• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Saradnik sa iskustvom na razvoju youtube kanala

ingbgd

Član
Tu od
18 Srp 2016
Pre dva meseca sam iz zezanja poceo snimati neke filmove i na moje iznadjenje uspeo sam ih prodati različitim svetskim portalima tipa Daily Mail, The Telegraph, The Sun, Trinity Mirror, dva moja videa su prikazana u emisiji Right this minute (emisiju distribuiraju Disney i MGM te se prikazuje na celoj teritoriji SAD) a dva videa su objavljena na portalu Viralnova (onaj sa koga naše novine uglavnom "kradu" članke).

Obzirom da sam uspeo anglosaksoncima (koji su lideri na tom polju) prodati "low quality" snimke koji su snimani moblinim telefonom. Ako je već jedan Daily Mail platio da objavi moja dva snimka na svom portalu, palo mi je na pamet da bih možda mogao razviti solidan Youtube kanal ali iskren da budem, pojma nemam o tome - te bih voleo naći saradnika koji ima iskustvo u snimanju i izgradnji zajednice na youtube.

Kanal je već otvoren i za kratko vreme ima 660k pregleda - uglavnom sa eksternih izvora (kako jakih svetskih portala tipa lifehacker.com, huffingtonpost, viralnova, elitereaders, jumblejoy tako i jakih lokalnih u razlicitim zemljama - navescu samo nase jer su vam poznati: b92, blic, telegraf, kurir, jutarnji, dnevno.hr, avaz - prakticno svi koji nesto znace na ovim prostorima).

Statistika je generalno dobra - 87% zadrzavanje publike, 1243 like naspram 135 dislike, 1526 delenja, 1475 videa dodatih na playliste. Najviše pregleda dolazi iz USA 20%, medjutim pregledi dolaze iz celog sveta (imam 61 zemlju sa više od 1k pregleda).

Problem su subscriberi, trenutno samo 797 u prevodu ako nemam snimak koji ce biti objavljen u novinama necu imati ni preglede.

Obzirom da sam solidan u istrazivanju sta bi trebalo snimiti, da imam komunikaciju sa novinarima razlicitih svestkih portala (neki su se prijavili na kanal, nekim ja saljem linkove) treba mi neko ko ima iskustvo u razvoju publike (zajednice tj subscribera) i naravno snimanja i video produkcije na YouTube.

Napomena: tematika je how to, lifehack video snimci.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
ingbgd kaže:
treba mi neko ko ima iskustvo u razvoju publike (zajednice tj subscribera) i naravno snimanja i video produkcije na YouTube.
Ne treba tebi nitko ako je sve kako si napisao gore. :)
797 pretplatnika nije "samo" za tako kratko vrijeme.
No svejedno, napiši link kanala ovdje na Forumu da vidimo malo. :fever

ingbgd

Član
Tu od
18 Srp 2016
Kapetan Bačvica kaže:
ingbgd kaže:
treba mi neko ko ima iskustvo u razvoju publike (zajednice tj subscribera) i naravno snimanja i video produkcije na YouTube.
Ne treba tebi nitko ako je sve kako si napisao gore. :)
797 pretplatnika nije "samo" za tako kratko vrijeme.
No svejedno, napiši link kanala ovdje na Forumu da vidimo malo. :fever

Link kanala nisam pisao da ne bi ispalo kao samopromocija a post tj tema je otvorena u sasvim druge svrhe. Kanal je na adresi https://www.youtube.com/c/HacksWorld

kres0

Aktivni član
Tu od
5 Velj 2012
zanimljivo po meni puno bolje bi bilo da snimis zvuk trebao bi na pocetku svakog videa dodati uvod gdje u par recenica bi objasnio o cemu se radi te komentari tokom videa.
Ako imas kontakte s lifehacker.com, huffingtonpost ... bez problema možeš zaraditi par tisuca dolara mjesecno...

ingbgd

Član
Tu od
18 Srp 2016
kres0 kaže:
zanimljivo po meni puno bolje bi bilo da snimis zvuk trebao bi na pocetku svakog videa dodati uvod gdje u par recenica bi objasnio o cemu se radi te komentari tokom videa.
Ako imas kontakte s lifehacker.com, huffingtonpost ... bez problema možeš zaraditi par tisuca dolara mjesecno...

Hvala na savetu.
Imam kontakte sa njima ali nemam bas nekog uticaja. Zaista je stigla gomila pregleda sa lifehacker.com, skoro 100k sto direktno od njih sto indirektno od portala koji su kopirali njihov članak. Mozda zanimljivo, sa huffingtonpost je stiglo manje od 2k pregleda! Tamo što ne stigne na naslovnu stranu kao da se nije ni pojavilo. Doduse, pretpostavljam da je dobro za video ranking jer kontam da google (youtube) ima u algoritmu računicu sa kojih stranica stizu pregledi jer sam primetio da se povećava broj pregleda predloženih video snimaka tj da youtube sam gura napred i predlaže snimke koji su dobro rankirani u njihovom algoritmu.

Na vrh