• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Wordpress Wordpress security?

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Imao sam provalu na sajtu od koje su se zarazili svi sajtovi na hostu, njih 10. Ručno sam pobrisao sve sumnjive fajlove kojih je bilo na stotine, ali sad ne znam na koji način da provjerim dali sam sve dobro pobrisao i dali još negdje ima neki maliciozni kod? Stranice sada normalno rade, ali imam ogromu posjetu na puno podstranica koje ne postoje i to jako opterećuje host. Koji je najbolji način da to spriječim?

Prilozi

• Untitled.png
    Untitled.png
    39.7 KB · Pregleda: 247

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Vidio sam da su sve stranice bilo offline, kontaktirao host i rekli su da je vjerojatno provala. Pogledao na server, kad tamo stotine fajlova bezveznih imena po svim folderima, to sam pobrisao, ali ne znam dali je i kod zaražen ili su samo ubacili fajlove. Koristim iThemes Security. E da, host je KnownSRV.

Baš sam instalirao WordFence i vidim na live trafficu da ovi samo naviru, a cpu cijelo vrijeme u crvenome.

Prilozi

• Untitled.png
    Untitled.png
    63.9 KB · Pregleda: 137

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
Sto se tice zastite WordPress-a tu ne treba izmisljati toplu vodu i ubacivati neke bezvezne Pluginove.Sva sigurnost se svodi na sljedece:

-Koristiti stabilan i siguran host
-Ne koristiti Nulled teme ili Pluginove
-Obratiti paznju koje Pluginove/Teme instaliramo (Rating, review i sl. Plugina)
-Prilikom instalacije WP-a promijeniti defaultni wp_ table prefix
-Koristiti jak password i unikatno korisnicko ime za wp-admin
-Od Plugina jedino bih mozda dodao Limit Login Attempts.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Sad je sve koliko toliko u redu, ALI.. Radi samo statični homapage. Ne otvara mi ni jednu podstranicu, dobijem samo ovo:

Not Found

The requested URL /FAQ was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Sa takvim stvarima sam totalno na Vi pa uopće nemam pojma kak da to popravim.

Tu od
7 Svi 2010
djetlic kaže:
Sad je sve koliko toliko u redu, ALI.. Radi samo statični homapage. Ne otvara mi ni jednu podstranicu, dobijem samo ovo:

Not Found

The requested URL /FAQ was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Sa takvim stvarima sam totalno na Vi pa uopće nemam pojma kak da to popravim.

Jedan glupi savet

Backup??

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Probao sam backup od prije par dana, ali je i on bio zaražen. Uspio sam popraviti ovo sa linkovima. Naknadno sam skužio da sam slučajno obrisao htaccess, pa sam samo refreshao permalinkse i sad opet sve radi.

Na vrh