• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skrill card vs. Payoneer

Sasha-ns

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Pozdrav,
Imam jedno pitanje vise matematicke prirode, jer neko od Vas prebacivao pare sa skrill-a na payoneer? posto planiram da pocnem da radim i na crowd-u pored 99 a ne mogu payoneer da povezem mora skrill :(, a imam vec payoneerovu karticu i netreba mi jos jedna :D.
I jer znate kolika je provizija za odrzavanje racuna ili sta vec (troskovi) na Skrill-u?
Hvala unapred ;).

Sasha-ns

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
I jos jedno pitanje nije za ovu temu ali da neotvaram novu, jer bolje varijanta mozda na napravim paypal umesto skrilla, i onda paypal povezem sa payoneerom?

Lakisa94

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2014
Pare sa Skrilla na Payoneer ne mogu da se prebace, fee je kada skidas pare na bankomatu sa skrilla je oko 2.5 eura za bilo koji iznos, Takodje paypal moras da povezes sa VISA electron karticom da bi svlacio pare sa njega, ne mozes da svlacis pare na payoneer, jedino ako povezes US BANK SERVICE ali moras da vidis od kojih firma dozvoljavaju isplate, naprimer meni nisu dozvolili us payment service jer me isplacuje popads, takodje dodao bih da povezati us bank service i paypal nije uopste jednostavan posao, moras ih zvati na telefon i smarati ih, znaci ne mejlovi vec telefon,

Inace koristim i Skrill i Payoneer i Paypal preko godinu dana.
Moja pitanje je da li Skrill ulazi u porez? ili je isto kao Payoneer?

Sasha-ns

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Hvala, msm da je onda ipak najjednostavnije da napravim skril i uzmem njihovu karticu i cao :D

SeoSRB

Novi član
Tu od
25 Tra 2013
Pozdrav svima. Pošto radim kao freelancer na odesku isplatu dobijam u dolarima. Otvorio sam skrill nalog, poručio njihovu debitnu karticu i izabrao evro kao valutu u kojoj ću čuvati novac.
Sa odeska sam poslao $74,60 dolara, skrill mi je konvertovao taj iznos na 65.24 evra, što je niže nego u Srbiji.
Nažalost, kao običan korisnik nemam mogućnost promene valute na nalogu.
Kakva su vaša iskustva povodom konverzije novca? Da li je još neko primetio nizak kurs kod Skrill-a?

Lyu Creative

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
SeoSRB kaže:
Pozdrav svima. Pošto radim kao freelancer na odesku isplatu dobijam u dolarima. Otvorio sam skrill nalog, poručio njihovu debitnu karticu i izabrao evro kao valutu u kojoj ću čuvati novac.
Sa odeska sam poslao $74,60 dolara, skrill mi je konvertovao taj iznos na 65.24 evra, što je niže nego u Srbiji.
Nažalost, kao običan korisnik nemam mogućnost promene valute na nalogu.
Kakva su vaša iskustva povodom konverzije novca? Da li je još neko primetio nizak kurs kod Skrill-a?

Generalno Skrill ima losiju konverziju, najbolja je opcija da ako primas isplatu u dolarima, ti i nalog na Skrillu bude u dolarima da nemas dve konverzije nego da samo imas jednu iz dolara u dinare i koja ti zavisi od banke na kojoj podizes sto biras jelte sam. Meni je nalog automatski kad je Moneybookers presao na Skrill izabrao po lokaciji da mi valuta na nalogu bude RSD pa mi se dolari sa oDeska direkt pretvaraju u dinare po malo nepovoljnijem kursu od srednjeg, ali to mi je sto mi je :) ne mogu zaista da otvaram novi nalog zbog toga.

Tu od
22 Kol 2014
SeoSRB kaže:

Kako si uspeo da posaljes toliki novac sa Odesk-a zar nije minimalan isplata 100 dolara? Ili novac mozes da saljes nebitno koja je cifra kada imas minimalno 100 dolara na racunu ?

SeoSRB

Novi član
Tu od
25 Tra 2013
Lyu Creative kaže:
Generalno Skrill ima losiju konverziju, najbolja je opcija da ako primas isplatu u dolarima, ti i nalog na Skrillu bude u dolarima da nemas dve konverzije nego da samo imas jednu iz dolara u dinare i koja ti zavisi od banke na kojoj podizes sto biras jelte sam. Meni je nalog automatski kad je Moneybookers presao na Skrill izabrao po lokaciji da mi valuta na nalogu bude RSD pa mi se dolari sa oDeska direkt pretvaraju u dinare po malo nepovoljnijem kursu od srednjeg, ali to mi je sto mi je :) ne mogu zaista da otvaram novi nalog zbog toga.

Upravo i mene mrzi da otvaram novi nalog, čekam novu karticu itd. Nažalost, moraću da se pomirim sa trenutnim stanjem.. Za buduće korisnike Skrill-a savet: pri otvaranju naloga izaberite onu valutu sa kojom ćete najviše raditi. Ako je to odesk ili elance, obavezno dolar kako bi izbegli gubitak novca kroz konverziju.

@Lyu Creative , još jedno pitanje :waving
Koliko sam do sada razumeo čitajući po netu, najpovoljniji način da pruzmem pare sa Skrill-a je da novac podižem na bankomatima (ATM). Mislim da je tu fiksni trošak od 1.8e pri svakom podizanju sa bankomata nevezano za sumu koju podižem. Možeš li mi preporučiti koji su to bankomati, tj. od kojih banaka? Pretpostavljam da mi iznos evro -> dinar zavisi od trenutnog kursa te banke gde podižem novac.

Lyu Creative

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Ima na forumu u jednom tread-u bas pisali ljudi koji bankomati gde su najbolji. To najbolje neki admin da da link posto ja ne mogu sad da nadjem na zalost. Ja sam podizala na Intesinom u Knez Mihajlovoj, mada ja Skrill karticu posto mi je racun u RSD najvise koristim za placanje u radnjama jer mi ne skida nikakvu provizuju nego skine samo onoliko koliko mi je racun bio. I samo treba paziti na bankomatima da se od jednom povuce suma koja je moguca i da se dobro sracuna u konverziji koliko treba odvojiti za tih 1.80 i cak i pregledavanje trenutnog stanja bez podizanja novca se racuna u transakciju i uzima 1.80, tako da sam ja dok sam pogodila sumu koja je dovoljna da ostane provizija tri puta proveravala i gresila i skinulo mi se 8-9e.

MilosA

Član
Tu od
27 Velj 2015
greedylittlepig kaže:
SeoSRB kaže:

Kako si uspeo da posaljes toliki novac sa Odesk-a zar nije minimalan isplata 100 dolara? Ili novac mozes da saljes nebitno koja je cifra kada imas minimalno 100 dolara na racunu ?

možeš bez problema da šalješ proizvoljnu sumu 100%. više puta proverio sa x<$100

BogdanV

Novi član
Tu od
2 Srp 2016
Lakisa94 kaže:
Pare sa Skrilla na Payoneer ne mogu da se prebace, fee je kada skidas pare na bankomatu sa skrilla je oko 2.5 eura za bilo koji iznos, Takodje paypal moras da povezes sa VISA electron karticom da bi svlacio pare sa njega, ne mozes da svlacis pare na payoneer, jedino ako povezes US BANK SERVICE ali moras da vidis od kojih firma dozvoljavaju isplate, naprimer meni nisu dozvolili us payment service jer me isplacuje popads, takodje dodao bih da povezati us bank service i paypal nije uopste jednostavan posao, moras ih zvati na telefon i smarati ih, znaci ne mejlovi vec telefon,

Inace koristim i Skrill i Payoneer i Paypal preko godinu dana.
Moja pitanje je da li Skrill ulazi u porez? ili je isto kao Payoneer?

Da li je moguce povezati bankovni racuna i sa skirll i payoneer nalogom, pa tako vrsiti razmenu novca sa jednog na drugog ( naloga )?

Milos11

Novi član
Tu od
14 Svi 2015
Ovih dana u novembru nam je svima stiglo obavestenje da Skrilll Mastercard nece moći više da se koristi u Srbiji. Pa planiram da povežem svoj Skrill nalog sa mojom Visa electron karticom iz banke Inteze. Šta mislite koliko će onda da uzima za transakciju sa Skrilla na Intezinu karticu, npr. na iznos 50 evra?

Na vrh