• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Youtube-Mala zarada

EdisA

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Pozdrav svima. Poprilicno sam novi na YT-u. Evo neke moje statistike i djeluje mi mala zarada naspram broja pregleda jer npr. najveci dio pregleda je iz USA. Partner sam sa adsensom (valjda sam dobro povezao to. Ako ima neko da prokomentarise moje brojke i da kaze do cega bi moglo biti. Hvala vam :)

1. Pregledi

2vmhdp2.png

s171jm.png

2. Zarada

14wcy9.png

30jk0b4.png

3. CPM

1p37.png

kobascity

Član
Tu od
14 Ruj 2014
EdisA kaže:
Pozdrav svima. Poprilicno sam novi na YT-u. Evo neke moje statistike i djeluje mi mala zarada naspram broja pregleda jer npr. najveci dio pregleda je iz USA. Partner sam sa adsensom (valjda sam dobro povezao to. Ako ima neko da prokomentarise moje brojke i da kaze do cega bi moglo biti. Hvala vam :)

1. Pregledi

2vmhdp2.png

s171jm.png

2. Zarada

14wcy9.png

30jk0b4.png

3. CPM

1p37.png

Mislim prijatelju da ti je sve normalno u ovim statističkim podacima i da je to to... nije to mala zarada :) treba samo raditi na tome da se ona poveća...

Koliko vidim imaš nešto oko 63 tisuće pregleda a oko 85 tisuća minuta gledanja - iz toga izvodim zaključak da su ti video sadržaji ili jako kratki (manje od 2 minute) ili oni koji ih gledaju brzo odlaze s njih (razlozi mogu biti različiti - prevareni su naslovom, opisom, tagovima, naslovnom slikom ili jednostavno im sadržaj ne valja)... po mojem iskustvu bolje prolaze duži video zapisi - barem duplo duži od tvojih...

Super je što imas puno pregleda izvan Balkana...i samo tako nastavi, na dobro si putu...

PS ne znam zašto ali meni uvijek kada dobijem lovu na adsense dobijem malo više nego što mi inače piše na yt...pa eto možda se i tebi posreći pa bude i koji dolar više... uglavnom po meni je ovo sve dobro...

Lovac

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2016
Da ne otvaram novu temu.. koliko to moze da utice duzina klipa.. Predomisljam se da li da prekinem ugovor sa ZominTv da predjem na Adsense.. Ovako imam otprilike 2$ za 1000 pregleda + ce mi odbiti 20% i jos nesto malo zbog isplate preko Paypala.. tako da je oko 1.5$, a nad Adsensu 3.4$ za 1k pregleda. Ovo sam racunao samo za Americke preglede, jer na tom prvom kanalu je preko 50% poseta iz Amerike.. Ali me brine to sto su mi klipovi uglavnom od 1 do 2 min.. a na ovom drugom kanalu su dosta duzi.. tako da ne znam da ne znam da li je zbog toga dosta veca zarada i da ne prekidam ugovor sa ZominTv?

jocar96

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2013
Meni su iz QG predlozili da snimam duze klipove i zaradu uvecam za 40%. Tako da sto duzi klipovi, vise reklama mozes da stavis na njih i veca je zarada sigurno.

Ja preko adsensa radim sa duzim klipovima i molim boga da tako ostane sto se tice zarade :D

Lovac

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2016
jocar96 kaže:
Meni su iz QG predlozili da snimam duze klipove i zaradu uvecam za 40%. Tako da sto duzi klipovi, vise reklama mozes da stavis na njih i veca je zarada sigurno.

Ja preko adsensa radim sa duzim klipovima i molim boga da tako ostane sto se tice zarade :D

Pa videcu.. pokusacu sad malo na Adsense pa sta bude.. a koliko ti u proseku traju ti klipovi?

hasim22

Član
Tu od
14 Velj 2017
@mico kako uspijes zaradit toliko na malo pregleda ja sam prosli mjesec imao 1.4 M pregleda a zaradio 312€ jos pregledi vecinom iz USA.
https://prnt.sc/gmkqfd
https://prnt.sc/gmkpp0
Na Adsensu mi je page RPM uvjek oko 0.30, a na 80k pregleda bude oko 14k impresija i 1.3k klikova jel to dobro

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
hasim22 kaže:
@mico kako uspijes zaradit toliko na malo pregleda ja sam prosli mjesec imao 1.4 M pregleda a zaradio 312€ jos pregledi vecinom iz USA.
https://prnt.sc/gmkqfd
https://prnt.sc/gmkpp0
Na Adsensu mi je page RPM uvjek oko 0.30, a na 80k pregleda bude oko 14k impresija i 1.3k klikova jel to dobro
Nemam pojma.
Ja tako mesecima imam malo pregleda.
Svaka tebi cast koliko imas pregleda.
Kada bi ja imao toliko ,dobio bi bar 700 dolara mesecno.

Na vrh