• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Wordpress Ubrzati Wordpress website

casio11

Član
Tu od
14 Lip 2013
Zdravo, interesuje me na koje sve nacine mogu da ubrzam moj sajt, cuo sam da postoje neki plugini, ali pored toga interesuju me i neke druge metode ? Upravo sam proverio brzinu ucitavanja na
pingdom.com i rezultat je 6,33 :)

robi052

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2012
- Koristi cache ( preporučujem W3 Total Cache )
- Koristi Cloudflare za zaštitu
- Koristi CDN ( ima ga Cloudflare u Free planu unutar sebe ali ima i drugih)
- Svi CSS morali bi biti u header, a JS u footer
- koristi što manje vanjskih servisa.
- koristi što manje pluginova

Ovo je uglavnom ako koristiš Wordpress CMS. Proguglaj malo savjete kako ga još ubrzati ili ako koristiš neki drugi CMS za njega. Cloudflare/Incapsula uglavnom dosta pomognu bez obzira koristiš li ili ne CMS.

SpawneR

Moćan
Tu od
31 Lis 2013
Pored onog što ti je robi rekao preporučujem ti plugin: WP-Optimize od Ruhani Rabin-a :D

mrgood

Legenda
Tu od
20 Stu 2010
Ja ti mogu nabrojat koje pluginove koristim na svojoj WP stranici, sa kojom imam score od 85 na google pagespeed. Ne koristim cloudflare, a kad bi ga imao, sigurno bi bilo i 90.

casio11

Član
Tu od
14 Lip 2013
Ljudi hvala na savetima. INstalirao sam samo W3 Total Cache i vreme ucitavanja sam smanjio na samo 2,58s , mislim da je to dobro ? :)

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Kada instaliraš W3TC, obavezno uključi Object Cache & DB Cache :)

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Instalirao sam ovaj W3 Total Cache i razlika je očigledna. Sajt je sa slikama i učitavanje ide jako brzo.

robi052

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2012
Ja sam ga nekada koristio. Sada sam samo na CloudFlare i malo iskoristio apache. U PDF izvještaju možete vidjeti rezultate na GTmetrix. Na Google PageSpeed za Desktop je rezultat 82/100.

Prilozi

• GTmetrix-report-www.hedonist385.com-20140217T084411-1xPukQsB.pdf
    476 KB · Pregleda: 344

SpawneR

Moćan
Tu od
31 Lis 2013
Vatra Wolf kaže:
Instalirao sam ovaj W3 Total Cache i razlika je očigledna. Sajt je sa slikama i učitavanje ide jako brzo.

možeš li mi na pm poslati kako si ga podesio ili tutorial koji si pratio?

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Ništa posebno samo označio ove opcije koje su gore navedene. Kod mene je sajt malo sporiji zbog slika ali sa ovim plugin osjeti se razlika u brzini.

liquid

Moćan
Tu od
14 Tra 2014
drug bumpaš temu staru tri godine ali eto ... misliš da isključi to dvoje? kod mene je samo page i browser cache uključeno, kada uključim object i db cache baza se preoptereti i padne, možda zato što imam 200k wordpress postova

centos 7 + nginx + php 7 fpm + mariadb 10 + opcache + vestacp + w3 total cache (samo page & browser cache) + cloudflare (standard caching & minify)

bilo bi 99% ali imam script sa drugih stranica

gCgWlul.png

liquid

Moćan
Tu od
14 Tra 2014
da li je to taj nodejs? vjerovatno bi bio brzi, ali kad imas scripte na tudjim domenama ne mozes tu puno popraviti

shomy96

Novi član
Tu od
30 Ruj 2017
liquid kaže:
da li je to taj nodejs? vjerovatno bi bio brzi, ali kad imas scripte na tudjim domenama ne mozes tu puno popraviti
tacno nodejs, baziran na google search v8 engine. trenutno najbrzi.
Nisam bas upucen to za tudje domene, al verujem da bi ponovo bio brzi.

Na vrh