• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skrill card vs. Payoneer

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Ne moze uopste da se meri skrill s kojim vecito imaju neka sranja sto se tice kartice, bukvalno kao da nema support i payoneer s kojim nikada ni da zastuca (evo vec godinu dana ga koristim i preporodio sam se s njim). Moj glas ide za payoneer, a kome tih 19$ razlike na godisnjem nivou igra toliku ulogu da bi se radije mucio i patio sa necim kao sto je skrill kartica je najbolje da ne uzima ni jednu posto ce samo zivce da pogubi. Ako procitate malo teme vezane za skrill karticu videcete da se malo, malo neko zali da ima neki problem. :)

Da ne spominjem da velika vecina oglasivackih mreza ne podrzava skrill ali zato mnogo njih podrzava payoneer i sve se vise siri dok skrill stoji u mestu godinama.

badpixel

Novi član
Tu od
6 Lis 2014
Davore,hvala ti puno :)

Nemam pojma,koliko sam shvatila obe kartice imaju s vremena na vreme neki problem, ali šta sad,jednom mora nekome da zabode :poke Ako već uzimam karticu onda bih uzela da valja, tako da razliku u novcu ne žalim, ali me je za payoneer pokolebalo to što sam čitala da ima neke skrivene troškove.

Ako se odlučim za payoneer karticu odakle je najbolje poručiti?
Pošto sam u isčitavanju videla da neki njihovi posrednici imaju neke pogodnosti, a da zapravo sam payoneer ima najgore uslove.Videla sam da neki daju i 25$ na kartici,ne znam koliko je to validno

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Nema Payoneer nikakvih skrivenih troškova. :)
Naruči karticu preko Elancea, i osim što ćeš sebi otvoriti veliku soluciju za online posao (bez obaveze), karticu ćeš dobiti za $5. :fever

Predradnik

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2014
nidzic kaže:
mislim da se Payoneer isplati .

A blokirati će ti je kad se najmanje budeš nada. To ti kažem iz osobnog iskustva.

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Imenjace tebi uvek nesto nije ok varao te adsense, etarget, adhitz pa sada i payoneer, sve proverene i postene firme. Jbg zapitaj se sto te uvek blokiraju nije moguce da su bas uvek drugi krivi. :)

Ako nista ne muva nema sto da se brine nece je cak ni pitati nista sem onih informacija na pocetku kada otvara nalog. :)

badpixel ako ne radis na elance mozes da uzmes preko mog referal linka i oboje dobijamo 25$ kada ti zaradis (primis) svojih prvih 100$. Plate 100% provereno pa sto da ne uzmes kad je free i ovako otvaras nalog. Opet kazem samo ako ne uzimas preko neke partnerske mreze. :)

Lakisa94

Dobro znana faca
Tu od
20 Velj 2014
Predradnik kaže:
nidzic kaže:
mislim da se Payoneer isplati .

A blokirati će ti je kad se najmanje budeš nada. To ti kažem iz osobnog iskustva.

Ja payoneer koristim jedno 7 meseci i od tad sam na nju primio par hiljada e, do sad ni jedan jedini problem, od mene sve pohvale za payoneer, takodje znam ljude koji duzi niz godina koriste payoneer nikad im nista nisu ugasili i kad su se nadali i kad se nisu nadali :)

Predradnik

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2014
Davor kaže:
varao te adsense, etarget, adhitz pa sada i payoneer,
Adsense me nikad nije prevario već zatvorio račun zbog klikova iz Kine s kojima ja osobno neman nikakve veze.
Etarget me nikada nije prevario već odbio suradnju na stranicama
http://ursulatolj.com
http://freeweb.optinet.hr/~dbergam3/qwyx/onyx/cavrak/
Adhitz me nikada nije prevario, račun mi je i dalje otvoren ali je zarada 5 centi u nekoliko godina. Dokaz da se reklame pokazuju bez problema:
http://brojac.davor.com.hr/
A za payoneer otvaram posebnu temu jer smatram da je potrebna.

badpixel

Novi član
Tu od
6 Lis 2014
Payoneer blokira karticu ukoliko 6 meseci na nju ne leže bilo kakva uplata.A ponovo se može aktivirati čim legne lova jednim klikom.
Jel može payoneer da se poveže sa deviznim računom?

Predradnik

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2014
Odustajem od posebne teme za Payoneer da nebude "viška nepotrebnih topica" pa pišem u ovoj temi.
Kako sam na jednom mjestu rekao Payoneer račun mi je trajno blokiran s obrazloženjem - poslovanje sa stiforp.com. Danas me vrag tenta i iden se ja ulogirati - kad ono login prođe ok. Poslao sam im mejl i da vam ne prepričavam pejstam njihov receipt.
Subject: Notification from Payoneer (No Reply) [Reference Number: ]
Date: Sun, 26 Oct 2014 11:18:41 -0400 (EDT)
Reply-To: "Payoneer Customer Support"
<payoneer@mailpc.custhelp.com>

Response
---------------------------------------------------------------
Auto-Acknowledgement sent to customer.

Subject
Dear Madame/Sir, on begin of week my account was blocked. I did contact chat...

Discussion Thread
Auto-Response By (Administrator) (10/26/2014 11:18 AM)
Auto-Acknowledgement sent to customer.

Customer By Service Web (Davor Bergam) (10/26/2014 11:18 AM)
Dear Madame/Sir,
on begin of week my account was blocked. I did contact chat operator. Hi say - block is permanently.
Today i did try login into acc. I did login without problem.
Please tell me - may I use my account or can't use? Am I blocked or not?
Thank You!
-- Davor

Čekam odgovor pa ću vam javiti.

djespo91

Novi član
Tu od
2 Velj 2015
ShyNe kaže:
Pozdrav svima, narucio sam skoro Skrill Card i stigla je u roku od 7 dana. Povezao, aktivirao, sve super proslo. Nemam zamerki.

Sada imam problem kada sam povezao Skrill mastercard sa PayPal nalogom i kada mi je PP skinuo 1evro dok ne aktiviram karticu. (Morao sam da povezem zbog ebay-a)

da li neko zna gde bi trebao da mi stigne taj PP code na Skrillu ? Postou transakcijama jos uvek nema. Hvala na odgovoru.

mozes li mi reci da li ti je skrill kartica stigla na kucnu adresu?

Lyu Creative

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Cao svima,

Ja sam na Skrillu od kako frelansujem, ali posto sam bila neaktivna neko vreme zbog materinjstva, sam se nasla u situaci da imam penality fee koji je -50. Moje pitanje je za one koji imaju iskustvo sa Payoneerom, kako tamo funkcionise penality fee? Trenutno ne znam da li da ostajem na Skrill nalogu i placam taj fee ili da se prebacim na payoneer i tamo nastavim da radim, posto sam citala da su troskovi odrzavanja manji i da su blazi sa tim penalima za neaktivnost (jer ja to periodicno radim ne znam da li cu pet imati pauze u freelancu).

Ko ima iskustva neka da savet sta mi je jeftinije trenutno i bolje za na dalje kao opcija. Hvala!

Prilozi

• inactive user fee.jpg
    inactive user fee.jpg
    24.3 KB · Pregleda: 1,142

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Lyu Creative kaže:
Moje pitanje je za one koji imaju iskustvo sa Payoneerom, kako tamo funkcionise penality fee?

Prvi put čujem za to.
Nema toga na Payoneeru. :fever

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Lyu Creative kaže:
Cao svima,

Ja sam na Skrillu od kako frelansujem, ali posto sam bila neaktivna neko vreme zbog materinjstva, sam se nasla u situaci da imam penality fee koji je -50. Moje pitanje je za one koji imaju iskustvo sa Payoneerom, kako tamo funkcionise penality fee? Trenutno ne znam da li da ostajem na Skrill nalogu i placam taj fee ili da se prebacim na payoneer i tamo nastavim da radim, posto sam citala da su troskovi odrzavanja manji i da su blazi sa tim penalima za neaktivnost (jer ja to periodicno radim ne znam da li cu pet imati pauze u freelancu).

Ko ima iskustva neka da savet sta mi je jeftinije trenutno i bolje za na dalje kao opcija. Hvala!

Sad sam proverio moj skril nalog koji je neaktivan godinu dana i nista nema nikakvog minusa,ali racun je povezan sa deviznim racunom od banke a da li si ti uzela skril karticu za koju koja se mozda placa mesecno odrzavanje!?

Lyu Creative

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
[/quote]

Sad sam proverio moj skril nalog koji je neaktivan godinu dana i nista nema nikakvog minusa,ali racun je povezan sa deviznim racunom od banke a da li si ti uzela skril karticu za koju koja se mozda placa mesecno odrzavanje!?
[/quote]

Nemam karticu, ja sam podizala novac direktno u banci, jer dok sam aktivno freelansovala kartica nije postojala kao opcija :) Tako da ne znam sta da radim :( I ne znam ni da li je ovo 50 dinara ili 50 dolara?

Lyu Creative

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poslala upit, ne odazivaju se vec dva dana, zato i pitam ovde jer koliko sam procitala support im je ocaj i patnja, sto se iz prilozenog moze potvrditi :)

Lyu Creative

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Update:
Inactive User Fee se skida samo ako na nalogu imate para a niste aktivni, onda vam krckaju po 50 RSD mesecno (ako je nalog u dinarima kao moj sto je na zalost). Posto reply od supporta nisam dobila ne znam posle koliko se aktivira taj penalty, ali sam povukla novac sa oDeska na Skrill i leglo je regularno bez da mi je skidao neki novi fee. Znaci ako niste aktivni gledajte samo da ispraznite racun pre pauze.

E sad imam drugu muku :)

1. Skrill: narucila sam onu karticu cuvenu, skinuli mi lepo 10e i sad je cekam. Zanima me koliko ja gubim para ako mi klijent placa u $, racun mi je u RSD na Skrillu a devizni racun u Intesi mi je u EUR. Da li stedim ako dizem pare dikert sa te Skrill kartice sto sam porucila?
2. Payoneer: poslala zahtev za registraciju cekam da mi odobre, pa mi recite koja podesavanja valuta su tu najbolja da se sto manje para gubi pri konvertovanjima i isplatama?

Tnx :waving

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Za payoneer,meni su odobrili nekoliko sati posle registarcije i posle skeniranja/slikanja licne karte sto znaci da sam dobio dve poruke na mail,prva je bila da su mi odobrili registraciju a druga da trebam da posaljem skeniran dokument koji sam naveo u registraciji sto sam i uradio tj.uslikao sam prednju stranu licne karte i poslao im i odma su mi sve odobrili i sada cekam da mi isporuce karticu krajem februara najkasnije(bar tako pise)

sunbeach

Legenda
Tu od
17 Lis 2011
Samo da javim da mi je payoneer kartica stigla u rekordnom roku za 8 dana,jer zahtev sam poslao u prosli ponedeljak a pogledam danas u sanduce kada ono ima poste i to payoneer kartica :)

feniks

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2011
Meni je prosle nedelje stigla druga koju sam narucio (na ime supruge) i stigla je bukvalno za 5 radnih dana.
I ja sam bio sokiran, jer koliko znam ranije je stizala za 15-20 dana.
Moju sam bio izgubio, pa sam cekao da mi posalju novu pre 2g, i tada sam je cekao 20ak dana.
I prva i druga su stigle bas iz Njujorka.

Medjutim, ova je stigla iz Nemacke koliko se secam, bacio sam kovertu.
Uglavnom, iz Evrope je.

Ocigledno sada imaju predstavnistva u blizini, i sve ide mnogo brze.

Na vrh