• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skrill umjesto PayPala

JazJaz

Novi član
Tu od
11 Ožu 2012
Pozdrav ljudi

Vec 2 godine koristim PayPal kao sredstvo za primanje novca, no radi nekih njihovih glupih pravila (čitaj:pending Balance-a), odlučio sam se prebaciti na Skrill.Kako nisam toliko upoznat sa servisom, imam par pitanja za one koji ga koristite :)

1)Kakav racun trebam imati da bih ga povezao sa Skrill-om? Na PayPalu trenutno koristim tekuci racun sa Visa debitnom karticom (Unicredit banka)
2)Koje su provizije na povlacenje novca na racun?Dali je provizija fiksna ili ovisi o iznosu?
3)Nakon sto novac dodje na Skrill, koliko moram cekati da se povuce na banku, tj. da ga mogu koristiti?

Hvala vam na pomoci svima :)

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Pozdrav JazJaz,

Odgovori na tvoja pitanja:

1) Možeš koristiti VISA debitnu karticu bez problema. Pri verifikaciji, poslat' će ti cifru između 1.01 i 2.99 EUR (ako kreiraš nalog u toj valuti) i ti ćeš iz izvoda morati napisati tačnu cifru koju si primio u EUR (postoje metode izračunavanja ove cifre, guglaj)
2) Provizije na povlačenje su većinom fiske (s' obzirom na odabir povlačenja). Ukoliko povlačiš na SWIFT, provizija je 2.95 EUR, s' obzirom da pri primanju novca neke banke obračunavaju proviziju od korespodentske banke, dok za povlačenje na karticu mislim da je 1.9% od transakcije (to mora potvrditi neko od članova, jer ne koristim visa karticu).
3) Zavisno od načina povlačenja, ukoliko je swift - 5 do 7 dana (maksimalno 3 dana od vremena kada ti je potvrđeno povlačenje), VISA - instant (međutim verovatno traje dan dok ti banka dodjeli novac na karticu).

Pitaj ako ima nešto da ti nije jasno, pitaj :)

JazJaz

Novi član
Tu od
11 Ožu 2012
lxGuru kaže:
Pozdrav JazJaz,

Odgovori na tvoja pitanja:

1) Možeš koristiti VISA debitnu karticu bez problema. Pri verifikaciji, poslat' će ti cifru između 1.01 i 2.99 EUR (ako kreiraš nalog u toj valuti) i ti ćeš iz izvoda morati napisati tačnu cifru koju si primio u EUR (postoje metode izračunavanja ove cifre, guglaj)
2) Provizije na povlačenje su većinom fiske (s' obzirom na odabir povlačenja). Ukoliko povlačiš na SWIFT, provizija je 2.95 EUR, s' obzirom da pri primanju novca neke banke obračunavaju proviziju od korespodentske banke, dok za povlačenje na karticu mislim da je 1.9% od transakcije (to mora potvrditi neko od članova, jer ne koristim visa karticu).
3) Zavisno od načina povlačenja, ukoliko je swift - 5 do 7 dana (maksimalno 3 dana od vremena kada ti je potvrđeno povlačenje), VISA - instant (međutim verovatno traje dan dok ti banka dodjeli novac na karticu).

Pitaj ako ima nešto da ti nije jasno, pitaj :)

Hvala ti na pomoci!

Da, plan mi i jeste koristiti Visa Electron karticu.Ona je vezana sa tekucim racunom (u markama, KM), i do sada je super radila sa PayPalom, novac bi mi bio na raspologanju treci dan nakon povlacenja.

Znaci ukratko, SWIFT je duza opcija ali su manje provizije, a na Visu je instant, no uzimaju 1.9% (sto izadje na finu svoticu jer u prosjeku povlacim po 500$).

Vidim da oni daju neku svoju Mastercard karticu za povlacenje, ima li itko iskustva sa tim?

Jos jednom, hvala i ugodan dan zelim!

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Što se tiče SWIFT-a, provizija kod Skrill-a je mala, ali mislim da u nekim bankama uzimaju korespodentsku proviziju koja je sama oko 20€ (provjeriš u poslovnicama kolika je provizija od korespodentske banke).

Njihova mastercard kartica radi besprijekorno... :)

JazJaz

Novi član
Tu od
11 Ožu 2012
lxGuru kaže:
Što se tiče SWIFT-a, provizija kod Skrill-a je mala, ali mislim da u nekim bankama uzimaju korespodentsku proviziju koja je sama oko 20€ (provjeriš u poslovnicama kolika je provizija od korespodentske banke).

Njihova mastercard kartica radi besprijekorno... :)

Pufff, i to ispadne preskupo :\
Ovako mi PayPal uzme samo 5$ ako sam povlacim i to je to.Naravno, i konverzija banke posto je racun u KMovima.

Sto se tice njihove kartice, kako to radi?
Prijavim se, dobijem karticu, i onda totalno zaobilazim lokalne banke nego dizem sve preko nje jer je vezana direktno za Skrill?

Sorry na gnjavazi prijatelju :D

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Gledaj, o5 za SWIFT i informaciju koju sam ti dao o proviziji moraš provjeriti, neke banke uopšte ne uzimaju tu proviziju. A što se tiče njihove kartice, u principu to je to. Nema brige, tu smo da pomažemo jedni drugima :)

JazJaz

Novi član
Tu od
11 Ožu 2012
lxGuru kaže:
Gledaj, o5 za SWIFT i informaciju koju sam ti dao o proviziji moraš provjeriti, neke banke uopšte ne uzimaju tu proviziju. A što se tiče njihove kartice, u principu to je to. Nema brige, tu smo da pomažemo jedni drugima :)
Hvala ti :)
Poslao sam Skrillu mail sa par pitanja, pa ćemo vidjeti što će odgovoriti

lxGuru

Legenda
Tu od
23 Srp 2011
Po mom iskustvu, ne očekuj uskoro taj mejl, jer im je podrška 0 :)

failey

Aktivni član
Tu od
21 Ožu 2012
Ne znam kako točno primaš novce na Paypal, ali onaj tko ti šalje novce može ti potvrdit uplatu, znači napravit Confirm Payment nakon što ti pošalje novce i nakon toga novci su ti dostupni odmah. Samo da znaš, ako već ne znaš. Inače MB je bolji, ali opet ovisi u kojoj si situaciji...

Na vrh