• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sva pitanja Alertpay / Payza

venoman

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Koji racun da otvorim u intesi i koju karticu da trazim da bi mogao da verifikujem payza nalog i da podizem pare sa njega?

venoman

Član
Tu od
12 Ruj 2009
Sluzbenica u banci mi je rekla da otvorim a vista devizni racun i da uzmem visa electron i da cu tako moci da verifikujem i podizem pare sa payza, ja sam tako i uradio,
Da li moze jos neko da mi potvrdi da moze sa visa electron da se verifikuje?

wl4d

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Da li jos uvek postoje problemi sa ispacivanjem preko Payza, citao sam temu od prve stranice gde su se neki zalili?
Kolika je sada provizija na 100$, inace otvorio sam Payza Starter acc?
U kojoj je banci najbolje otvoriti devizni (Inteza, RB ili neka treca?), da li mi treba Electron Visa kartica za primanje novca i da li se placa odrzavanje racuna sa obzirom da sam nezaposleno lice?

Hvala unapred na odgovorima

leny

Novi član
Tu od
2 Ožu 2014
wl4d kaže:
Da li jos uvek postoje problemi sa ispacivanjem preko Payza, citao sam temu od prve stranice gde su se neki zalili?
Kolika je sada provizija na 100$, inace otvorio sam Payza Starter acc?
U kojoj je banci najbolje otvoriti devizni (Inteza, RB ili neka treca?), da li mi treba Electron Visa kartica za primanje novca i da li se placa odrzavanje racuna sa obzirom da sam nezaposleno lice?

Hvala unapred na odgovorima

Moze se isplatiti sa Payze preko bank wire, provizija je 25$! Da li nekom treba 26$ na STP, meni treba na Payza ili Egopay ili Paypal. Ako neko hoce da se zamijeni neka me kontaktira...

mara-

Novi član
Tu od
4 Ruj 2012
Ljudi, da li je provizija od 25 dolara fiksna kada se povlači sa Payze ili ima još neki skriveni trošak? Da li banka uzima nešto provizije?

Kontam da li mi je bolje ovo, ili exchange? Mogao bi prebaciti pare na egopay sa payze, i onda koristiti egopay verifikovane exchangere da prabacim na paypal. Došlo bi me to tačno 24 dolara.

Marko86

Član
Tu od
10 Tra 2013
mara- kaže:
Ljudi, da li je provizija od 25 dolara fiksna kada se povlači sa Payze ili ima još neki skriveni trošak? Da li banka uzima nešto provizije?

Kontam da li mi je bolje ovo, ili exchange? Mogao bi prebaciti pare na egopay sa payze, i onda koristiti egopay verifikovane exchangere da prabacim na paypal. Došlo bi me to tačno 24 dolara.

Ja ti iskreno ne bi preporučio nikakav exchange a i ne verujem da te može izneti samo 24$. Exchangeri "deru"... Jedino ako ti imaš nekog verified exchangera, tipa drugar/ saradnik.

Ne znam koliko PayPal uzima za Bank Wire...

Sto se tiče mog iskustva sa Payza, ja sam 2x radio Bank Wire i oba puta je prošlo OK. Prvi put je još bio AlertPay i neka osrednja suma, a drugi put malo veća suma i to sa Payza-e (decembra prošle godine). Prvi put su mi uzeli možda nekih 20$ ako se dobro sećam, ali tad su provizije bile manje, mislim da 15$ bank wire. Drugi put su mi uzeli oko 33$. Možeš da pogledaš na slikama. Da dodam da me iznenadilo da mi je posrednička banka uzela samo 8$ za poveću sumu. Radi se o nekoj Danskoj banci/ payment procesoru - InPay.

AlertPay

6f9tfc.png

Payza

301q6ic.png

Veruj mi da su možda i isplativiji od Skrilla. Skrill ti uzme odmah oko 4$ ako se sećam, ali ti zato posrednicka banka uzme oko 10-15$ i plus što mrak pojede još oko 10$ (nigde se ne vode). Tako je barem bilo Oktobra i Novembra u mom slučaju.

Nadam se da sam malo pomogao.

mara-

Novi član
Tu od
4 Ruj 2012
Paypal mi automatski prebacuje na karticu na kraju mjeseca i to džabe. A sa bank wire payze moram objašnjavati porijeklo novca. A kontaktirao sam egopay i tvrde da su exchangeri sigurni, oni su ih verifikovali i mogu kontaktirati egopay ako bude problema. A da ne pričam da ako Payza nekim slučajem ne može da verifikuje moje podatke za banku, klepe me po ušima sa 25$. Za ovu moju sumu ispada 24$ po onim kalkulatorima i koliko mi egopay uzme za prebacivanje sa payze. Mislim da ću rizikovati sa exchangerima pa šta bude.

Marko86

Član
Tu od
10 Tra 2013
mara- kaže:
Paypal mi automatski prebacuje na karticu na kraju mjeseca i to džabe. A sa bank wire payze moram objašnjavati porijeklo novca. A kontaktirao sam egopay i tvrde da su exchangeri sigurni, oni su ih verifikovali i mogu kontaktirati egopay ako bude problema. A da ne pričam da ako Payza nekim slučajem ne može da verifikuje moje podatke za banku, klepe me po ušima sa 25$. Za ovu moju sumu ispada 24$ po onim kalkulatorima i koliko mi egopay uzme za prebacivanje sa payze. Mislim da ću rizikovati sa exchangerima pa šta bude.

OK, probaj pa javi kako je proslo, mozda se i meni zasvidja ta opcija. Poreklo novca i ja objasnjavam, svaki put slikam, skeniram, zaokruzujem i tako to.

Ovaj deo da Payza ne moze da verifikuje tvoje podatke za banku, to mi se nije desavalo dosad tako da mi je skroz nepoznat.

PayPal jeste najbolja opcija, samo sto nam nas (Srbija) zakon jos uvek ne dozvoljava da ga koristimo i za prijem novca unfortunately...

Pitanje je veliko i kad ce i biti. Pre maja nema skupstine, a i posle toga ko zna kad ce se to uopste i pomenuti. Evo jos malo godinu dana otkako su pustili PayPal i opciju za placanje smao.

Ima jel' te mnogo bitnijih stvari, a cinjenica da je IT poslovanje kod nas dosta popularno i svakodnevno u porasti pa tako moze doprineti novom izvoru finansija nije bitno... Kao i uvek, akcenat se baca na manje bitne stvari... Ovde stajem da ne bi preslo u politiku.

vlada951

Novi član
Tu od
5 Svi 2014
hoce neko da mu dam 34.33 dolara da i uplati na PayPal da se menjamo
ili da mi objasni kako da prebacim na PayPal taj novac hvala unapred

Nebojsabg

Aktivni član
Tu od
13 Kol 2012
Dosad je za Srbiju bio u opticaju za isplatu (withdraw) samo bank wire a sad ima i visa (ranije su mogle samo uplate sa nje na payza nalog) da li to u praksi znači da je dovoljan devezni račun u banci i visa i bez sredstava na bankovnom računu samim povezivanjem vise i payza naloga novac sa payza je na visi tj na bankovnom računu u Srbiji? može malo pojašnjenje.Hvala.

patabo3

Novi član
Tu od
21 Ruj 2014
Payza racun mi je verifikovan,ali zakljucan da li mogu da primam uplate i da ih prebacujem na EgoPay koji sam povezala sa Payzom iako mogu koliki je minimum i maksimum tog prebacivanja?

goxy

Novi član
Tu od
22 Ruj 2014
Nebojsabg kaže:
Dosad je za Srbiju bio u opticaju za isplatu (withdraw) samo bank wire a sad ima i visa (ranije su mogle samo uplate sa nje na payza nalog) da li to u praksi znači da je dovoljan devezni račun u banci i visa i bez sredstava na bankovnom računu samim povezivanjem vise i payza naloga novac sa payza je na visi tj na bankovnom računu u Srbiji? može malo pojašnjenje.Hvala.
Imam deviznu visa elektron karticu.Na payza uradis verifikaciju i povezes karticu i broj racun
a,ides redom i popunjavas sve podatke koje ti trazi.
Imao sam 57 $,skinuli sa payza 8$ a na racunu mi uplaceno 38 evra.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Posle nekoliko godina sam se ulogovao na AP, sada Payza, da vidim koliko para imam. http://prntscr.com/5bvgll
Na istoriji transakcija mi stoji da sam primao novac, ali zasto mi ne stoji na stanju?
Ne znam da li je bitno, ali sada sam se prvi put ulogovao od kada su promenili ime.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Nije problem provizija, to je nesto neizbezno. Mozda cu dodati jos koji dolar u buducnosti, pa bi bilo lepo da resim ovaj problem.

djudjaro

Novi član
Tu od
23 Sij 2016
imam i ja pitanje imam neke pre sto su mi legle sa nekog sajta za zaradu oko 150 $ i sad bih da ih povucem na vise elektron banke inteze e sad ima 2 mogucnosti prva je bank wire sto je preskupo 25$ a druga je visa card sto je oko 8 $ + verovatno jos nesto sto ne pise ...kao i uvek....tako da ocekujem ne vise od 140$ da legne . sad me samo zanima da li ce ovi u banci ako budem podizao na salteru da me ispituju odakle je uplata itd ili da jednostavno odem na bankomat i dignem u dinarima ? sta je bolje

Na vrh