• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sva pitanja Alertpay / Payza

RSB ULTRAS

Član
Tu od
11 Lis 2012
meni je payza support team rekao da WU ne moze doduse za Srbiju i da maltene ne vrse isplate vec da traze resenje problema ma mute nesto...

EuforijaKg

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2011
RSB ULTRAS kaže:
meni je payza support team rekao da WU ne moze doduse za Srbiju i da maltene ne vrse isplate vec da traze resenje problema ma mute nesto...

Ne pricamo o payza, nego o exchangerima, kojima posaljes novac sa tvog payza naloga, a oni ti posalju na neki drugi platni procesor, preko WU ili bank wire.

obelix011

Aktivni član
Tu od
29 Stu 2011
EuforijaKg kaže:
RSB ULTRAS kaže:

Ne pricamo o payza, nego o exchangerima, kojima posaljes novac sa tvog payza naloga, a oni ti posalju na neki drugi platni procesor, preko WU ili bank wire.

Da, vidis kako se to iskomplikovalo.
A jel probao neko preko exchangera da trazi na bank wire?

Djolisimo

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2010
obelix011 kaže:
EuforijaKg kaže:

Da, vidis kako se to iskomplikovalo.
A jel probao neko preko exchangera da trazi na bank wire?

Ne bih se zajebavao sa exchangerima, vidis da ladno uzeli novac coveku i nikom nista. Narocito im ne bih davao podatke racuna iz banke.

Nazalost, ko god da ima novca na Payzi je u nezgodnoj situaciji, jedino ostaje da se saceka, Alertpay i Payza su imali puno problema ranije pa bi opet sve bilo reseno posle nekog vremena, tako da ce i sad.

obelix011

Aktivni član
Tu od
29 Stu 2011
Nasao sam ovo na WJ, ali mi nista nije jasno...
Jel ovo samo za US?

We are pleased to announce that Bank Transfer transactions to and from US bank accounts are once again available for select Payza members. Based on your account history these features are available to you. This means you are now able to Add Funds by Bank Transfer to your Payza e-wallet from the US bank account(s) currently linked to your Payza account. These transactions are FREE! You can also Withdraw Funds by Bank Transfer to the same account(s) for just $0.50 USD per transaction.

svjatogor

Novi član
Tu od
14 Lip 2012
da li je ikako moguce nesto kupovati na internetu a placati preko payza u smislu tehnike ili garderobe .
Inače dok ne bude moguć transfer novca na viza karticu ovaj payza je obično sranje

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
svjatogor kaže:
da li je ikako moguce nesto kupovati na internetu a placati preko payza u smislu tehnike ili garderobe .
Inače dok ne bude moguć transfer novca na viza karticu ovaj payza je obično sranje

Mozes kupovati na internet prodavnicama koje podrzavaju taj sistem placanja. Na svakom sajtu imas stranicu na kojoj je opisano koje nacine placanja prihvataju.

Payza je dobar sistem placanja, ali problem je sto vecina ljudi na zapadu koristi Paypal. Inace u mogucnostima i bezbednosti ova dva sistema nema razlike.

svjatogor

Novi član
Tu od
14 Lip 2012
Jokja kaže:
svjatogor kaže:

Mozes kupovati na internet prodavnicama koje podrzavaju taj sistem placanja. Na svakom sajtu imas stranicu na kojoj je opisano koje nacine placanja prihvataju.

Payza je dobar sistem placanja, ali problem je sto vecina ljudi na zapadu koristi Paypal. Inace u mogucnostima i bezbednosti ova dva sistema nema razlike.

ja stvarno jos nisam sreo ni jednu takvu prodavnicu GARDEROBE ILI TEHNIKE koja podrzava plaćanje preko payza pa bi te molio ako moze bar jedan link

Maxxxer

Dobro znana faca
Tu od
19 Stu 2011
Djolisimo kaže:

Ne bih se zajebavao sa exchangerima, vidis da ladno uzeli novac coveku i nikom nista. Narocito im ne bih davao podatke racuna iz banke.

A sto ne bi.Imas veliku lovu na deviznom racunu pa ce te opljackati?
Pa ako nesto kupujes preko neta svuda traze broj kartice ili racuna i ceo svet to tako radi samo mi najveci prevaranti u strahu.
Provizije su sad znatno vece ali jbg kad nema druge opcije.Meni bank wire preko exchangera deluje najbolje samo treba skupiti 300$ i reskirati.Trebalo bi po nekom mom proracunu da se podigne nekih 249$ tj.51$ manje (kad svi pokupe svoje provizije).

obelix011

Aktivni član
Tu od
29 Stu 2011
EuforijaKg kaže:
Igor Tomić kaže:
MoneyGram je kao WU. Provizije su im slične, i vrlo je moguće da je tolika.

Ja kada sam primao oko 300e sa WU provizija je bila 30e ... mislim da provizija zavisi od cifre koju primaš.

Proveravao sam na moneygram sajtu, provizija na ovu cifru bi trebalo da bude 14$, a oni su mi uzeli 48$. A sada imam novi problem, ceo dan se mucim da nadjem banku koja radi sa moneygram i nasao sam 3 banke, ali sve 3 mi kazu kako su prekinule saradnju sa njima pre 2 meseca.. Ako neko iz Srbije zna preko koje banke mogu uopste da podignem novac, zamolio bih ga da mi kaze.

EuforijaKg, jesi li uspeo nesto da uradis sa MoneyGram-om?
Kako se uopste zavrsila ta prica, ako se zavrsila?

LuckyNoob

Novi član
Tu od
30 Sij 2013
Evo da se i ja ukljucim u temu.

Zanima me vrlo jednostavna stvar koju bih zeleo da cujem od korisnika Payze (ex Alert Pay-a).

Imam sajt sa eKnjigom i zelim sto jednostavnije da integrisem naplatu korisnicima na sajt, fizicko sam lice. Kada klikne na kupi da mu bude secure payment i da unese podatke sa svoje kartice i meni prikaze da je korisnik platio.

Da li mi payza upravo pruza to, i kakvo je povlacenje novca za Srbiju/region?

Maxxxer

Dobro znana faca
Tu od
19 Stu 2011
Jel nasao neko exchangera da valja i da nije preskup sa kojim bi mogao da se prebaci novac sa Payze.Preko WU na 300$ uzimaju 85$ to je previse pa ako je neko probao nekog povoljnijeg dobro bi mi doslo.

Damien

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2011
I, šta se dešava trenutno sa payzom, jel može da se povuče novac?
Juče sam probao da odem na bankwire, ne izbacuje mi nikakvu grešku (tipa nije moguće povući novac wire-om i sl) ali imam neku siću pa mi se ne isplati da isprobam do kraja.

Maxxxer

Dobro znana faca
Tu od
19 Stu 2011
Trebalo bi da je sad proradilo sve kako je i bilo.Iskreno nisam probavao jer trenutno nemam odakle da prebacim tamo novac.

dorosz6

Član
Tu od
5 Pro 2011
a Fee je sad $25.00 USD(+ 5-10 USD)...to je jako puno...stvarno su lopovi...ako nemas vise od 200-250 nevredi izvaditi...

Dobro bi bilo da proradi taj ...beni paypal u Srbiji...

Maxxxer

Dobro znana faca
Tu od
19 Stu 2011
Uvek su za transakcije preko bank wire-a uzimali oko 25$ tako da je to klasika.Nije nista jeftinije ni preko WM.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Ako ste ikad privatno slali novce u drugu drzavu preko deviznog računa znate da su provizije minimalno 15ak eura, pa ovo preko payze ili wma niti nije puno s obzirom da i oni moraju zaraditi.

dorosz6

Član
Tu od
5 Pro 2011
Maxxxer kaže:
Uvek su za transakcije preko bank wire-a uzimali oko 25$

Nije istina...uzimali su 15$ pa su sad vratili bank wire...sigurno su mislili da ce sad svako izvaditi novac pa su podigli na 25$...cisto samo da i oni malo zarade :D

djetlic ja zivim u Srbiji meni je puno...i mislim da nisam ja jedini...

Na vrh