• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UPUTE kako krenut sa online (internet) zaradom

Robert Bartuš

Aktivni član
Tu od
1 Pro 2010
dbomestar kaže:
Eto po vlastitom priznanju kazes da znas "SEO osnove" ali glavno da si nama koji vec godinama zaradujemo od SEO-a drzao prodike kako nemamo pojma :)

Nisam ja rekao da nemate pojma nigde. Ja sam rekao da SEO neće povećati posetu, nego da će doneti ciljanu posetu. Takođe sam rekao da SEO nije glavna stavka uspešnog sajta.

Tu ste me demantovali, i ja sam objasnio zašto sam ja u pravu a ne vi.

iggysick

Dobro znana faca
Tu od
24 Srp 2010
bojanposao kaže:
Nidje veze stvarno :crazy_grin
Pa svaki moj site ima preko 60% SEO posjete

To nema veze. Ako poboljšaš SEO i dobiješ još par dobrih pozicija na guglu to ti neće povećati posjetu stoga se mani ćorava posla. :hysterical

S

sunaddict

Guest
Otisli ste debelo u off i samo kvarite sjajni Hellasov post koji je majka Mara za sve pocetnike.
Btw famoznog SEO-a ja sam istrajni borac protiv manipulacije ovim pojmom ali moram priznati da
mi na stranicu koja se ama bas nigde ne promovise dnevno dodje 50+ searchera samo zato jer sam nadrobio gomilu adekvatnih pojmova u tekstu,posebno u naslovima posta,prema tome SEO pije vodu,daleko od toga da je kljucni,ali je vazan segment u izgradji stranice,amen!

montozza

Član
Tu od
22 Sij 2011
InFlames20 kaže:
Krenite po malo, free blogovi, upoznavanje sa (X)HTML-om i CSS-om, pa ma malo SEO, marketing i uskoro će se sve posložiti na svoje mjesto. Tada ćete vidjeti što vam najviše leži i što vam se najviše sviđa i onda derite po tome.
moj je put upravo ovakav. krenuo malo da se zezam u photoshopu, pa uz neke kurseve i video tutoriale savladao osnove photoshopa i ilustratora...zatim napravio free blog koji nije za pravljenje profita, ali ubrzo provalio "taj adsense, majku mu njegovu" :) i skakao od srece kad sam zaradio prvi dolar...usput nasao neke zanimljive skripte za blogove pa mi oci ispadale od googlanja - kako skinuti ovo ili ono iz skripte, kako naci kod pa ga skloniit, kako "otvoriti kod" i dodati nesto, kako zatvoriti itd itd...
od mog "photosopovanja" i nevjestih montiranja svojih glava na tudja tijela i slicnih zezalica, je proslo cetiri mjeseca dok nisma pokrenuo blog.
od bloga do ovog gore opisanog - osnova html i css je proslo manje od dva mjeseca.

cilj mi je do ljeta jos prosiriti znanje iz html i css , pa tako steci neku solidnu pocetnicku osnovu za dalje, a ujedno i malo "ceprkati" po SEO i po affiliate programima...

moram da kazem da sa prvom posjetom ovom sajtu iskreno nisam znao 80% pojmova i skracenica koje se ovde koriste...danas ne znam mozda samo 30 :)

idem dalje, guram, napredujem. svakog dana bogatiji za jos jedno iskustvo i svakog dana sve dublje u ovome, ne primarno iz zelje da se naprave ne znam kakve pare (svi smo ovde zbog toga, da se ne lazemo, ali ima jos nesto) nego da otvorim poglede za cijeli jedan novi svijet koji mi se otvara u sferi poslovanja i stvari koje me zanimaju. jednostavno, postoji ta "ljubav prema zaradi" u kojoj ne zavisimo ni od koga nego samo od sebe i kompjutera, i koja je podsvjesno uvijek prisutna...ali postoji i ljubav ka novim stvarima, ta neka goruća, vrišteća želja ka ucenju novih stvari...e to me pokrece!

ljilja

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Da li postoji prodaja članaka na hrvatskom jeziku? Ima li neki sajt ili nešto gdej kupuju članke na hrvatskom jeziku?

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
ljilja kaže:
Da li postoji prodaja članaka na hrvatskom jeziku? Ima li neki sajt ili nešto gdej kupuju članke na hrvatskom jeziku?

Ne postoji tako nesto prema mojim saznanjima. Prodaja clanaka na hrvatskom jeziku vjerovatno postoji preko direktnih kontakata sa vlasnicima specijalizovanih portala ili novinskih agencija.

rale01

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Dugo vremena razmisljam kako i sta sa ovom internet zaradom, da li je uopce moguce zaraditi novac, i bio sam ali i sada sam u jednu ruku skeptican, citam ove vase postove i naravno da zelim da krenem sa radom, vidim da ima mnogo korisnih tekstova, ako se ne uspijem bas snaci, volio bih da mi pomognete.
Hvala
Rale

Skipper

Legenda
Tu od
9 Ožu 2011
Samo odaberi metodu za zaradu i ovde ćeš naći svu neophodnu pomoć.

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Evo večeras samn dobio link da se registrujem. Izbjegavaj takve metode "zarade" jer od toga nema ništa.

deea8888

Član
Tu od
24 Srp 2012
Moram pohvaliti forum, stvarno dosta toga ima i za počrtnike, a valjda i za ostale. Odskora mi se pojavilo interesovanje za internet zaradu, i još tražim oblast sa kojom da poćnem. Pa lutajući po internetu videh promociju za „Keyword reserch“. Po prezentaciji „normalno“ je da je sam software izuzetan, međutim reklama je reklama. Interesuje me da li ko koristi navedeni software, i da li postoji sličan free da se može „skinuti“? Mislim da početnicima, a pogotovo onim koji slabo znaju Engleski jezik takav software bi bio od koristi.

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
deea8888 kaže:
Moram pohvaliti forum, stvarno dosta toga ima i za počrtnike, a valjda i za ostale. Odskora mi se pojavilo interesovanje za internet zaradu, i još tražim oblast sa kojom da poćnem. Pa lutajući po internetu videh promociju za „Keyword reserch“. Po prezentaciji „normalno“ je da je sam software izuzetan, međutim reklama je reklama. Interesuje me da li ko koristi navedeni software, i da li postoji sličan free da se može „skinuti“? Mislim da početnicima, a pogotovo onim koji slabo znaju Engleski jezik takav software bi bio od koristi.

Na koji tocno Keyword reserch software mislis?
Koristio sam Market Samurai, i prije je se dobivao probni period, nakon sto istekne samo pobrises program i registriras se ponovno sa nove e-mail adrese i dobijes opet besplatno taj probni period. Neznam kakva je sitaucija sada i moze li se to raditi, ali u svakom slucaju koristan program.

deea8888

Član
Tu od
24 Srp 2012
josip150 kaže:
deea8888 kaže:

Na koji tocno Keyword reserch software mislis?
Koristio sam Market Samurai, i prije je se dobivao probni period, nakon sto istekne samo pobrises program i registriras se ponovno sa nove e-mail adrese i dobijes opet besplatno taj probni period. Neznam kakva je sitaucija sada i moze li se to raditi, ali u svakom slucaju koristan program.

Zahvaljujem se Josipu 150, na brzom i preciznom odgovoru. Dakle na YT sam naišao na promociju software-a za automatsko pisanje teksta gde se na snimku vidi samo KEYWORD RESERC (znači u gornjem levom uglu kao kod svakog programa koji se otvori). Pošto sam u početnićkoj fazi, a zanimljiva je prezentacija bila, i pošto neznam da postoji software da može od više sadržaja da izabere ključne reči te da složi jedinstven tekst za neku niche, a ova prezentacija je za kupuvinu takvog software-a za koliko se sjećam $97, što danas za sami početak kad se još nezna može li se uspeti i nije mala cifra.
Još nešto ako neko zna da pomogne, na početku ovog thared-a bilo je rječi o software-u za slike, da li neko može da da link i za solidan programčić za obradu videa. Pokušaj da se skine Sony Vegas ili sl. sad je problem.
Svi sa ovog foruma stvarno zaslužuju pohvalu, jer nesebično dele svoje znanje i žele da pomognu. Hvala svima.

josip150

Član
Tu od
17 Sij 2010
Ovo sto si gore naveo ti je nepotrebno i samo ces bezveze baciti novce. Na pocetku je najbitnije znanje i dosta dosta volje da se sve poslozi.
Za pocetak citaj po forumu, bilo je nekoliko natjecanja na kojim su napisani dobri clanci koji ti mogu pomoci u pocetku da vidis jasniju sliku.

Keyword Research
https://internetzarada.org/keyword-research-nalazenje-kljucnih-rijeci-pojmova-t-823.html

SEO
https://internetzarada.org/seo-optimizacija-web-stranica-za-trazilice-f-49.html
- ovdje imas nekoliko clanaka tako da nisam stavljao link prema svakomu

Uz ovo trebas znati neke osnove kako izraditi sajt, a nakon sto dovuces posjetu na sajt imas nekoliko nacina kako ga monetizirati.

Uglavnom sve ti se svodi na dosta ucenja i pokusaja na pocetku.
Procitas ove clanke na forumu i imati ces u glavi otprilike sto trebas raditi, napravis keyword research, izaberes hosting i domenu, izradis web i lagano ga rangiras na google (SEO).
Mozda prvi put neces postici nista ali steci ces znanje, vidjeti gdje si pogrjesio i sljedeci put to popraviti.

Agent 47

Član
Tu od
12 Sij 2012
Moja je zarada počela ovako.
Igrao sam CS nekih 3 godine, i imao sam steam koji sam platio $4, i zatim taj isti steam stavio na nekom forumu da poklanjam za neku facebook stranicu.Javlja mi se jedan lik i daje mi stranicu od 170k fanova, američkih 70k, engleskih oko nekih 30k, a ovo ostalo raznovrsna nacionalnosti.U isto vreme dok sam posedovao tu stranicu imao sam i jednu od 60k(balkanska).Takođe, u isto vreme nas 3 drugara uplaćujemo hosting i domen balkangaming.net sa ciljem recenzija igrica, tada sam jedva namolio ćala da mi da 10$ da to uplatimo.Uplaćujemo to i odmah odustajemo,uzimamo zabavnisvet.com samo za adsense zaradu, ali odmah propada.Stranice stavljam na prodaju. Stranicu od 170k prodajem za 110 evra nekoj Nemici,sve uredno plaćeno i završeno.Takođe balkansku stranicu od 60k prodajem za 61 euro.U isto vreme nalazim aplikaciju za datum smrti i napunim stranicu do 160 k fanova i prodajem je za 195 eura.Od polovine tog novca(nije bila samo moja stranica) krećem sajt sa igricama- www.igrice321.com ,kupujem skriptu,VPS na 2 meseca, domen, temu i taj novac nestaje. Nakon mesec i po dana sajt izbija na 7 mesto na google i dnevno ima 600-800 posetilaca.Stavljam ga na prodaju jer nemam više novca za plaćanje VPS-a.Nudi mi 150 eura jedan, uplaćuje na devizni i ja mu ne šaljem ništa dok ne vidim novac na računu,čekali smo nekih 10 dana da legne novac.NAkon toga mu predajem sajt i sve podatke i sajtu opada poseta na 50 dnevno, i žao mi je što taj dečko smatra da sam ga prevario.Sledi zatišje u zaradi...sve do 25 novembra.Javlja mi se lik da punim stranice pomoću aplikacija.Jedan fan 0.7 dinara, meni 0.5 njemu 0.2 , s tim da mi on nalazi poslove(što ja nikada ne bih mogao) Od tada uspešno sarađujemo,sredio sam sebi sobu, još malo kupujem svoj prvi LCD televizor i od sopstvenog novca.Eto to je za mene neka mini zarada za sada.

marijana991

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
E ovako, pre nego sto bilo sta kazem, zelim da napomenem 4 cinjenice...
1) Internet zarada postoji
2) Zarada bez rada ne postoji nigde, pa ni na internetu
3) Zarada bez uclanjenja clanova ne postoji
4) Zarada bez uloga ne postoji
Sada cu Vam reci, ako zelite da cujete kako ja zaradjujem, javite mi se na skype: ja sam spamer

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Zašto ne napišeš tu? Daj mi reci od kud ti to da zarada bez učlanjenja novih članova ne postoji? Obično stranice gdje trebaš navlačiti ljude da se regaju preko tebe ispadnu neka teška prevara..

JelenaM

Moćan
Tu od
11 Velj 2012
marijana991 kaže:
4 cinjenice...
3) Zarada bez uclanjenja clanova ne postoji

Joj baš ne volim kad sam hejter ali... :crazy_grin

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
marijana991 kaže:
Sada cu Vam reci, ako zelite da cujete kako ja zaradjujem, javite mi se na skype: ja sam spamer

Evo, teta Marijana koja hoće da Vas učlani u Stiforp je dobila ban drugi put za redom. Inače ne bih ni komentarisao, al ajd hoću kada ste već vas dvoje ubacili komentar.

A ovo može da posluži i kao odličan negativan primer forum marketinga. :)

Jako je pozitivno to što je shvatila da zarade od interneta ima. :)

Na vrh