• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Amazon - pratite me od nule do full time zarade

fenix21

Novi član
Tu od
31 Sij 2014
Odlicna tema, procitao sam svih 8 stranica..dali netko zna sto je bilo sa m4ster-om, mozda se netko cuo s njim?
Uzasno me zanima kako je prosao sa amazon programom..

Sisko

Član
Tu od
3 Tra 2014
Procitao sam prethodnih 8 stranica ove teme i vidim da dugo nije pisano, pa me zanima da li neko od vas zeli dati jos neke informacije oko vasih zarada od Amazona, narocito koliko imate uspeha sa promocijom Amazonovih artikala na vasim sajtovima koje onda dalje sa vaseg sajta promovisete putem Pinteresta? Zato sto Pinterest brise affilite tagove iz linkova ka Amazon artiklima, pa zato morate to sad raditi tako obilaznim putem.
Stata sto se neke slike ne vide vise na ovoj temi sto su uploadovane na neke image host sajtove.

Loxo

Legenda
Tu od
14 Velj 2013
Da li Amazon isplacuje za Srbiju? Zato sto na sajtu kada se prijavljujem nema Srbija vec Jugoslavija :wtf1

grkis

Član
Tu od
10 Tra 2013
Evo mog izveštaja za prošli mesec... Zarada od dva sajta. Plus još 65e od Adsensa.

deea8888

Član
Tu od
24 Srp 2012
grkis kaže:
Evo mog izveštaja za prošli mesec... Zarada od dva sajta. Plus još 65e od Adsensa.

Bravo, sve čestitke :drinking. Još kad bi malo osvežio ovu temi sa nekim tvojim savetima ;).
Sve najbolje u budućem radu :waving.

grkis

Član
Tu od
10 Tra 2013
volimdaucim kaže:
I meni se cini kao lupetanje jer kao sad uci c# pa nema vremena da zaradjuje na dan 120$,kao ne sme da pise javno jer je protiv pravila foruma a nece na pp...

grkis kaže:
Bolje uložiti vreme u dugoročne projekte. To je moje mišljenje.

Moze li neka ideja za neki legalan projekat sto se zaradi 120$ mesecno
Pa kao što rekoh u jednom od prethodnih postova, meni amazon od dva sajta donosi skoro 600$ mesečno (plus adsense). I ne treba dobro da znaš engleski (nađeš profesorku engleskog koja ima viška vremena), treba da dobro poznaješ SEO, da postaviš kupca u prvi plan i da planiraš sadržaj koji ima realnu vrednost za posetioca. Takođe, i dobra strategija promocije (backlinking) je poželjna, tako da se opet vraćamo na SEO :)

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
Kod prodaje proizvoda da li ja kao prodavac koji zaradjujem na procenat i proizvod nije moj,nemam nista sa tim ako je proizvod neispravan,nisam se ranije zanimoa oko ove teme ali sad sam se zainteresovao,na pocetku sam mislio da su u pitanju amazon reklame kao adsense pa se zaradjuje preko klikova ili pregleda...ali tek kad sam procitao temu vidim da je u pitanju prodaja proizvoda i zarada na procenat.

Da li ima limit koliko proizvoda mogu staviti na sajt?

suda86

Novi član
Tu od
26 Stu 2011
Pozdrav svim clanovima foruma. Procitao sam dosta toga interesantnog ovde pa bih postavio nekoliko pitanja. Unapred se izvinjavam ako je na neka od njih vec odgovoreno ali verovatno nece biti na odmet da se nesto i ponovi narocito imajuci u vidu da je dosta toga napisano pre nekoliko godina a da se pretpostavljam stvari u ovoj bransi dosta brzo menjaju.

Pre svega bih naglasio da sam potpuni pocetnik u affiliate marketingu, ili je mozda bolje reci da sam predpocetnik posto jos uvek prikupljam informacije i jos uvek nista nisam poceo da radim. Pored volje da se oprobam u ovome imam i mnogo vremena posto nigde ne radim. Engleski mi nije na nivou koji zahteva samostalno bavljenje ovim poslom ali imam dosta prijatelja koji su ili profesori engleskog ili pak savrseno parlaju. Takodje imam dosta prijatelja koji se bave ITom tako da ni izgradnja sajtova nece biti problem. Svestan sam takodje i kolicine konkurencije i neizvesnosti zarade, kao i toga da je ovo posao koji se radi na dugi rok. Dodao bih i to da imam veliko iskustvo u prodaji, do duse klasicnoj ili ti offline kako vi to ovde volite da kazete. Sve ovo sam napisao pre svega da bi imali predstavu ko stoji iza ovih redova i da bi mi neko jos na pocetku eventualno rekao da se manem corava posla ili da pak pokusam.

Moje prvo pitanje clanovima koji se vec neko vreme bave ovim nacinom zarade vezano je za kupce prema kojima su orijentisani. Tu pre svega mislim teritorijalno. Jasno mi je da je najvece trziste Severna Amerika. Imaju mnogo para, skloni su da kupuju preko neta i ima ih skoro 400 miliona. Zanima me da li je neko pokusao da se orjentise na neke druge, takodje bogate, delove sveta, zapadnu Evropu, Australiju a narocito na Japan i Juznu Koreju u kojima zivi skoro 180 miliona stanovnika a takodje su bogati i tehnoloski pismeni tako da pretpostavljam da im nije bauk kupiti nesto preko neta? Da li i kod njih dominira amazon ili su skloniji kupovini sa neke druge internet prodavnice?

Druga stvar je proizvod. Postoje li podaci gde je trenutno najveca konkurencija. Odnosno da li prilikom izbora proizvoda odnosno nishe treba zaobilaziti odredjene kategorije (npr mobilni telefoni, sredstva za mrsavljenje ...) ili pak postoje neke kategorije proizvoda pogodne za pocetnike sa naravno limitiranom mogucnoscu za zaradom?

Verovatno trenutno najvaznija stvar koja me interesuje tice se affiliate programa. Registrovao sam se na amazon affiliate (ukoliko neko ima predloge drugih affiliate programa bio bih mu zahvalan da ih napise) i dobio sam obavestenje da ce moj nalog biti verifikovan tek kada ostvarim prvu prodaju i da ce biti automatski obrisan ukoliko se to ne desi u narednih 180 dana. Do tada cu moci da koristim program potpuno normalno. Kao i pretpostavljam vecina pocetnika u deo za svoj sajt sam naveo blog koji sam napravio na bloggeru i koji ne sadrzi skoro nista. Koliko je bitno da taj blog lici na nesto i postoji li mogucnost da mi posle eventualne prve prodaje obrisu nalog ukoliko blog bude loseg kvaliteta? Takodje bih vam bio zahvalan da neko izbaci primer jednog sajta (naravno ne mora da bude vas sajt) koji je dobro odradjen i koji postuje sva pravila amazona. Takodje me zanima da li postoje sajtovi gde je dozvoljeno kaciti linkove kao deo komentara a da pritom ne budem banovan sa amazona ili linkove mogu kaciti samo na svom sajtu.

Izvinite na duzini posta i vecem broju pitanja :D

smrle

Novi član
Tu od
26 Stu 2014
Da li si saznao odgovore na tvoja pitanja i poceo sa prodajom?

suda86 kaže:
Pozdrav svim clanovima foruma. Procitao sam dosta toga interesantnog ovde pa bih postavio nekoliko pitanja. Unapred se izvinjavam ako je na neka od njih vec odgovoreno ali verovatno nece biti na odmet da se nesto i ponovi narocito imajuci u vidu da je dosta toga napisano pre nekoliko godina a da se pretpostavljam stvari u ovoj bransi dosta brzo menjaju.

Pre svega bih naglasio da sam potpuni pocetnik u affiliate marketingu, ili je mozda bolje reci da sam predpocetnik posto jos uvek prikupljam informacije i jos uvek nista nisam poceo da radim. Pored volje da se oprobam u ovome imam i mnogo vremena posto nigde ne radim. Engleski mi nije na nivou koji zahteva samostalno bavljenje ovim poslom ali imam dosta prijatelja koji su ili profesori engleskog ili pak savrseno parlaju. Takodje imam dosta prijatelja koji se bave ITom tako da ni izgradnja sajtova nece biti problem. Svestan sam takodje i kolicine konkurencije i neizvesnosti zarade, kao i toga da je ovo posao koji se radi na dugi rok. Dodao bih i to da imam veliko iskustvo u prodaji, do duse klasicnoj ili ti offline kako vi to ovde volite da kazete. Sve ovo sam napisao pre svega da bi imali predstavu ko stoji iza ovih redova i da bi mi neko jos na pocetku eventualno rekao da se manem corava posla ili da pak pokusam.

Moje prvo pitanje clanovima koji se vec neko vreme bave ovim nacinom zarade vezano je za kupce prema kojima su orijentisani. Tu pre svega mislim teritorijalno. Jasno mi je da je najvece trziste Severna Amerika. Imaju mnogo para, skloni su da kupuju preko neta i ima ih skoro 400 miliona. Zanima me da li je neko pokusao da se orjentise na neke druge, takodje bogate, delove sveta, zapadnu Evropu, Australiju a narocito na Japan i Juznu Koreju u kojima zivi skoro 180 miliona stanovnika a takodje su bogati i tehnoloski pismeni tako da pretpostavljam da im nije bauk kupiti nesto preko neta? Da li i kod njih dominira amazon ili su skloniji kupovini sa neke druge internet prodavnice?

Druga stvar je proizvod. Postoje li podaci gde je trenutno najveca konkurencija. Odnosno da li prilikom izbora proizvoda odnosno nishe treba zaobilaziti odredjene kategorije (npr mobilni telefoni, sredstva za mrsavljenje ...) ili pak postoje neke kategorije proizvoda pogodne za pocetnike sa naravno limitiranom mogucnoscu za zaradom?

Verovatno trenutno najvaznija stvar koja me interesuje tice se affiliate programa. Registrovao sam se na amazon affiliate (ukoliko neko ima predloge drugih affiliate programa bio bih mu zahvalan da ih napise) i dobio sam obavestenje da ce moj nalog biti verifikovan tek kada ostvarim prvu prodaju i da ce biti automatski obrisan ukoliko se to ne desi u narednih 180 dana. Do tada cu moci da koristim program potpuno normalno. Kao i pretpostavljam vecina pocetnika u deo za svoj sajt sam naveo blog koji sam napravio na bloggeru i koji ne sadrzi skoro nista. Koliko je bitno da taj blog lici na nesto i postoji li mogucnost da mi posle eventualne prve prodaje obrisu nalog ukoliko blog bude loseg kvaliteta? Takodje bih vam bio zahvalan da neko izbaci primer jednog sajta (naravno ne mora da bude vas sajt) koji je dobro odradjen i koji postuje sva pravila amazona. Takodje me zanima da li postoje sajtovi gde je dozvoljeno kaciti linkove kao deo komentara a da pritom ne budem banovan sa amazona ili linkove mogu kaciti samo na svom sajtu.

Izvinite na duzini posta i vecem broju pitanja :D

miras1916

Novi član
Tu od
24 Tra 2016
@suda86
Za prvo pitanje se nisam nikad nesto posebno interesovao.
Veoma poznate, kupovane prozivode, i one gde uzmes glavnu kategoriju a ne neku pod pod katgoriju a rec je isto o poznatim stvarima, tesko da bi se izborio sa konkurencijom da budes vidljiv na google, naravno moras odraditi proveru keyworda i konkurencije, mozes mozda preko drustveni mreza ali je tesko i treba srece.
Nece te banovati ako je los sajt ali nesec imati sta od njega i google ga nece voleti.
Nemas nista od toga sto kacis linkove amzaonovih proivoda na druge sajtove, sve sto sa tvog sajta ne odvede na amzon je samo usluga drugima.

Ja sam isto pocetnik, za sada i dalje samo ucim. Sigurno je teze nego sto je bilo pre 3 i vise godina i drugacije.

Mene interesuje, gledao sam jednu nisu koja bi mogla da prodje, u to sam bio dosta uhodan pre skoro pet godina, sad probao nesto napisati i slabo mi ide. Znam za dva domaca kvalitetna sajta koja imaju dobre reviewe i uopstenog tipa i malo pribliznije i komparaciju ponude. E sad ako bih ja to preveo na engleski, s tim da nesto izmenim koncept i neke reci recenice ali da bude uglavnom to prepricano i tako uzmem bar dva njihova teksata, da li sam siguran da google nema nacina da me uhvati u tome?

deea8888

Član
Tu od
24 Srp 2012
miras1916 kaže:
@suda86
E sad ako bih ja to preveo na engleski, s tim da nesto izmenim koncept i neke reci recenice ali da bude uglavnom to prepricano i tako uzmem bar dva njihova teksata, da li sam siguran da google nema nacina da me uhvati u tome?

To šta napišeš fino provereš u nekom od plagijatora za tekst npr: http://smallseotools.com/plagiarism-checker/
ukoliko ti je tekst unikatan nema nikakve bojazni.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Cisto insajderski da javim informaciju u vezi Amazona. Nikada u zivotu nisam imao vise klijenata za robote za Amazon , ustvari nikada nisam imao ovako nesto. 6 klijenata trenutno imam samo za Amazon i to za razlicite programe . Najvise traze laznu kupovinu, slanje poruka prodavcima, ubacivanje na listu zelja proizvode, milion nekih provera i uporedjivanje cena . Ne znam da li se nesto promenilo u odnosu na pre, ili sta se desava ali svi rade Amazon . Za cenu ne pitaju, to znaci da znaju sta rade, i na koji nacin ce im se vratiti ulozeno .

Jeronimo034

Iskusan lik
Tu od
8 Ožu 2016
Jesam li ja lepo procitao da je dozvoljena prodaja preko Ssocial mreza. Koliko sam ja razumeo dozvoljeno je da ja postavim skraceni link (ukoliko koristim amazon shortener) i tako ostvarujem zaradu? Znaci ne moram da imam sajt da bi prodavao, dovoljno je da imam tematsku stranicu i na njoj uz neki mini review stavim link.
Jesam li u zabludi ili moze tako? To mu isto dodje kao youtube prodaja.

deea8888

Član
Tu od
24 Srp 2012
Jeronimo034 kaže:
Jesam li ja lepo procitao da je dozvoljena prodaja preko Ssocial mreza. Koliko sam ja razumeo dozvoljeno je da ja postavim skraceni link (ukoliko koristim amazon shortener) i tako ostvarujem zaradu? Znaci ne moram da imam sajt da bi prodavao, dovoljno je da imam tematsku stranicu i na njoj uz neki mini review stavim link.
Jesam li u zabludi ili moze tako? To mu isto dodje kao youtube prodaja.

Što se tiče da staviš shortener na YT od Amazona to po pravilu YT ne smeš, ali ćeš naći na YT video sa promociom nekog proizvoda sa Amazona. Neki video YT obriše, a neki ostane, velika se rasprava vodi oko tog pitanja, ali definitivno je to što sam na početku napisao.
Što se tiče Fb ne znam da li si mislio da uradiš store na Fb page kao npr. ovo:

deea8888

Član
Tu od
24 Srp 2012
Jeronimo034 kaže:
Mislio sam kratak text o proizvodu, neki video i link. To mi je zamisao bila.

Sva priča i akcenat na tu priču je oko linka :to_clue. Znači YT po svom nekom nerazjašnjenom pravilu ne dozvoljava affiliate linkove, skraćene, zamaskirane ili bilo kakve :busted, ali kako sam rekao naići ćeš na video gde to postoji - verevotno do jednog određenog vremena.
Evo ti detaljnije šta sam htio reći:

Na vrh