• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodavanje prego Ebay-a, porezi, dozvole za BiH

giggug

Član
Tu od
13 Lip 2013
Nasao sam nekolika stranica koje daju veleprodaju. Zelim prodavati preko Ebay-a. Zelim da znam kakvi su porezi, gdje mogu nabaviti dozvolu za prodaju. Kolika je carina. Ne zelim da mi sipa dode na vrata zbog utaje poreza. Ako niste shvatili ja sam iz Bosne
Hvala

Deni

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2012
Nema ti dozvolu za prodaju na ebayu, prvo sto moras biti firma doo da bi izvozio robu. Ebay nema nista protiv za ti prodaje, ali mozda imaju zakoni nekih zemlja. Zato bi bilo najbolje da provesi da li neko iz Bosne moze da salje postom stvari u eu zemlje (ako ides na ebay verovatno su ti cilj te zemlje).

Posto Bosna nije u Eu tu moze biti dosta prepreka.

zeraprinc

Dobro znana faca
Tu od
6 Ruj 2011
Nemoj da prođeš kao onaj naš sa farmerkama u Srbiji, pa zbog države odlučio da proda uspešnu firmu Hrvatima.

Empresari

Član
Tu od
10 Lis 2013
Ti mozes poceti prodavati i kao fizicko lice znaci prvo manje kolicine naravno,a onda kada bi narucivao na veliko trebao bi imati export/import DOO kojem se dozvoljava unos i iznos robe na veliko.
Ali ako prodajes kao fizicko lice bice ti malo tesko oko reguliranja poreza na dohodak jer oni zanemaruju tvoje troskove prilikom obracuna istog,evo ti konkretan primjer:
Kupim iz kine patike 10$
Prodam na ebayu 30$
Na racun mi legne 30$
I moram platiti porez na 30$,a ne na realnu zaradu od 20$,razumjes?

Na vrh