• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sta uraditi?

Da da znam to... trebao sam da mu budem dizajner a on frajer ima hrabrosti da mi kopira sadrzaj i da navodi sebe kao autora i krade sve zasluge.. tuga

Ako koristiš wp, za ubuduće stavi zaštitu od kopiranja sadržaja, koristio sam OVAJ plugin, posjetiocima uopšte nije reagovao desni i lijevi klik kada je u pitanju tekst posta i slika.

Da ali opet postoje oni koji prekopiraju i linkuju ka mom sajtu.. a ti linkovi mi znace pa ako ovo ubacim ne mogu nista od toga da napravim... Sta vi ostali mislite da li da instaliram ovaj plugin?

terminator kaže:
Ako koristiš wp, za ubuduće stavi zaštitu od kopiranja sadržaja, koristio sam OVAJ plugin, posjetiocima uopšte nije reagovao desni i lijevi klik kada je u pitanju tekst posta i slika.

To ce spreciti Fatu iz Ustiprace da iskopira sadrzaj na neki forum.
Nekog ko radi drugi sajt nece ni blizu :).

SpawneR kaže:
Sta vi ostali mislite da li da instaliram ovaj plugin?

Pa ne misliš valjda da će taj plugin spriječiti nekoga (tko samo malo više zna) da prekopira sadržaj? :(
I ti si SpawneRu već stari Webmaster pa znaš da sve možeš prekopirati i iz sourcea. A ako ni to ne dozvoljava, ručno će prepisati... :fever

Jednostavno to ti je tako, mozes se nervirati a mozes i smisljati sledeci viralni clanak. Ja ti preporucujem ovo drugo. Sto se tice plugin-a on ti nista nece pomoci. Svako ti moze inspektovati kod sa firebug-om ili slicnim alatom, a samo ces izgubiti ove ostale sto ti linkuju.

Par saveta kad sam vec tu:
-Nemoj za feature slike posta stavljati izvadjena ljudska pluca( ili napravi svetgadosti.com ( nije losa ideja ) )
-Deljenje na postu mi je nekako ne primetljivo( mozda da ubacis counter deljenja i malo vece dugmice ili sl )
-Mnogo lepse, preglednije i mirnije bi izgledalo ovako http://prntscr.com/6h1soh

Hellas kaže:
terminator kaže:

To ce spreciti Fatu iz Ustiprace da iskopira sadrzaj na neki forum.
Nekog ko radi drugi sajt nece ni blizu :).

To i ja kontao isto..

@Kapetane - Ma znam ja to ali ono, imas nubina koji ne znaju nista.. a i mrzi ih da prekucavaju..

@slnet - Pa da poenta svega je sto sam ja autor teksta, znaci ja sam ga napisao i svi veliki portali su isto prekopirali ali su zadrzali mene kao autora i ispostovali sa linkom sem ovog coveka... Bas je jadno pa cu da ga prijavim lepo hostingu i sredice to..

- Ne znam sta ima lose u plucima bas nije gadna slika, inace to ce te pre privuci kada vidis naslov i tu sliku nego kada bi stavio sliku cigarete.. a pritom nijedno pravilo ne krsim..
- to sam planirao da uradim, kupujem sada jedan plugin bas dobar
- Bez pozadine ?

@novii - to je to, to cu uraditi..

terminator kaže:

Moze proci za osobe koje ne znaju da koriste Browser Dev alate.Koji znaju tu ti nema pomoci za skrivanje sadrzaja.

Oooo Dimitrije, 100 puta sam ti rekao. Batali ljude koji nisu dovoljno pametni da sami urade nešto. Neće daleko dogurati :D

Svedok kaže:
Oooo Dimitrije, 100 puta sam ti rekao. Batali ljude koji nisu dovoljno pametni da sami urade nešto. Neće daleko dogurati :D

Baš tako ... i biti svoj majstor je najbolje rješenje ;)

Nisam mislio da krsis pravila sa slikom pluca, vec mislim da odbijas citaoce.. Kada vidim tako neke gadosti uvek mi deluje kao spam sajt. To sam mislio..

Da, bez pozadine.

Navikni se na to i goni dalje i u narednim člancima pravi cake da se oni koji kopirju moraju malo i pomučiti za to.
Negdje kažeš, na osnovu anekte urađene na sajtu (link). Uporedio sam to i sa ovim izvorom. Napraviš soju fotku sa vodenim žigom itd. Ima dosta fazona i onda će ti biti darago da te kopiraju jer tebe brendiraju.

@SpawneR na tebe su bas neki kreteni navalili,em ti hteli unistiti sajt a sada ti kopiraju sadrzaj i kidaju ti zivce,ma prijavi to sve kao i kod one teme ukraden forum.

To je znak da sam dobar :) Odlucio sam da se ne opterecujem glupostima a pogotovu ne sa ovakvim likovima, previse pridajem srcu svoj posao sto nekad nije bas dobro... Cepam dalje kao sto su rekli ka novom viralnom clanku! :D

Nema potrebe da ubacujes plugin za WP jer to nije nikakva prepreka da ti neko kopira sadrzaj.
Google prati i vec ima formiran kompletan tvoj footprint. To podrazumeva sve drustvene mreze i forume na kojim ucestvujes aktivno a vezane su linkom ka tvojim stranicama, datume objave tvojih clanaka na blogu ili web sajtu kao i imena autora istih i ono sto je najvaznije datum objave, starost domena i (ime i prezime) vlasnika istog. Ne moze njegov clanak biti stariji od tvog.

Dupli sadrzaj povlaci odredjene konsekvence ukoliko se ne navede izvor, uglavnom nastradaju oni koji kopiraju bez navodjenja izvora i citiranja originalnog sadrzaja u trekstu. ;)

Back
Na vrh