• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzivo prenosi?

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

srkicarinho

Iskusan lik
Tu od
1 Kol 2010
Video sam dosta sajtova,i neplaniram da pravim nego mozda po neku utakmicu..zanima me..vidjao sam adsense..jel dozvoljen adsense?jel legalan uopste live stream na stranici..?

monac24

Novi član
Tu od
5 Svi 2011
jeste ja strimujem tekme legalan je samo da znas ali ja vise preferiram adbrite bolji je
pozzzz

optimista

Iskusan lik
Tu od
11 Kol 2011
ako mislis na live sport ja najvise koristim fromsport.com po meni najbolji i ima najveci program od svih sto ja znam :)

Djolisimo

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2010
Live stream svakako nije legalan, prava pripadaju tv stanici koja vrsi prenos.

To je slicna situacija kao kad uploadujes film na filehost.

Dakle autorska prava se krse, a da li ce da te stignu posledice to je druga stvar.

sage

Član
Tu od
5 Kol 2009
I mene interesuju live streaming sajtovi, prvenstveno ex-yu kanala. Vidim da ih ima dosta po internetu i gledao sam na Keyword tool da se dosta traze te fraze za uzivo tv. Interesuje me kakva li je zarada tu za jedan solidno posecen sajt od npr Adsense?

@Djolisimo znaci nije legalno da se na sajt postavi recimo Rts-ov stream koji imaju na njihovom sajtu?

Djolisimo

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2010
@sage Nije dozvoljeno, osim ako dobijes njihovu saglasnost.

Narocito se ne treba zajebavati sa nasim stanicama ili filmovima, da podsetim da je pre neku
godinu jedan bio u zatvoru zbog piratske kopije filma 'Turneja'. Promilska je sansa da neki
americki studio potegne i tuzi nekog, ali domace kompanije u zemlji mogu to lako da urade.

S druge strane, situacija nije ista kao sa warezom, gde ima ogroman broj uploadera i
vlada anonimnost. Kod live stream-a domen i hosting su registrovani na ime i lako je otkriti
o kome se radi. Znam vise slucajeva da su ljudima u najmanju ruku oduzimani domeni.

Inace, da spomenem, nemam nista protiv live streama, po meni file sharing ce da postoji
sve dok postoji internet a nosioci autorskih prava sve vise gube bitku sa piraterijom. Moje
skromno predvidjanje je da ce tu morati nesto da se menja u skorijoj buducnosti.

Hteo sam ovde da iznesem koji rizici postoje, posto poznajem situaciju, a na svakome je
da po svojoj volji odluci cime ce se baviti ili nece.

Pozdrav

Doc

Član
Tu od
3 Ruj 2011
to oceli ga stic posljedice...hmm..nebi bas reko...jedino sta mogu je ugasit kanal,ako ga cjeli dan prenosis....prenosi samo dok npr. utakmica,tih sat ipo vremena...kasnije samo ugasis kanal i to je to....

N!xon

Aktivni član
Tu od
12 Velj 2011
Ja bih da radim samo live stream utakmnica, pa me zanima ako radim sa embed kodovima da li mogu ikako dobiti kaznu ili na neki nacin da me kazne kao sto je spomenuto gore u postu?

adsenseamater

Legenda
Tu od
10 Srp 2010
N!xon kaže:
Ja bih da radim samo live stream utakmnica, pa me zanima ako radim sa embed kodovima da li mogu ikako dobiti kaznu ili na neki nacin da me kazne kao sto je spomenuto gore u postu?

Jedino si siguran ako otkupiš pravo prenosa.

wolfgame

Član
Tu od
8 Kol 2014
Moze pomoc za neki sajt gde mogu da dodjem do LS-a i da mogu da ga prebacim na svoj sajt

Niki Bilejn

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Strogo je zabranjeno reemitovanje i redistribucija tv signala bez validnog ugovora sa emiterom, nosiocem licence, vlasnikom prava ili njegovim zakonskim zastupnikom. Pošto je na forumu zabranjeno promovisanje ilegalnih radnji tema može i na lock :)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh