• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YouTube Adsense ili partnerska mreza?

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Da li je bolje primati novac od Youtube zarade preko adsensa ili neke partnerske mreze?
Mreze uzimaju debelu proviziju,a za adsense ne znam.
Koji je postupak za prelazak na adsens isplatu,ako ste do sada primali isplatu putem partnerske mreze?

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Da li je bolje primati novac od Youtube zarade preko adsensa ili neke partnerske mreze?
Nema tu dileme odavno, Mico, ti kao stari Youtuber to znaš, vjerojatno. ;) Partnerske mreže bile su potrebne nekada kad je YouTube imao raznih restrikcija kod prijavljivanja na monetizaciju. Danas tih ograničenja nema i svi su dobrodošli u YouTube, potrebno je ‘samo’ snimati kvalitetan video. :)

Koji je postupak za prelazak na adsens isplatu,ako ste do sada primali isplatu putem partnerske mreze?
Trebaš prvo otvoriti AdSense account (ako ga već nemaš), zatim prebaciti kanal tamo, problema ne bi smjelo biti. :giggle: Mislio sam da si ti to davno učinio Mico, pa nema smisla da pola novca daješ toj ekipi iz tzv. 'partnerske mreže'. :)

Jedino ako te je strah hoće li te primiti u YT AdSense? Ti najbolje znaš jeli zadovoljavaš sve uvjete, moje je mišljenje da ako su primili isti video preko ‘partnerske mreže’, da će ga primiti i preko individualnog accounta, jer razlike nema, uvjeti su isti. ;) Možda bi bilo najbolje prije svega kontaktirati YT Help, tako da budeš siguran.

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Na partnerskoj mrezi sam jos uvek iz razloga sto mi odgovara uplata na Paypal,a to adsense koliko znam ne radi.
Cak sam cuo price,ne znam koliko su istinite,da je CPM veci ako ides preko partnerske mreze.
Mislim da nema razloga da me ne primi adsense,jer nemam nesto sto krsi pravila.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Cak sam cuo price,ne znam koliko su istinite,da je CPM veci ako ides preko partnerske mreze.
Ono što jeste sasvim sigurno je to da u konačnici za veliki postotak, možda i 50%, kako gdje - umanjuješ svoju zaradu ako si prijavljen preko partnerske mreže. (n)
Računica je jednostavna; 'na kraju dana' YouTube uzima svoj komad, a ostatak u ovom slučaju nije samo tvoj nego ga dijeliš s mrežom, a riječ je o istom kolaču. :oops: Ti što su te uvjerili da ti je tada CPM veći su stvarno pravi IM stručnjaci. 😄

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Da? :) Vjerojatno ti 'poznati youtuberi u Srbiji koji koriste Socialblade' imaju svoje razloge, to mi nije poznato. :D
Piši nam o tome. :)

crnikinez

Novi član
Tu od
17 Lip 2021
Meni je najsigurnije pal pel, s njega možeš svoja sredstva sigurno prebaciti na svoj privatni račun.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Ne znam zasto onda veliki broj poznatih youtubera u Srbiji koristi socialblade
Socialblade je vjerojatno posebna kategorija među mrežama, oni su svakako probrano društvo, vidi samo prvi od njihovih uvjeta: ;)
You need at least 250,000 Views per Month (~9k views / day average over the last 30 days)
Nije lako. :( Vidi koju je muziku počeo slušati naš novi Forumaš Crni Kinez, sve to valjda od muke kad je pročitao uvjete. :D

crnikinez

Novi član
Tu od
17 Lip 2021
Prijatelju iako nemam ništa protiv bilo koje nacije i zapravo ih sve poštujem, na kraju krajeva svi smo mi ljudi od Jednog Boga stvoreni, ali ja nisam iz Srbije, već iz Hrvatske, i to što je meni Palpel najsigurniji, nekom drugom možda nije. Pa bih te zamolio, naravno ako bih htio podijeliti samnom, dali postoje drugi virtualni računi, bilo bi mi drago da naučim nešto novo, a naravno da i isprobam. Inaće, hahahaha mjuza je super. I da, napomenuo sam da sam u ovome novi. Hvala vam na razumijevanju.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Hvala vam na razumijevanju.
Hvala tebi što ti je ovo gore zadnji spam post u ovoj temi, te što i na drugim mjestima na Forumu nećeš pisati offtopic. :)
Ispravno je 'PayPal', prouči malo naš Forum. ;)

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
To nije bilo kada sam ja davno nekada potpisao sporazum sa njima.
A tako znači Mico, ti si tamo na Socialblade? :) Oni ipak nisu obična mreža, moje je mišljenje, a piše tamo i da promoviraju svoje partnere, (y) a ako tko zna kako, oni znaju.
Iskreno, to mijenja i moj stav prema tvom uvodnom pitanju, pošto znam da ti neki videi imaju gomilu pregleda, ti dakle znaš najbolje. :)

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Eto Mico, pošto je tvoj YT partner SocialBlade, (y) znači u prilici smo znati iz prve ruke odgovor na pitanje iz naslova. :)
Socialblade ti uzima dio kolača, to je tako, ali s druge strane propagira na razne načine tvoje videe, barem tako oni kažu u najavi, odnosno navodno pravi ste partneri. E sad, ti si u prilici usporediti stanje na tvom kanalu prije ulaska u SocialBlade, i stanje kasnije, nakon ulaska, odnosno danas. Pretpostavljam da prije nisi ni bio YT partner, ali dobro znaš kako ti je kanal 'prolazio', kakva je bila gledanost prije i poslije? :unsure:
Smatram to jako interesantnim. 🙂

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Kapetane,na zalost nemam odgovor.
Ja sam od samog pocetka partner i zahvaljujuci njima sam brzo dosao do monetizacije.
Znaci imam samo to iskustvo,i mislim da je dobro biti partner sa jakom mrezom.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Ja sam od samog pocetka partner i zahvaljujuci njima sam brzo dosao do monetizacije.
Znaci imam samo to iskustvo
Ma ne Mico, mislio sam na poziciju i koliko ti je kanal bio 'uspješan' prije ulaska u 'SocialBlade', a koliko nakon ulaska, kad si već unutra, u SB?
Dakle, jeli ti pomogao taj ulazak u SocialBlade? :unsure: Kužiš, jesi li mogao reći; vidi sad otkad sam u SB - bolja mi je gledanost, znači SB me je pogurao. :)
Nešto slično kao što si napisao: ;)
Ne znam zasto onda veliki broj poznatih youtubera u Srbiji koristi https://socialblade.com/
Znači pogurali su i njih? :)

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Lepo sam napisao.
Kada sam poceo trpati video snimke,odmah sam se i uclanio u SB,tako da nema perioda pre i nakon ulaska.
Ulazak je bio odmah posle par videa objavljenih. :)

Na vrh