• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Wordpress [RESENO] fatal php error problem!

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010
Imam problem sa wordpress sajtom, odjednom je sve nestalo, a nista nisam pipnuo. Kad sam isao na error log izbacuje mi ovo PHP Fatal error: Call to undefined function get_header() in /home/refaflex/public_html/wp-content/themes/prosto/index.php on line 1

googlao sam i video da su dosta njih imali problema sa ovom greskom medjutim zato sto su zamenili index fajl sa wordpress-ovim. Kod mene je sve isto kao sto je i bilo nista pipnuo nisam, i odjednom malopre otvaram sajt i nista samo belo stoji sta god da uradim. Problem je do teme, posto kada manuelno u sql-u promenim radi na default temama. Hosting podrska mi je backupovala sve fajlove od juce i opet nista. Zanima me jel imao neko nekad ovakav problem i sta moze da se uradi po ovom pitanju? Hvala

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
RE: fatal php error problem!

Nisam imao problem sa ovim fajlom ali programerski govoreći mogu ti reći sljedeće.

U index.php poziva se neka nepostojeća funkcija. get_header()

Ako nisi dirao index.php onda ga edituj i vidi gdje je ta funkcija locirana. Zatim pogledaj koju klasu poziva tj. gdje je definisana ta funckdija. Ne znam koliko znaš programiranje ali moguće je da nešto nije u redu sa nekom php klasom u kojoj je get_header() deklarisana.

Javi mi se na skype pa to možemo skupa preći.

Odmah da kažem da nisam php programmer ali znam se snalaziti oko kodiranja. Svoje vještine bih ocjenio sa 5.5/10. :)

dombo

Novi član
Tu od
30 Pro 2012

Svakako pokušaj pratiti putanju get_header() funkcije. Ili iskoristi backup i preuzmi samo index file.

dev_masta

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012

Koliko ja čitam, obično se to događa kada se promjeni index.php u root-u instalacije (obično neuki korisnici tamo snime temu i eto ti problema).

Provjeri što ti je u tom fajlu, trebalo bi biti samo:
Kod:
<?php
/* Short and sweet */
define('WP_USE_THEMES', true);
require('./wp-blog-header.php');
?>

Isto tako, probaj deaktivirati sve pluginove.
To možeš ako ti radi backend (a nadam se da radi), ili, ako se ne varam, tako da na serveru privremeno preimenuješ folder u kojem su ti dodaci.
Možda imaš nekakav automatski update ?

edit: uh, da sam malo bolje čitao šta si napisao, drukčije bih ti odgovorio :)

jel možeš ponovno dignuti sve fajlove od teme ?
npr, da ponovno skineš original temu.

Pošto kažeš da nisi ništa mijenjao, možda imaš kakav virus koji ti je sprčkao instalaciju.
Bez obzira na to, jedno od rješenja bi moglo biti da osvježiš instalaciju, da ručno nanovo digneš sve fajlove od jezgre.

Citat:
basically something is overwriting the wordpress core functionality - get_header() is located in wp-includes/general-template.php - This file cant be being loaded

Drugi citat:
That's nothing to be worried about. You're only seeing this in your error log because some bots and some incredibly lost people are trying to access your site at /wp-content/themes/exile/index.php .

The error is entirely normal for that location since theme functions are designed to be called from the blog directory, not from the theme directory.

You can limit the bot access to your theme files by creating a text file titled robots.txt in your main directory with the following content:

Kod:
User-agent: *
Disallow: /wp-content/themes/

Srdjan87

Legenda
Tu od
6 Ruj 2010

Svaka cast na opsirnom objasnjenju, posluzice nekom ako bude imao isti problem. Juce sam google presao uzduz i popreko i video sam da objasnjavaju da se to desava zamenom index.php medjutim meni je sve tamo u totalnom redu, nikakve greske wordpress-ov index.php je kako treba da bude kao i ovoj temi sto ja koristim. Ono sto sam ja uradio je upload ispocetka i sad je sve super. Uploadovao sam mysql bazu i sve radi. Nego mene muci kako je doslo do tog problema, kad ja nisam ulazio u wp-admin niti sam cackao fajlove. Mozda se nesto samo od sebe poremetilo ko ce ga znati, mozda posle ovonedeljnog backupa sto hosting hosting firma radi sve pobrkalo, uostalom sad vise nije ni bitno. Ako vam se ovo desi jednostavno backup odradite i problem resen. Zakljucavam temu.

PS: Tek sam sad video dev da si napisao za virus, vrlo moguce da je i to problem. :)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh