• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa adsensom

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
zix95 kaže:
buraz na bloguu webly imas prikaze posjetaa i eto na jednom postu sam skupio 10 000 posjetaa... a evo pise mi da je samo 1800 nesto nevaljaaaa. Ja sam ovo dobio preko youtuba pa tek onda povezao sa blogom. Dugo je bilo bez radaa... i sad mi dole pokazauje ukupan saldo ali sa youtuba a ovo a bloga ne uracunava nistaa. Nesto je sve pomuljano a sto se tie stranice ona ima brt sedmicni reach 11 000 000 stranica je fantazijaa ... Vidi ovo mjkt http://prntscr.com/aw096e

Nisam koristio adsense za youtube, ali koliko sam ja u to upucen, adsense koji si dobio za youtube mozes koristiti samo za youtube,ne i za sajt.
Edit: Vidim na slici eto pise ti "HOSTED ACCOUNT", sto znaci samo adsense za youtube bajo moj

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
zix95 kaže:
jesi ti siguran u to, da je samo za youtube ne bi imao mogucnosti da povezem sa blogom, jer sam cekao da se odobri... Vidis http://prntscr.com/aw6407

Nemam pojma, po ovome http://puu.sh/otPn9/171e596424.png bi trebalo da imas reklame samo na njihovim "host partner" sajtovima , to su ti blogger,youtube,google sites..

Ja uopste ne vidim reklame na ovom tvom sajtu, a iskljucen mi adblock.

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
zix95 kaže:
ma nema na tom sajtuu, koristim ih preko hostova blogera i webly .... evo ovo http://medicinabiljna.weebly.com ..
Vidis da se prikazuju.. Ali i zaradu mi ne uracunava u ukupni saldo nego samo stoji onako goree http://prntscr.com/aw6hkp vidis, nesto mi nista nije kako treba hahhaha.. da imam bar nvi adsense da krenem ponovo ..

Pa najbolje ti je da ih kontaktiras, jer ovo je smijesno.
Da vidis zaradu idi "Izvjesca o izvedbi" > "Zajednicka izvjesca" > "Proizvodi"
http://puu.sh/otQHl/d451b81ba4.png

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
hvala..
pa kako da ih kontaktiram ima ono posalji povratne informacije tu sam pisao ali nistaa, ima li neki drugi nacin...

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
zix95 kaže:
jbo to bratee prikazi moraju da idu to hoce li oni prikazivati reklame ili ne to je drugo... dok ej kod tu oni prikazuju i to nema veze sa prikazima..

Nema veze sto ti je stavljen kod,ako se ne prikazuju reklame onda nema ni zapisane posete a tebi se definitivno ne prikazuju reklame za neke zapadne zemlje jer u pitanju je medicina.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
http://prntscr.com/awagvi vidis da se prikazuju... I znam da je sve okej sto se tice toga, samoo prikaze ne racuna na adsense nikako, cak i analitika sve malte ne racuna prikaze a na adsensu nistaa ...

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
img

Iko ljudi da pomognee ?

Loxo

Legenda
Tu od
14 Velj 2013
Pogledaj sutra, moguce da treba vremena da se updatuje statistika.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
Loxo kaže:

Buraz moj stalno mi ovakoo skupio sam na jedan post bio 28 000 pregleda a na adsensu bilo samo 4500... Objavio post na stranici od 250 000 ljudi i imao post 25 sharova, znaci ubilooo.. A adsense i analitika pokazali 4500. Dok sam gledao stvarno vrijeme na analitici u jednom satu bi trebalo biti skorooo 2000 pregleda kad sam pratioo procenat posjeta u minutii i sabrao.. Ali na kraju izvjestaj analitike identican kao na adsensu... A dok sam pratio stvarno vrijeme na analitici bilo je kao i na portalu... I sad mi je isto tako postovi imaju veci broj pregleda 300% nego adsens sto pokazuje.. Ako iko zna sta bi moglo biti neka pomogne. KONTAM DA NEMA NEKI NACIN DA MI KRADUU ILI PREUSMJERAVAJUU PREGLEDE.. HVALA..

brzi

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2013
zix95 kaže:
Loxo kaže:

Buraz moj stalno mi ovakoo skupio sam na jedan post bio 28 000 pregleda a na adsensu bilo samo 4500... Objavio post na stranici od 250 000 ljudi i imao post 25 sharova, znaci ubilooo.. A adsense i analitika pokazali 4500. Dok sam gledao stvarno vrijeme na analitici u jednom satu bi trebalo biti skorooo 2000 pregleda kad sam pratioo procenat posjeta u minutii i sabrao.. Ali na kraju izvjestaj analitike identican kao na adsensu... A dok sam pratio stvarno vrijeme na analitici bilo je kao i na portalu... I sad mi je isto tako postovi imaju veci broj pregleda 300% nego adsens sto pokazuje.. Ako iko zna sta bi moglo biti neka pomogne. KONTAM DA NEMA NEKI NACIN DA MI KRADUU ILI PREUSMJERAVAJUU PREGLEDE.. HVALA..

Ti racunas posetu po tome koliko si preglada imao na objavi nekog facebook posta?
Analytics ti lepo kaze koliko si imao poseta i to ti je to!
Sto se tice reklama verovatno si cuo za adblocker posto je moj komsija koji ne zna gde se pali racunar cuo i instalirao.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
brzi kaže:
zix95 kaže:

Ti racunas posetu po tome koliko si preglada imao na objavi nekog facebook posta?
Analytics ti lepo kaze koliko si imao poseta i to ti je to!
Sto se tice reklama verovatno si cuo za adblocker posto je moj komsija koji ne zna gde se pali racunar cuo i instalirao.

Ti ocito nisi skonto da ti racunam preko portala, ne moze od 28 000 ljudi koji su posjetili post na portalu 24 000 imati add blocker ... eevo da ti slikammm taj dan sam samo 4 000 pregleda imao na adsensuu od tih skoro 29 000 na portalu. To je wordpres i ko rad izna kako racunaju preglede..Ako iko zna stta bi moglo biti neka pomogne iz..ba me ovoo xd
img

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Da malo razjasnimo, odakle ti cifra od 28 000 pregleda, da li iz GA ili sa FB ?

Jeronimo034

Iskusan lik
Tu od
8 Ožu 2016
I ja mislim da Adsense nekako skida preglede. Meni na youtube-u klip ima npr 6k pregleda za 3 dana, a adsense prijavljuje 3.5k pregleda. Ni meni nije jasno kako oni racunaju preglede.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
novii kaže:

Isto kao i sto vecina radi objavis post na stranicu i ovo mi je bas post dobro prosao, stranica ima 250 000ljudi i post je imao 24share i preko 500lajkova ja msm i eto skoro 30 000ljudi ga je pogledalo sto je uy sve te podatke moguce, wordpress ne laze ko radi zna kako racuna wordpres a razlika ne smije biti veca neg duplo a kod mene je od tih pregleda samo 4 000 na adsense uracunatoo... Nema smisla stvarno...

jocar96

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2013
zix95 kaže:
novii kaže:

Isto kao i sto vecina radi objavis post na stranicu i ovo mi je bas post dobro prosao, stranica ima 250 000ljudi i post je imao 24share i preko 500lajkova ja msm i eto skoro 30 000ljudi ga je pogledalo sto je uy sve te podatke moguce, wordpress ne laze ko radi zna kako racuna wordpres a razlika ne smije biti veca neg duplo a kod mene je od tih pregleda samo 4 000 na adsense uracunatoo... Nema smisla stvarno...

Mozes da vidis i na fb statistiku za tu objavu i koliko si klikova na nju imao.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
jocar96 kaže:
zix95 kaže:

Mozes da vidis i na fb statistiku za tu objavu i koliko si klikova na nju imao.
na fb pise da je bilo 31 859 klikova na tu objavu...

BenjooJutub

Član
Tu od
3 Ruj 2012
Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje.. Oglasi na blogspotu mi se pojavljuju samo na početnoj stranici, kada otvorim neki članak oglasa nema. U čemu je problem, kako da ubacim oglase?

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Ukoliko Google Adsense proceni da nema odgovarajući odglas, ostaje pozicija prazna. Reci samo kad si ubacio kod na taj blogspot.

Na vrh