• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Skolovanje za programera - Srbija

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
Kao i sto sam naslov kaze,koliko je isplativo da jedan osnovac upise za programera,jer citam da mnogi nemaju posao posle zavrsene skole a po naslovima novina citam da fali programera,koja je prava istina i u koju skolu treba krenuti da bi se zavrsilo za programera.Ovo pitam jer imam dosta mladjih komsija koji bi zeleli da upisu za programera ali razmisljaju da li je to dobro i da li posle ima posla pa ne znam sta da ima kzem kako da krenu,sta da upisu...

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Ukoliko to osnovca zanima može biti prilično isplativo da nauči programiranje i to posle da radi.

Ovo je jedno mesto gde se nalaze oglasi za posao (Srbija), a takvih mesta ima dosta - http://startit.rs/poslovi/ . Na osnovu tog linka se može videti šta se više traži. Ima tih oglasa i na drugom sajtovima kao što je na primer - https://poslovi.infostud.com/oglasi-za-posao#category[]=5

Što se tiče načina štkolovanja, to je individualna stvar, neko završi gimnaziju, neko fakultet, neko odsluša kurs, neko sam vežba kod kuće. Ključna stvar je na kraju da zna programirati da to želi.

Kada se nađe posao i počne sa radom, nastavlja se sa učenjem novih stvari koje se pojavljuju bez prestanka.

Manje od 20% populacije je sposobno da rade kao programeri.

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
Sad je osmi razred,zeli da bude programer i to ga zanima ali ne zna sta da upise koju skolu.Da li fakultet pa visu skolu,srednju pa visu... ili obicnu srednju pa kurs.Ne znam sta je najbolje.

Nikolasi1

Član
Tu od
4 Svi 2015
volimdaucim kaže:
Sad je osmi razred,zeli da bude programer i to ga zanima ali ne zna sta da upise koju skolu.Da li fakultet pa visu skolu,srednju pa visu... ili obicnu srednju pa kurs.Ne znam sta je najbolje.
Najbolje je da krene odma da pravi svoju igru.Tu bi mnogo toga naucio.

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Ja ih iz Apatina znam da su završili gimnaziju - opšti smer ili elektrotehničku, kao srednju, pa su posle išli na fakultete.

Na vrh