• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vlasnici sajtova sa embedovanim filmovima

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
U pauzi rada, dok klopam, volim da se opustim i da pogledam deo omiljene serije .
Upravo sam na jednom sajtu, koji trazi da lajkujem seriju da bi mi se video otvorio. Ili da sacekam neko vreme. I posto nisam lajkovao, sacekao sam da se video sam otvori, prikazuje se poruka od vlasnika, gde on navodi kako mu treba 2 sata da bi pripremio meni tu seriju, i da je za lajk potrebno samo 1 sekunda. Uglavnom cela poruka je prilicno sarkasticna i puna prebacivanja krivice, i prikazuje admina kao zrtvu koja eto volonterski ceo dan tu nama pomaze, a mi smo nezahvalni. U isto vreme, 10 pop upova mi je sajt otvorio, leti mi neki floater i otvorio mi se jos jedan DIV sa reklamom.

Slicno mi se desilo pre neki dan, jedan drugi sajt mi je trazio novac da bih bio u mogucnosti da gledam film.

U cemu je fora sa vlasnicima sajtova za filmove, da li to odredjeni tip ljudi otvara takve sajtove ili oni vremenom utripuju da su Djekne koje prve uvode zvuk film u svom selu?

Tu od
13 Sij 2015
Ajde da ti odgovori jedan vlasnik. Ne koristim taj kljuc za lajkovanje, posto smatram da je to preterano. Mnogo ljudi koristi adblocker. Zarada je minorna, prihodi pokrivaju hosting, pluginove, troskove interneta i nesto malo ostane. Popupovi su jedini vid zarade. Zahteva svakodnevni rad, posto se linkovi streaminga brisu jako cesto, pa da ne bi 90 posto filmova bilo nedostupno, svaki dan mora da se ceslja baza. Svaki dan moraju da se ubacuju novi videi da bi se odrzao korak za konkurencijom. Jos je tu i linkovanje. Pa sada izracunaj.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
To je sve ok, razumem problematiku, ali nigde nisam video da vlasnik sajta vredja i nabacuje krivicu svojim korisnicima , ukoliko ne izvrse zeljenu akciju, osim na datim sajtovima. U svim sferama postoji konkurencija, problemi kod realizacije, ali ovo mi deluje tako nadobudno i sebicno, do sada nevidjeno u poslovnom okruzenju.

Sa druge strane, mada je to totalno druga prica, ne shvatam princip toliko pop upova. I sam koristim pop upove za slike, i znam da i jedan pop up nervira korisnike, ali 10 pop upova tera korisnike u adblock , i sve vise ce ih biti zbog zelje za sto brzom zaradom. Da se ubacuje po 1 pop up, mislim da bi mnogo manje ljudi koristilo adblock i na duze staze bi bila bolja zarada.

Tu od
30 Svi 2015
Pa cijeli plan držanja stranice sa filmovima i serijama su reklame tj. pop up sto redirecta na neku stranicu. Pripazite prilikom pokretanja jave, postoji poprilično velika šansa da ćete biti zaraženi trojanom ili sličnim backdoor programom.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
FilmoviOnline kaže:
Ajde da ti odgovori jedan vlasnik. Ne koristim taj kljuc za lajkovanje, posto smatram da je to preterano. Mnogo ljudi koristi adblocker. Zarada je minorna, prihodi pokrivaju hosting, pluginove, troskove interneta i nesto malo ostane. Popupovi su jedini vid zarade. Zahteva svakodnevni rad, posto se linkovi streaminga brisu jako cesto, pa da ne bi 90 posto filmova bilo nedostupno, svaki dan mora da se ceslja baza. Svaki dan moraju da se ubacuju novi videi da bi se odrzao korak za konkurencijom. Jos je tu i linkovanje. Pa sada izracunaj.

Ako mozes jedno da objasnis,nije mi jasno kako vas preko DMCA ne ukinu jer prikazujete americke filmove i krsite njihova autorska prava (krsiti amerikancu autorska prava to je skoro pa ratni zlocin,jer amerikanci su vladari sveta,bogovi nad bogovima)

Anis Arpadzic kaže:
Pa cijeli plan držanja stranice sa filmovima i serijama su reklame tj. pop up sto redirecta na neku stranicu. Pripazite prilikom pokretanja jave, postoji poprilično velika šansa da ćete biti zaraženi trojanom ili sličnim backdoor programom.

A i ti ga bas pretera sad,evo ja ni nemam na jednom od kompjutera nikakav antivirus pa mi niko nije jos upao a idem na svakakve sajtove,nije bas sve tako crno.

brzi

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2013
Javom to jest gk plugin-om se zaobilaze reklame od vidzi.tv nowvideo itd nemoze da steti nista kompu.

Ne krsi se zakon jer je server na primer u Holandiji.

Tu od
30 Svi 2015
Pa kako ces saznati? Veće ribe to rade na način da se enkripcijom sakrije execution & scan detekcije, melta u neki proces (po mogućnosti u explorer) i sakrije sa startupa. Može se pronaći i ukloniti, ali ne sa antivirusom ili anti-malware programom.

Ja vam pričam o Java DriveBy i silent Java Drive By pluginu, koji itekako šteti. Tiho pokreće, u ovom slučaju neki virus pri pokretanju Jave na određenoj web stranici. Been there, went through that.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
brzi kaže:
Javom to jest gk plugin-om se zaobilaze reklame od vidzi.tv nowvideo itd nemoze da steti nista kompu.

Ali on je objavio embedovao film na svom sajtu.Zakon Srbije se krsi ako bi prikazivao nase filmove,jer u nasem zakonu pise i da onaj ko postavi link do nekog filma - torenta ili bilo sta sto je zasticeno autorskim pravom taj krsi zakon.

Anis Arpadzic kaže:
Pa kako ces saznati? Veće ribe to rade na način da se enkripcijom sakrije execution & scan detekcije, melta u neki proces (po mogućnosti u explorer) i sakrije sa startupa. Može se pronaći i ukloniti, ali ne sa antivirusom ili anti-malware programom.

Ja vam pričam o Java DriveBy i silent Java Drive By pluginu, koji itekako šteti. Tiho pokreće, u ovom slučaju neki virus pri pokretanju Jave na određenoj web stranici. Been there, went through that.

Skoro sam navatao neki "virus koji je pobegao u c program data i radio je po komandi tako sto je otvarao sajtove bez znanja vlasnika kompjutera,sto znaci kada se pokrene chrome automatski se u pozadini otvore sajtovi po komandi ,to mi je gusilo memoriju i kada sam ukljucio antivirus tek sam onda primetio to,komanda je bila bas fino upakovana.

brzi

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2013
sunbeach kaže:
brzi kaže:

Ali on je objavio embedovao film na svom sajtu.Zakon Srbije se krsi ako bi prikazivao nase filmove,jer u nasem zakonu pise i da onaj ko postavi link do nekog filma - torenta ili bilo sta sto je zasticeno autorskim pravom taj krsi zakon.

Sajt to jest sadrzaj je u Holandiji. Nisam ja kriv u Srbiji ako pusim marihuanu u Holandiji

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Nisi ti kriv ako ti pusis marihuanu ali ako drugom dajes ...nego da ne nabadamo sad ovde,procitaj zakon o autorskim pravima Republike Srbije,ode ovo u off topic jer u pitanju su verovatno strani/americki filmovi tako da je to njihov problem.

brzi

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2013
sunbeach kaže:
Nisi ti kriv ako ti pusis marihuanu ali ako drugom dajes ...nego da ne nabadamo sad ovde,procitaj zakon o autorskim pravima Republike Srbije,ode ovo u off topic jer u pitanju su verovatno strani/americki filmovi tako da je to njihov problem.

Ocigledno ne mozes da shvatis da tamo gde ti je sajt tamo odgovaras za sadrzaj istog a zakon Srbije i zakon nekih drugih zemalja nije isti.

Svi koji imaju sajtove sa filmovima bi odavno bili na klisi da im je hosting u Srbiji.

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Ma nije vazno gde ti je sajt nego vlasnik sajta odgovara,hehhehe na klisi,ti mora da si jako blizu mene ;) tj.u istom delu Srbije smo,otvori prozor mozda se i cujemo ovako a ne preko foruma.

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
Zar vam nije udobnije da torrentujete celu sezonu serije, skinete titlove i uživate u pogodnostima playera instaliranom na računaru, nego da se zezate sa tim sajtovima koji traže da isključite adblock kako biste gledali, i kad ga isključite morate da zatvorite 50 popup prozora da biste stigli do serije?

brzi

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2013
sunbeach kaže:
Ma nije vazno gde ti je sajt nego vlasnik sajta odgovara,hehhehe na klisi,ti mora da si jako blizu mene ;) tj.u istom delu Srbije smo,otvori prozor mozda se i cujemo ovako a ne preko foruma.

Blizu sam :) Bitno je gde ti je sajt, zato i jeste internet pun wareza!

Tu od
13 Sij 2015
Sto se DMCA tice skinuli su mi dva filma iz google pretrage, i to je to.
Sto se tice popupova, veliki broj izbacuju propelerads i adcash i uzasno slabo placaju za njih. Zeznuo sam se u pocetku sto sam ih stavio, adcash sam izbacio jos u startu, prezalio 10 USD, a nije mi lako da prezalim 90 USD kod propelera. Cim dodje stoja, skidam propeler, em se slabije isplati, em smara ljude. PPC kod propelera je isto tako slab.
Sad sto kazes za tog koji kuka sto mu nisi lajkovao, pa ima nas raznih.
A za javu, pa cisto sumnjam da je nesto opasno, mislim da je to patka, posto dozvolio ti ili ne ucita ti se php fajl gk plugina i ovako i onako, a tamo moze svasta da pise, pa i taj trojanac. Barem ja tako kontam.

Cafa

Član
Tu od
26 Svi 2015
brzi, ti možda jesi u Srbiji a server u Nizozemskoj, ali Google je američki. :taunt

Jedna DMCA prijava i sajt nestaje iz rezultata pretrage zauvijek. Ključ u bravu, doviđenja.

Tu od
13 Sij 2015
Cafa kaže:
Jedna DMCA prijava i sajt nestaje iz rezultata pretrage zauvijek. Ključ u bravu, doviđenja.

Iz licnog primera kazem da nije tako, samo su mi dve strane sklonjene iz pretrage

brzi

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2013
Cafa kaže:
brzi, ti možda jesi u Srbiji a server u Nizozemskoj, ali Google je američki. :taunt

E jbg bolje i to nego klisa :)

Na vrh