• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Trazim knjigovodju ili poreznog savjetnika

Micek

Novi član
Tu od
21 Pro 2015
Da li netko zna neko knjigovodstvo koje se razumije u internet zaradjivanje?

Bavim se licenciranjem svojih fotografija na stock agencijama (Istock, Dreamstime) koje mi plaćaju na Skrill.
Ne razumijem ako bih total tih uplata prebacitla npr. na devizni u slucaju firme ili obrta i kako to pravdati i kako to sto sam prebacila sa Skrilla povezati sa uplatama koje sam primila od agencija koje su prodale moje fotografije?
Jel ima tko iskustva s time?
Poslala sam upit u nekoliko knjigovodstava i blijedo me gledaju i ne razumiju uopce o cemu pricam.
Ima li tko u Zagrebu tko je strucan u tome ?

hvala

Deni

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2012
Imam druga koji radi u hr on je to jako lako resio. Prvo je nasao knjigovodju koji se kao razume placao ga oko 200e mesecno ovaj mu sve radio i ispekcija kazna... I na kraju je otisao u ispekciju i oni mu objasnili i sad radi sve sam...

Jasno je da skrill mora da bude na ime firme i da ga vezes za karticu od tvoje firme koja je vezana za racun i da pare direktor lazu na racun. Tad si po zakonu sve uradio. Ostaje ti samo da papiroloski uvedes da tebi skrill placa kao firma. To vidi da li ispekcija trazi ugovor ili poreska ko vec ili mozes na drugi nacin...

Drug ima priliv novca od Google to je resio na malo drugaciji nacin tebi ce cak mozda lakse da bude...

Micek

Novi član
Tu od
21 Pro 2015
Deni kaže:
Imam druga koji radi u hr on je to jako lako resio. Prvo je nasao knjigovodju koji se kao razume placao ga oko 200e mesecno ovaj mu sve radio i ispekcija kazna... I na kraju je otisao u ispekciju i oni mu objasnili i sad radi sve sam...

Jasno je da skrill mora da bude na ime firme i da ga vezes za karticu od tvoje firme koja je vezana za racun i da pare direktor lazu na racun. Tad si po zakonu sve uradio. Ostaje ti samo da papiroloski uvedes da tebi skrill placa kao firma. To vidi da li ispekcija trazi ugovor ili poreska ko vec ili mozes na drugi nacin...

Drug ima priliv novca od Google to je resio na malo drugaciji nacin tebi ce cak mozda lakse da bude...

Hvala puno na odgovoru.
Našla sam jednog s kojim ću se naći ovih dana pa ću vidjeti što će reći i kako cemo...

Na vrh