• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SEO Fast Start

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
S obzirom da smatram kako je odlicna knjiga za naucit osnove SEO optimizacije preporucam svima da je procitaju, ja osobno sam ju cak 2-3 puta procitao.

Ima 100 stranica a Dan Thies autor knjige je jedan od najrenomiranijih SEO experata. Knjiga je odlicna i komotno bi se mogla prodavati po skupoj cijeni ali Vam se nudi besplatna tako da je obvezna lektira za sve one koje zanima SEO optimizacijom za trazilice.

http://www.seofaststart.com/thanks.php

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Cisto da napomenem kako je izasla SEO Fast Start 2009 nova verzija knjige u kojoj su izmjenjene tj. doradjene neke stvari u keyword research djelu te u velikom djelu promjene u site structure djelu. Naime nedavno je Google tj. Matt Cuts obznanio kako pretjerivanje u tome kako se PageRanka raspodjeljuje unutar jednog sajta moze biti stetno. Taj pojam se nazivao "PageRank sculpting" i prije su ga SEO gurui masovno preporucali ali sad je ispalo da je ipak bolje pustit da PageRank prirodno "tece" po vasem sajtu a ne kontrolirati putem nofollow atributa. Pretjerano koristenje toga moze biti veoma stetno. Na jednom od SEO blogova sam nedavno procitao kako se dosad mislilo da ako sa npr PR10 stranice imate 10 odlaznih linkova svi ce imati PR1 ali ako imate 5 odlaznih linkova da ce oni imati PR2. Ali to nije istina, tih 5 linkova ce i dalje imati samo PR1 a ostalih 5 linkova bit ce neiskoristeni (a moglo se prenijeti na recimo ostale djelove stranice). Te promjene u algoritam google je uveo jos 2007e godine ali nitko nije skuzio vec 2 godine a guru-i su masovno preporucali kontroliranje PR-a tj. zapravo su ucili ljude krivim stvarima. Ugl. to su glavne promjene u knjizi u odnosu na 2008 god.

Inace to vam je jos jedan dokaz da ne vjerujete bas svemu sto cujete i procitate nego da ipak koristite svoju glavu te da vjerujete najvise prvenstveno svom iskustvu a onda svemu ostalome. Najmanje 50% "opce poznatih" stvari o SEO-u koje su dostupne javnosti su potpuno krive informacije pa zato pazite kome cete vjerovati.

mravac

Član
Tu od
17 Lip 2009
...evo ja upravo skinuo SEO fast start 2009.

...ako i vi zelite evo u attachmentu prilozeno

Prilozi

• SEOFS2009.zip
    433.4 KB · Pregleda: 6,051

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Evo jedan Bump. Nedavno sam opet imao priliku uhodavati novog radnika za svoju firmu (naravno kao i do sad i njega sam zaposlio preko IZF-a) i kad god nekome zelim reci da pocne sa SEO-om uvijek je prva pocetna tocka SEO Fast Start knjiga. Ima samo 100 stranica a pisana je za pocetnike. Svakoga tko zeli shvatit osnove SEO-a najbolje je da procita ovu knjigu, lagano je pisana i doslovno ovih sto stranica procitate u 1 dan. Ja sam ju par puta bio procitao kad sam kretao ali i kasnije. Zato podsjecam clanove da svakako ako ih zanima SEO, bolje rangiranje na Googlu i trazilicama, ako zele posjetu na sajtovima da procitaju knjigu i nauce osnove. Mislim da je ovo must read knjiga za svakog SEO pocetnika i webmastera koji zeli zaradjivati od vlastitog sajta. Ne mogu dovoljno naglasit koliko je vazno da procitate ovu knjigu, pa cak i vi koji imate vec nekog iskustva u SEO-u nije lose procitat knjigu ako do sada niste.

nesta

Član
Tu od
31 Lis 2011
Ovako koncipirana knjiga svakao zasluzuje paznju,
nema puno tako kvalitetne strucne literature,
jednostavno, konkretno, potkrepljeno primerima,
samo neko ko istinski razume temu, moze ovako da pise,
autor Dan Thies je opravdao svoj renome u SEO svetu,
hvala sto ste je postavili ovde i preporuka za one koji nisu da je procitaju,
i naravno ako ko naleti na jos neku knjigu ovog ranga neka salje dalje.

Jonas

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2010
Izasla je SEO Fast Start 2011.

[attachment=238]

Prilozi

• SEOFS2011Free.pdf
    1.2 MB · Pregleda: 3,720

Davor Bomestar

Legenda
Tu od
27 Lis 2008
Yup. Objavio sam link neki dan u SEO sekciji kako bi ljudi koji ne pregledavaju ovaj dio s e-knjigama isto pronasli tu korisnu knjigu.

Ugl. svakako ne skodi sto si ju stavio ovdje.

Jonas kaže:
Izasla je SEO Fast Start 2011.

il dottore

Novi član
Tu od
10 Stu 2014
Pozdrav,
zanima me dali knjiga koju si preporucio jos uvijek dobar izvor informacija za pocetnika ili
je zastarijela.

Na vrh