• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VIP sekcija

anarchox

Legenda
Tu od
28 Kol 2010
Cackajuci po forumu, naumpade mi da je nedavno bila prica o potencijalnoj VIP sekciji na forumu,
gdje bi podrobnije bile diskutovane neke teme, od strane odabranih clanova bla bla...
Eh sad me zanima, gdje je ta ideja isparila, jer brze je nestala nego sto se razvila?

1. Ili VIP sekcija postoji tajno, a da samo odabrai clanovi znaju za to
2. Svrha sekcije nije opravdana, tako da se batalila citava prica

Kako god, nije o'glavu zapelo, ali cisto da se nadovezem na ono sto sam pratio u zadnjih par sedmica:
Za vrijeme nagradne igre na IZFu, u roku od mjesec dana pojavilo se 15ak jako kvalitetnih threadova,
ali zato u proteklih mjesec dana, dakle nakon takmicenja, nisam vidio ama bas ni jedan thread oko kojeg
se neko potrudio da ga kvalitetno sastavi, ili barem da meni zapne za oko...Vjerovatno se do sljedeceg
IZF takmicenje isto tako nece pojaviti nijedan nadprosjecan thread, jer to samo sebe ne opravdava :)

Zakljucak: Sve se moze, kad se hoce (a sve se hoce, kad su pare u pitanju).

Da se ponovo nadovezem na prvobitnu misao, u vezi VIP sekcije ili podforuma: Ukoliko se ta ideja ukinula
iz razloga sto nije pronadjen relevantan kriterij da se napravi svrstavanje clanova u grupu koji zasluzuju
da budu dio toga i na one koji to ne zasluzuju, onda bi se to sada moglo vrlo jednostavno rijesiti.

Recimo da VIP sekciju foruma cine samo clanovi foruma koji su aktivni, to jeste (bubam) 30ak njih. Svaki
od njih je duzan da, jednom u mjesecu preda/uruci forumu 1 kvalitetan artikal/thread, to bi bila dakle neka
vrsta "clanarine". U mjesec dana imamo dakle 30 kvalitetnih threadova. Ma kakvi oni bili, taman da su obicni
tutorijali "kako ovo ili ono", dobro ce posluziti. Predlozio bih nadalje, da se i samo takmicenje - ukoliko isto
bude ponovo organizovano - svede samo na VIP sekciju, a uslov za ucestvovanje bice naravno pripadanje
samoj sekciji. Kao preduslov toga javlja se svakako cinjenica, da je navedeni clan "ionako" aktivan na forumu,
to jeste da i inace doprinosi zajednici kvalitetnim materijalom.

Ovo je bio prijedlog usput, po mome misljenju jos jedna idealna prilika da se clanovi foruma aktiviraju, i to
ne samo kada je to njima u interesu, a time bi i u roku od par mjeseci imali ogromnu biblioteku kvalitetnih
tema na forumu.

pozz :to_clue

sax

Legenda
Tu od
22 Stu 2010
Nema od ovoga nista, ja sam par puta pitao za VIP sekciju, i nema nista od toga bar sam ja takav odgovor dobio.

anarchox

Legenda
Tu od
28 Kol 2010
sax kaže:
Nema od ovoga nista, ja sam par puta pitao za VIP sekciju, i nema nista od toga bar sam ja takav odgovor dobio.

Ma VIP sekcija kao takva je manje-vise (ne)bitna..vec nedostatak iste me inspirisao da se nadovezen na cinjenice koje
sam iznio u drugom dijelu posta..to jest da kako je prosla nagradna igra, opet niko vise nista ne pise..pa smatram
da bi za ubuduce bilo pametnije omoguciti ucestvovanje samo onima koji su dio takozvane sekcije, moze se ona
nazivati i "IZF sekcija" ili "IZF aktivisti", ne moze mi trenutno nista bolje naumpasti..

Svako bi naravno zelio da bude dio toga jer ce tu biti mnogo kvalitetnih tema, a cijena/clanarina navedene sekcije
je kao sto sam pomenuo npr 1 kvalitetan clanak mjesecno, o bilo cemu..to bi bila hrpa dobrih clanaka na jednom mjestu..

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
U dugorocnoj viziji razvoja foruma nema mjesta nikakvog VIP sekciji. Mozda bude za 6-12 ili vise mjeseci kad ovaj forum bude bio nesto drugo nego sto je sada pa se pojavi neka realna potreba za time, ali trenutacno takve potrebe nema.

Slazem se da od zavrsetka natjecanja nije bilo previse kvalitetnih tema i to mi je doista krivo sto clanovi nisu prepoznali potencijal pomaganja jedni drugima. Mnogi cekaju novo natjecanje i mislim da je to krivi nacin razmisljanja jer smisao natjecanja nije da bi neki zaradjivali vec da bi se malo pojacala ta kompetetivnost kod pomaganja drugima.

Ja osobno jos uvijek imam velike planove za forum ali prakticki sam organiziram sve aktivnosti foruma a radi prezauzetosti oko posla u firmi sam poprilicno zauzet u poslijednje vrijeme pa sve to ide sporije nego sam mislio.

S druge strane, clanovi ce se jednostavno morat naviknut na drugaciji tempo. Ne moze biti isti tempo aktivnosti ako se svaki dan zatrpava forum sa brdo nisko kvalitetne rasprave koja nikakvu ili skoro nikakvu vrijednost ne pruza citatelju i kad stvaramo kvalitetan sadrzaj. Normalno da kad se fokusiramo na kvalitetu da ima puno manje aktivnosti. Meni osobno to ne smeta jer ne vidim ovaj forum kao nadomjestak za drustvene aktivnosti, za to imamo facebook, vec ovaj forum vidim kao mjesto gdje cemo imati samo kvalitetne textove. Pa ako je to 1 kvalitetan thread tjedno neka bude 1 thread tjedno. Uvijek izabirem kvalitetu ispred kolicine. No, da imamo ozbiljan problem nemotiviranosti clanova otkad nije natjecanja to stoji i to cu razmislit kako probat promjeniti. Biti ce jos natjecanja ali ce s svaki put vjerojatno manje ili vise mjenjati format a i ne zelim da se jedina kvalitetna aktivnost zasniva samo na tome pa ako samo natjecanja budu donosila kvalitetne sadrzaje a kad nema natjecanja se ceka natjecanje onda necu vise organizira natjecanja. Natjecanje je tu bilo da pokaze da mozemo i kvalitetno e sad samo tako treba nastavit i kad nema natjecanja jer tako u cijelini svi skupa imamo koristi. Da pomaganje i doprinosenje nema koristi za onog ko doprinosi nebi se u SEO ali i mnogim drugim industrijama svi zivi gurali tko ce bolji i kvalitetniji sadrzaj napraviti.

Na vrh