscount24 (pogledajte tamo :D )

koliko ce me i da li ce me izaci carina ?? to jest da li ce ovo ici na carinu ili ne? da li da pisem prodavcu da stavi na paket : AS GIFT ili tako nesto :D
Cena sluski je 11 USD $

Hvala unapred

adsenseamater

Legenda
Tu od
10 Srp 2010
pspman kaže:
e poz :D imam pitanje : iz Srbije sam i hteo bih ovo da narucim: Skullcandy sluske sa sajta technodiscount24 (pogledajte tamo :D )

koliko ce me i da li ce me izaci carina ?? to jest da li ce ovo ici na carinu ili ne? da li da pisem prodavcu da stavi na paket : AS GIFT ili tako nesto :D
Cena sluski je 11 USD $

Hvala unapred
Ne bi trebala da ide,ali isla ne isla 300 dinara ni tamo ni vamo.

pspman

Član
Tu od
25 Ruj 2011
adsenseamater kaže:
pspman kaže:

Cena sluski je 11 USD $

Hvala unapred

hvala ti puno :D nadam se da je tako :D samoda pitam: postarina i to se placa ,kako ? :D

mrki24

Član
Tu od
2 Svi 2011
pspman kaže:
adsenseamater kaže:
pspman kaže:

Cena sluski je 11 USD $

Hvala unapred

hvala ti puno :D nadam se da je tako :D samoda pitam: postarina i to se placa ,kako ? :D

Postarina ti je besplatna ako izaberes opciju Free Shipping ali ja bih ti svakako preporucio da koristis opciju Registered Airmail jer ti je paket osiguran prilikom transpoarta i dobijes tzv. Tracking broj za pracenje paketa putem interneta. Ja uvijek prilikom narudzbe koristim tu opciju a vise o toj opciji mozes procitati ovdje http://www.technodiscount24.com/service/registered-airmail-insurance-tracking-nr-

xmx

Član
Tu od
21 Tra 2011
mrki24 i ja sam narucio javi kad primis da vidimo jel sve dobro :)

Na vrh