• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Weebly

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Iznenađuje me da ne postoji tema za Weebbly, pošto je to jedan od retkih hostinga koji daje neograničen bandwith i prostor. Ono što se meni sviđa jeste drag and drop izrada stranica, savršeno za početnike.

Nemaju reklame, osim svoje na dnu svake stranice. I tu reklamu mogu da sklonim ako uzmem Pro, koji mogu da dobijem besplatno mesec dana ako pozovem nekog prijatelja. Nije problem da im i platim, čini mi se da 5$ mesečno nije mnogo.

Ono što mene brine je ovo:

Weebly reserves the right at any time and from time to time to modify or discontinue, temporarily or permanently, the Service (or any part thereof) with or without notice at any time.

Po ovome mogu bilo kada, bez najave i razloga da mi ugase sajt. Da li je to uobičajeno i koliko se često dešava da stvarno ugase nekom sajt? Da li ću biti zaštićen od toga ako odmah uzmem pro?

Interesuje me kakvo je vaše mišljenje i eventualna iskustva o Weebly-ju.

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
poloki kaže:
Iznenađuje me da ne postoji tema za Weebbly, pošto je to jedan od retkih hostinga koji daje neograničen bandwith i prostor. Ono što se meni sviđa jeste drag and drop izrada stranica, savršeno za početnike.

Nemaju reklame, osim svoje na dnu svake stranice. I tu reklamu mogu da sklonim ako uzmem Pro, koji mogu da dobijem besplatno mesec dana ako pozovem nekog prijatelja. Nije problem da im i platim, čini mi se da 5$ mesečno nije mnogo.

Weebly reserves the right at any time and from time to time to modify or discontinue, temporarily or permanently, the Service (or any part thereof) with or without notice at any time.

Po ovome mogu bilo kada, bez najave i razloga da mi ugase sajt. Da li je to uobičajeno i koliko se često dešava da stvarno ugase nekom sajt? Da li ću biti zaštićen od toga ako odmah uzmem pro?

Meni se desilo da obrisu sajt na kome je bio warez materijal.

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
adsenseamater kaže:
AleksaS kaže:

Čudi me :D

Pa na blogger-u mozes 100 god da imas warez i ne bi te banovali ...
Ban je bio logicna posledica :)

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
AleksaS kaže:

Dobro, to je bilo opravdano. Mislio sam da ti baš iz čista mira da obrišu sajt.
Ja ću da pokušam da privučem PTC korisnike da stavljaju svoje banere, možda ubacim i AdHitz. Mislim da zbog toga neću imati probleme.

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
poloki kaže:
AleksaS kaže:

Dobro, to je bilo opravdano. Mislio sam da ti baš iz čista mira da obrišu sajt.
Ja ću da pokušam da privučem PTC korisnike da stavljaju svoje banere, možda ubacim i AdHitz. Mislim da zbog toga neću imati probleme.

Pogledaj Malo ToS. Mislim da ne bi trebalo da ti iskljuce sajt.

milan93

Iskusan lik
Tu od
5 Pro 2010
E sad ja imam pitanje da li se weebly dobro rangira na google?

AleksaS

Legenda
Tu od
23 Kol 2010
milan93 kaže:
E sad ja imam pitanje da li se weebly dobro rangira na google?

Sve free domene se lose rangiraju na google-u. Zaradi 10 $ pa kupi .com .net ili .org domenu
njih google vise "voli" nego free domene. Bice ti mnogo lakse da se rangiras jer kad te bude indexirao mozda te izbaci na neku dobru stranu ;)
10$ nije mnogo a isplatice ti se kasnije. Samo da napomenem da su .info domene jeftinije ali su i losije od .com .org ili .net domena. Jedan clan je pisao kako mu je .info domena pravila probleme ....

mauritos

Novi član
Tu od
26 Sij 2010
poloki kaže:

ja imam blog na weebly ko besplatan član i za sad nikakvih problema,jednostavan za korištenje.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Kolika ti je dnevna poseta?

Neko je na ovom forumu napisao da su mu obrisali sajt kada je imao veću posetu.

Platiću ja upgrade, samo ako će mi to zaštititi sajt.

Black Dragon

Legenda
Tu od
7 Tra 2009
Zbog cega bi se mucio sa tim glupostima ? Uzmi neki free host i neku free domenu (mada preporucujem da kupis neku gTL domenu (.com, .net, .org, .info ...) za nekoliko dolara) i instaliraj WordPress. Mnogo ti se vise isplati ovako nego da dajes pare na to djubre.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Black Dragon kaže:
Zbog cega bi se mucio sa tim glupostima ? Uzmi neki free host i neku free domenu (mada preporucujem da kupis neku gTLD domenu (.com, .net, .org, .info ...) za nekoliko dolara) i instaliraj WordPress. Mnogo ti se vise isplati ovako nego da dajes pare na to djubre.

Kao što sam napisao u prvom postu, drag and drop izrada stranica mi odgovara jer nemam pojma da radim sa klasičnim programima. Uz to Weebly daje neograničeni prostor i protok, a ja ne mogu da pretpostavim koliki će mi biti dovoljan. Domen kupujem sigurno, samo da izvadim karticu(čekam savet na AP temi).

xpert90

Aktivni član
Tu od
19 Sij 2010
AleksaS kaže:
adsenseamater kaže:
AleksaS kaže:

Čudi me :D

Pa na blogger-u mozes 100 god da imas warez i ne bi te banovali ...
Ban je bio logicna posledica :)

Banovace te kad tad i na bloggeru ako imas warez, tako da nije tacno to sto si rekao da mozes 100 god da imas warez blog na bloggeru.

IGotMoney

Novi član
Tu od
5 Velj 2011
Weebly je super stvar za početnike, pre nego što sam naučio neke stvari imao sam sajt o zaradi na weebly-u i dosta dobro se rangirao na google-u bez obzira što je to bio free domen i hosting.Sadržaj sajta sam izbrisao posle nekog vremena i ubacio link, tj. redirekciju ka jednom drugom sajtu jer mi taj sajt nije mnogo donosio.Što se tiče AdHitz na weebly imao sam neko vreme postavljene reklame i nije bilo nikakvih problema.

rigor04

Legenda
Tu od
12 Ruj 2009
poloki kaže:

Izvini ali ako vec mislis da placas bolje plati hosting i uzivaj, a ne da napravis neki dobar blog ili sta vec i ostanes bez njega iz nekog razloga. Na svom hostu si svoj gazda.
Neznam kakva su iskustva sa http://www.siteground.com/ ali tamo imas godinu dana za $47.40, ili 3.95$ mesecno.

rovad

Legenda
Tu od
23 Srp 2009
poloki kaže:
Black Dragon kaže:
Zbog cega bi se mucio sa tim glupostima ? Uzmi neki free host i neku free domenu (mada preporucujem da kupis neku gTLD domenu (.com, .net, .org, .info ...) za nekoliko dolara) i instaliraj WordPress. Mnogo ti se vise isplati ovako nego da dajes pare na to djubre.

Kao što sam napisao u prvom postu, drag and drop izrada stranica mi odgovara jer nemam pojma da radim sa klasičnim programima. Uz to Weebly daje neograničeni prostor i protok, a ja ne mogu da pretpostavim koliki će mi biti dovoljan. Domen kupujem sigurno, samo da izvadim karticu(čekam savet na AP temi).

Pa ni ja ne znam radit stranice sa "klasičnim" programima (pretpostavljam da tu misliš na primjerice Dreamweaver, NVU ili neke common sitebuildere). Upravo radi toga razloga koristim Wordpress - instalacija je prejednostavna, korištenje još jednostavnije + praktično bezgraničan broj besplatnih templejta i tema za korištenje na sajtovima.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
rigor04 kaže:
poloki kaže:

Izvini ali ako vec mislis da placas bolje plati hosting i uzivaj, a ne da napravis neki dobar blog ili sta vec i ostanes bez njega iz nekog razloga. Na svom hostu si svoj gazda.
Neznam kakva su iskustva sa http://www.siteground.com/ ali tamo imas godinu dana za $47.40, ili 3.95$ mesecno.

Mnogo sam nestručan. Sve mi je to komplikovano. Jedva sam domen kupio. Možda sam nešto i tu zabrljao.
Zbog toga ću morati da koristim Weebly. Nadam se da neće da me obrišu ako napravim malo veći protok.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
rovad kaže:
poloki kaže:
Black Dragon kaže:

Pa ni ja ne znam radit stranice sa "klasičnim" programima (pretpostavljam da tu misliš na primjerice Dreamweaver, NVU ili neke common sitebuildere). Upravo radi toga razloga koristim Wordpress - instalacija je prejednostavna, korištenje još jednostavnije + praktično bezgraničan broj besplatnih templejta i tema za korištenje na sajtovima.
Dosta vremena sam potrošio na Weebly i već sam osmislio kako će da izgleda. Kupio sam domen i ne bih da odugovlačim jer će mi trebati neko vreme da provalim kako se radi u Wordpressu.
Bez obzira na to, skinuo sam Wordpress 3.0.5, da polako vežbam kada imam vreme. Raspakovao sam fajl i imam neke foldere od ukupno 8MB. Može li neko objašnjenje kako se koristi?

sholastik

Član
Tu od
19 Pro 2010
Otiđi na sr.wordpress.com ili hr.wordpress.com i čitaj objašnjenja za totalne početnike. Ako želiš da učiš, podigni lokalni server (xamp, wamp ili kako se već zovu), instaliraj WP i teraj...

rovad

Legenda
Tu od
23 Srp 2009
poloki kaže:
rovad kaže:
poloki kaže:
Black Dragon kaže:

Dosta vremena sam potrošio na Weebly i već sam osmislio kako će da izgleda. Kupio sam domen i ne bih da odugovlačim jer će mi trebati neko vreme da provalim kako se radi u Wordpressu.
Bez obzira na to, skinuo sam Wordpress 3.0.5, da polako vežbam kada imam vreme. Raspakovao sam fajl i imam neke foldere od ukupno 8MB. Može li neko objašnjenje kako se koristi?

Uzmi neki free host (000webhost.com npr), odi na http://codex.wordpress.org/Installing_WordPress i garantiram ti da ćeš već pri prvom pokušaju za maksimalno 40 minuta prokljuvit kako instalirat Wordpress (sve ti je baš crno na bijelo objašnjeno) i još 30 minuta dok se navikneš na interfejs. Kasnije naravno treba malo vremena još izgubit i na pluginove itd, no sve se na kraju svodi da uploadaš nešto na hosting, raspakiraš/unzipaš, aktiviraš iz Wordpress panela i namjestiš kako ti paše.

Naravno, ako imaš problema sa engleskim ima i na hrvatskom tutorijala o Wordpress-u, samo treba malo pročačkat Google.

HINT: Iako će ti možda izgledat komplicirano na prvi pogled kada vidiš što sve treba, vjeruj mi, stvarno je bezveze lako za skontat.

Na vrh