• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stručnjak za štikle

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
Priča je počela kada sam u potpis e-maila stavio "stručnjak za štikle" sa linkom na google.hr sa tim upitom. E, sad, neću ga ovdje staviti jer se gubi poanta. Počelo je kao fora, sada je već fenomen, možda ga netko može iskoristiti za nešto korisno. Jer ...

Pogledam ja danas u WMT i ima puno upita "stručnjak za štikle", malčice previše jer mi se fora malo izlizala. Dođe da ljudi koji nemaju veze samnom zaista ručno uguglaju "stručnjak za štikle". Suludo.

I, uglavnom, ustanovi se da je među 4 autocomplete rezultata i taj upit, dovoljno je da netko upiše "stručnj".

srucnjakzastikle.png

Ispada da je to postala profesija, rangirana odmah iza "stručnjaka za zaštitu na radu". Očito ljudi (žene?) ne mogu odloljeti da ne pogledaju.

Mislite da bih trebao zatražiti NKZ broj?

joker123

Aktivni član
Tu od
10 Ruj 2013
To ti je personalizovani autocomplete , kod mene nije ni probližno slično.
Stručnjak za vino , upravljanje kvalitetom , rukopis itd...

Kimi

Dobro znana faca
Tu od
5 Lip 2013
^ Kod mene je isto.. Strucnjak za vino,torte..

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Kod mene je ovako.. (google.com)

[attachment=565]

Prilozi

• szs.png
    szs.png
    4.9 KB · Pregleda: 764

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
joker123 kaže:
To ti je personalizovani autocomplete

Fenomen je za sada vezan, čini se, za Hrvatsku. Naravno da sve screenshotove radim u incognito browseru, nema personalizacije, cachea, preferencija i ostaloga.

InFlames20 kaže:
Ništa, napravit biznis od toga :)

Ne znam baš, mislim da je ideja bolja za revoluciju. Evo, baš pišem "manifest", a mogu dio (radna verzija) objavit:

Lako je izračunati da će potpuna ravnopravnost biti ostvarena kada štikle dosegnu visinu od 27 cm. Zli jezici će reći da je to nemoguće, ali to su govorili i za probijanje zvučnog zida ili let na mjesec.

U strahu od ostvarivanja ovog ideala, reakcionarne snage su se odlučile onemogućiti razvoj struke koja bi bila u stanju riješiti ovaj problem. Dakle, činjenica da ovo zanimanje nije klasificirano je samo posljedica puno dubiljeg pozadinskog problema vezanog za štikle.

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
adikcija kaže:
Lako je izračunati da će potpuna ravnopravnost biti ostvarena kada štikle dosegnu visinu od 27 cm. Zli jezici će reći da je to nemoguće, ali to su govorili i za probijanje zvučnog zida ili let na mjesec.

U strahu od ostvarivanja ovog ideala, reakcionarne snage su se odlučile onemogućiti razvoj struke koja bi bila u stanju riješiti ovaj problem. Dakle, činjenica da ovo zanimanje nije klasificirano je samo posljedica puno dubiljeg pozadinskog problema vezanog za štikle.

Sviđa mi se copy, nasmejao me. :)

Što se tiče fenomena, ja sam pogledao i google.hr i google.rs i google.com

Kada pišete "strucnjak" termin "stručnjak za štikle" nećete naći u Google autocomplete. Međutim, kada ukucate stručnjak, tada je druga priča i dobijam rezultate već prikazane u screen shotovima.

Dakle, razlika je u slovu c i č. Ne zamerite što me mrzelo da uzimam screen shots. Proguglajte i sami. :)

Daria77

Član
Tu od
23 Sij 2011
Kod mene autocomplete isto pokazuje "stručnjak za štikle". Kad odlučiš ući u biznis i odmetnut se u modne mačiće (ili umetni neku zvijer po izboru), zovi. :)

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
Daria77 kaže:
Kod mene autocomplete isto pokazuje "stručnjak za štikle". Kad odlučiš ući u biznis i odmetnut se u modne mačiće (ili umetni neku zvijer po izboru), zovi. :)

Laf?

djetlic kaže:
Kod mene je ovako.. (google.com)

Ovo "stručnjak za cipele" je inicijalno pisalo u mom potpisu, poslije sam primijenio u štikle. Fascinantno.

HyperSEO - optimirajte Google prema vašim stranicama

Mrak.

nickname-zg

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2012
I kod mene je drugi kad upišem stručnj, a nikad prije nisam tražio stručnjaka za štikle :D

Ace_

Iskusan lik
Tu od
28 Ožu 2010
ja sam strucnjak za stikle i sva ova galama na par foruma i blogova je progurala moj sajt na drugu stranu gugla

nadam se da si zadovoljan, unistio si jedan porodicni biznis

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
Ace_ kaže:
ja sam strucnjak za stikle i sva ova galama na par foruma i blogova je progurala moj sajt na drugu stranu gugla

Da bar znam kako si zarađivao pare na tome ;)

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
adikcija kaže:
Ace_ kaže:

Da bar znam kako si zarađivao pare na tome ;)

E, da, i GOOGLE je shvatio foru i sada je i GOOGLE.HR stručnjak za štikle.
Mrak.
sponzori.png

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
Exdizajn kaže:
Hoće li, može li blogger ugurati se među serp ovaj pojam stručnjak za štikle ostaje za vidjeti..

I mene zanima što će se dogoditi. Molim te da na OVOM forumu vodimo razgovor, onaj drugi mi ide na živce, pogotovo nakon redizajna.

Neću ništa raditi po pitanju ovog upita (a i manje blogam ove jeseni), s obzirom da konkurencije nemamo, bit će fakat dobar eksperiment i vjerujem da će zaključci biti zanimljivi.

kres0

Aktivni član
Tu od
5 Velj 2012
za taj pojam možeš s bilo kakvom web stranicom doći na prvo mjesto...

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Malo sam eksperimentirao za jedan poprilično traženi pojam. Napravio sam dva jednaka affiliate bloga (naravno, oba sa unique sadržajem). Jednog sam kroz mjesec dana napunio sa postovima i radio mu guest blogganje sa 10ak različitih blogova koji nisu baš kvalitetni ali je sve prolazilo za objavu, na drugome sam objavio samo dva članka, napravio samo jedan forum postpis na profilu starome preko 5 godina koji je aktivan na jednom velikom forumu. Ispočetka je prvi sajt vodio, ali nakon 2 mjeseca, drugi ga je debelo preskočio sa samo jednim backlinkom i dva članka.

Na vrh