• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Upute za popunjavanje univerzalnog obrasca naloga za plaćanje (opće uplatnice) u HR

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
S obzirom da su uvedene neke promjene u platnom promjenu Republike Hrvatske tako su promjenjene i nove "opće uplatnice" koje se moraju izvršiti kada uplaćujete na neki bankovni račun.

Kako sam se i sam malo namučio da ispunim prvu takvu uplatnicu htio bi podjeliti upute za one koji se možda nađu u takvoj situaciji. Iako samo ispunjavanje uplatnice nije nešto preteško ipak veliki broj ljudi koji znam to svejedno radi krivo. Isto tako, većina resursa koje sam pronašao "Googlajući" su PDF dokumenti, koje je malo teže direktno podjelit.

Zbog toga evo nekoliko direktnih linkova na korisne vodiče kako ispuniti "opću uplatnicu":

Zagrebačka Banka - Uputa za popunjavanje obrasca naloga za plaćanje HUB 3

Raiffeisen Bank - UPUTA o sadržaju i upotrebi standardiziranih naloga za plaćanje HUB 3 i HUB 3A u platnom prometu

Zagrebačka Banka - ZA POSLOVNE SUBJEKTE - Nalog za plaćanje HUB 3 i HUB 3A

Nadam se da će vam ovi vodiči pomoći da se lakše snađete kad budete ispunjavali opću uplatnicu.

Na vrh