• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sony Vegas i drugi programi za editovanje video materijala

mico

Dobro znana faca
Tu od
4 Sij 2012
Nesto se dvoumim da li da kupim neki dobar program za video edit i odustao sam.
Do sada sam koristio sony vegas,youtube movie maker i movavi video editor,sto se pokazalo kao solidan alat.
Mislim de je i nepotrebno puno gnjaviti publiku sa silnim video efektima i kojekakvim glupostima.
Video treba biti jednostavno napravljen sa kvalitetnom kamerom i bombasticnim sadrzajem.
Dobar seo i gurati na sto vise foruma,facebook,instagram itd.
Moje misljenje je takvo,a voleo bih da jos neko nesto napise o ovome.
P.S.
Jednostavan video:

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Mislim da ako već koristiš Sony Vegas da nema potrebe razmišljati dalje. (y)
Zadnja verzija je Vegas 18 Video Production Software — Unleash Your Creativity | VEGAS a osobno koristim nešto nižu verziju, već je i ona bez onoga ‘Sony’: to je Vegas Pro 15.0 :ppozdrav:
U svakom slučaju, riječ je o visoko profesionalnom programu koji nije niti jednostavan za početnike (nije ni free), ;) ali svatko tko se potrudi ovladati Vegasom bi’će vrlo zadovoljan onim što će mu ovaj program ponuditi.

Micos, nema toga što ne možeš s Vegasom, može postojati samo ono što – ne znaš kako (nisam mislio na tebe osobno, naravno). :)

A kad već stavljamo videe, onda ću i ja, mada nisam mislio. :) Ovo je video koji je public od jutros, nešto je složeniji i na njemu ima produkcijskih momenata koji su ipak peace of cake za onog tko vlada Vegasom. ;) Molim vas da pogledate do kraja (traje 4:08), pa možemo prokomentirati nakon toga. A tema je poznata svima; Na Morskome Plavom Žalu. 🥰

Inače, glavni vokal je moj prijatelj, za njega ste čuli vjerojatno, a Kapetan je producent. ;)

mico

Dobro znana faca
Tu od
4 Sij 2012
Simpa video
vidi se da je dosta koristen edit i ima smisla.
Medjuitim ja sam misljenja,kao sto sam vec i rekao da puno efekata muci gledaoce.
U pocetku sam radio spotove sa puno dodatnih efekata,ali nisam nista postigao,osim sto sam ovladao programima.
Prosecnog gledaoca zanima tema videa,pa makar napravljen suvi video iz jednog poteza.
Evo recimo primera videa koji nije uopste editiran,a pogledajte koliko pregleda ima.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
vidi se da je dosta koristen edit i ima smisla.
Hvala Mico, i jesam težio tomu, mada je glazbena podloga - čisti vokal. :)
Medjuitim ja sam misljenja,kao sto sam vec i rekao da puno efekata muci gledaoce.
To može biti tako u tvom slučaju, gdje prezentiraš neki smart watch, i ljude zanima info o njemu. No kod mene je riječ o sasvim drugačijem videu, to je video spot, i ne bih ni u mislima mogao prikazati sve ono što sam naumio; u jednom kadru. :) Sve te plavuše i lijepe žene koje je snio ležeći uz more, he he. :)
Inače, ne može se generalizirati potreba za editiranjem videa u različitim kategorijama. Za moj video bi bilo još i bolje da je i više izlomljenih kadrova u njemu, ali s druge strane je unplugged pa je dobro i onako. :)
Tvoj gornji video je sasvim u redu jer je više nego ispunio svrhu, to potvrđuju i pregledi. (y)
Dakle, nikako nije svejedno kako ćemo editirati koje videe u različitim kanalima. ;) Npr. osobno imam i jedan meditacijski kanal, i kad smo već kod videa u jednom kadru, tamo su svi uglavnom takvi, a traju mnogo duže. 😋

Na vrh