Vps potreban za sajt s igricama

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
183
Dobro vecer svima,
Imam jedan problem pokrecem jedan sajt s igricama pa me zanima kakav bi mi vps treba koje odprilike jacine.
CPU 3 vCores
RAM 4 GB
Hard drive 50 GB Raid 10
http://www.ovh.ie/vps/vps-classic.xml
Zanima me dali bi ovo bilo dosta za sajt s nekih 1000-2000 posjeta dnevno ?
Uglavnom sve igrice i to bih sam sebi hostao :) na svojem serveru nebih ih embed s drugih sajtova.
Uglavnom ako netko zna i moze da mi kaze koliko posjeta i toga bi moglo podrzati ako sam ja pogrijesio s mojih 1000-2000.
Koliko bi isto vremeno moglo ih biti na sajto i tako to?
Hvala unaprijed svima

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
Poruka
305
Definiraj "posjetu". U kontekstu što prosječan posjetitelj napravi na sajtu.

Ali evo ti otprilike matematika. Kada računaš dan, računaš da iam 10.000 sekundi, time si uključio neke standardne dnevne oscilacije i u 99% vremena ti je to dovoljno.

Ako imaš 2.000 posjetitelja, to znači da imaš jednog svakih 5 sekundi. Dakle, trebaš server koji može u 5 sekundi odraditi prosječnog korisnika. Naravno da će ih biti više istovremeno, ali za matematiku ti je gotovo svejedno.

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
183
adikcija kaže:
Definiraj "posjetu". U kontekstu što prosječan posjetitelj napravi na sajtu.

Ali evo ti otprilike matematika. Kada računaš dan, računaš da iam 10.000 sekundi, time si uključio neke standardne dnevne oscilacije i u 99% vremena ti je to dovoljno.

Ako imaš 2.000 posjetitelja, to znači da imaš jednog svakih 5 sekundi. Dakle, trebaš server koji može u 5 sekundi odraditi prosječnog korisnika. Naravno da će ih biti više istovremeno, ali za matematiku ti je gotovo svejedno.

Znaci posjeta je covjek ce doci i potrositi 10-30minuta igrajuci swf igrice koje su oko 10-20mb.Oko 2-4 igrice ce isprobati

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
247
Ne vidim uopste razlog zasto zelis VPS, jedino ako imas visak para pa eto zelis da potrosis.1000-2000 posjeta moze ici na Shared hostingu.

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
183
Daj mi link tog shared ali ocu da sve igrice hostam na svojem sajtu :),koliko bi taj vps mogao podrzati posjeta?

Tu od
13 Sij 2015
Poruka
63
Moras znati koja ce ti biti maksimalna poseta na satnom nivou pa prema tome gledas. Koliko sam shvatio nije problem u kolicini podataka, vec u broju upita u trenutku. Recimo imas 6000 dnevnih unika, ali u odredjenom satu imas i do 1000, a u odredjenom trenutku ti je nula ili blizu

mishop

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2009
Poruka
153
Moj sajt sa igricama sa mnogo većom posjetom živi na 512 RAM VPS.

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Poruka
926
Uopce ti ne treba nikakav VPS. Ja imam shared hosting na stranici koja ima 2500-3000 UV na dan i na kojoj su online igre. Ne bacaj novce bezveze.

davis90

Član
Tu od
14 Svi 2015
Poruka
15
mrgood kaže:
Uopce ti ne treba nikakav VPS. Ja imam shared hosting na stranici koja ima 2500-3000 UV na dan i na kojoj su online igre. Ne bacaj novce bezveze.
Slazem se s tobom mrgude.Nema nikakve potrebe za vps.

Na vrh