• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SSL Certificate

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Bio sam na namecheap da kupim domen i vidim da imam opciju da uzmem besplatno positiveSSL.

Može li neko ukratko da mi objasni šta je to i da li da uzmem.

Početnik sam i prvi put kupujem domen.

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
poloki kaže:
Bio sam na namecheap da kupim domen i vidim da imam opciju da uzmem besplatno positiveSSL.

Molim za odgovor. Nije teško pitanje, a meni bi mnogo značilo.

Hvala

Godfather

Član
Tu od
11 Lis 2010
poloki kaže:
poloki kaže:

Molim za odgovor. Nije teško pitanje, a meni bi mnogo značilo.

Hvala

Vrlo vjerojatno ti ne treba, kažeš da si početnik. SSL protokol se koristi za siguran protok informacija između računala/browsera i servera, obično su podaci zaštićeni 128/256-bitnom enkripcijom. Najčešće ga primjenjuju banke te velike e-trgovine kod plaćanja karticama.
http://info.ssl.com/article.aspx?id=10241
http://www.positivessl.com/ssl-certificate-products/ssl/ssl-certificate-positivessl.html
Pozdrav!

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Ne bih da otvaram novu temu, a imam još neka pitanja oko kupovine domena.

11uxaih.jpg

Nameserver Settings
Ovde lepo piše da ne diram ništa ako nisam siguran, ali ne bi bilo loše da znam šta ovo znači.

URL Forwarding Settings
Pretpostavljam da i ovde treba da ostavim default. Da li da izaberem URL Redirect ili URL Frame?

Email Forwarding Settings
Ovde već stoji moj email. Da li će mi slati nešto na ovu adresu? Da li da promenim ono info?

Znam da su pitanja prosta, ali ja prvi put kupujem i ne želim nešto da pogrešim.

Hvala unapred.

philip

Novi član
Tu od
30 Sij 2011
ukoliko ti treba domena za email forwarding, onda ostavi Free Name Servers opciju.
a ukoliko hoćeš domenu da koristiš kao neku prezentaciju / forum / portal onda izaberi drugu opciju i od svoga hostera uzmi name servere (ukoliko je NS entry).

Treća opcija ti je da redirektuje na drugu stranicu :)
Četvrta ista kao prva :)

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Može li prvo objašnjenje šta je forwarding? Komunikacija sa posetiocima sajta?

Treća opcija ti je da redirektuje na drugu stranicu Smile

Misliš da nemam ništa na sajtu, nego samo da služi da šalje na neki drugi moj sajt?

Na vrh