• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEO - Link Building Article-ovima tj. Clancima

1kvota1

Moćan
Tu od
7 Svi 2009
Ja sam gubio dosta vremena na indeksiranje pomoću raznih metoda bookmarka,blog komentara i slično jer mi se neki članci nisu indeksirali ni posle mesec dana,za jedan sajt sam ostavio oko 100 tako pa šta bude ,nedavno posle 6 meseci sam proverio i apsolutno svi do jednog su bili indeksirani (osim desetak koji su nestali).

Neki polažu nade u to da će recimo bookmarking i blog komentari ojačati stranicu na artikle direktorijumu gde se nalazi njihov članak ali ne zaboravite da skoro svi ovo rade i da prema više stotina članaka na istom domenu (artikle diru) idu linkovi sa istih bookmarking sajtova i zaspamanih blogova.A vaš link će u toj masi izgubiti svaku vrednost.Google nije glup i zna da se pomoću alata tipa bookmarking daemon svakodnevno grade tone linkova prema člancima na artikle direktorijumima.

JohnWizzer kaže:
Yep, dosta ih je nestalo ili izgubilo PR, neki zatvoreni za nove članke, sporo indeksiranje.
Za glavnu stranicu neisplativo, jedino pucati original članke ručno ne top 10-20 direktorija.
Ove ostale jedino prolazi masovno postanje ali za 1st i 2nd tier stranice. Kad i ako ih objave može se ubrzati indeksiranje pinganjem i hrpom blog komentara na njih, bookmarkiranjem i sl. zasad to još uvijek prolazi. Nije neki prevelik učinak ali dobro dođe za diversifikaciju linkova.
Puno puta ponovljeno - što više različitih izvora linkova, to bolje - u ovim vremenima promjena još važnije nego dosad.

JohnWizzer

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
1kvota1 kaže:
Neki polažu nade u to da će recimo bookmarking i blog komentari ojačati stranicu na artikle direktorijumu gde se nalazi njihov članak

Nisam na to mislio, samo na brže indeksiranje, što je sasvim dovoljno. Beskorisno je jačati "rank" članka pogotovo ako ih imate puno objavljenih na slabijim stranicama. Btw. zasad nemam problema s tim, baš sam prije 15-ak dana submitao neke članke, par dana kasnije ih zapucao dobrom količinom commenta, bez bookmarka i preko 90% je indeksirano, pomalo se pojavljuju u GWT, a to i je primarni cilj, čisto zbog raznovrsnosti link profila.

Na vrh