• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem sa adsensom

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
E pozdrav svima forum je super i nadam se da ce mi neko pomoci.
Imam problem gdje mi na stranci pise da na postu imam 5000 pregleda i ja stv mogu da imam toliko jer imam stranicu od 250 000 ljudi. Dok na mome adsensu pise da je stranica prikazana samo 1000 puta.. Sta da radim, POMOZITE ..

novii

Legenda
Tu od
24 Tra 2009
Da li ti na adsensu piše da ti je toliko puta prikazana stranica ili da ti je toliko puta prikazana reklama.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
Prikaz stranice brate. Nesto nista nije kako treba sve pomuljano sad na adsensu pokazuje 500puta prikazana stranica a na stanici pise da je posjecena preko 10 000 puta a stvarno i jeste.. a pise zarada 0.02 neam ojma sta je ovo...

m.novisad

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2015
kod mene adsens tako umanjuje kad pepozna da sam ja posetio sajt
isto tako ne računa botove kojih takodje ima dosta, a analytics ih sve beleži
ne treba to da te brine, ako ne umanjuje klikove i zaradu

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
ma kod mene evo jedan post brate imao 5500 prikaza a na adensu pise ukupna broj prikaza 500 a zarada 0.03 kako da me ne brine ne zaradujem nistaa...

m.novisad

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2015
mislio sam da ne brineš što ti ta poseta nije ista, jer nije realna
uključi analitics za tu stranu i vidi ko su posetoci, botovi ili pravi korisnici

za zaradu nemaš klikove, za to menjaj pozicije reklama, veličine, oglase koji se prikazuju... dok ne nadješ šta je posetiocima najzanimljivije

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
cuj nije realna stranica ima 250000 ljudi i sta je 5000 prikaza po jednom postu to je nista brt. Ukljucio sam i bas me zanima sta ce bit jer je nemoguce.. Zamisli ti da od 250 000 judi na fb stranici post ne moze posjetiti 5 000 nema sanse. Pa eto nek posjeti 2000 buraz ali nek na adsensu pise 1000 bar a ne 500. Jer je nemoguce ovo stvarnoo...

m.novisad

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2015
ja ti rekoh šta znam iz svojih iskustava
u analitici ti je odgovor

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
Hvala tebi brate. Ali sigurn nisi u pravu jer je prosto nemoguce ako me kontas da se toliki broj pregleda smanjii.. Nemoguce. jer ljudi sa stranicama od 20 000likova preko postova skupe dnevno 10 000 prikaza na adsense.. a da ja sa 250 000 likova ne mogu da skupim 500 prikaza. Ma daj ba hahaha neko je ovdje lud... evo ti slike sa blogera http://prntscr.com/av6h2a jedan post samo.. a evo ti sa adsensa http://prntscr.com/av6hiz

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
brate na fb stranici imam 250 000 ljudi. Na web stranici imam na samo jedan post posjetu 5000. Ali na adsensu mi pise stranica da je prikazana samo 500 puta... a zarada 0.03. a i analitika e evo zajebava http://prntscr.com/av7l0k

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
Stavi na taj jedan post merac poseta ili stavi jos neke reklame,pa da vidis da li i oni isto pokazuju.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
kako mislis mjerac posjeta ima vec od blogera pokazatelj broja posjeta.. a analitiku ne mogu da povezem nesto nece..

hajro2

Legenda
Tu od
1 Tra 2012
Vjerovatno si odmah nakon kreiranja oglasne jedinice objavio blog na fb i nabijao posjete. Treba da cekas neko vrijeme nakon sto napravis reklamu i ubacis na blog/sajt. Nemam drugo objasnjenje za ovo, pogotovo ako ti je blog kreiran nedavno..

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
Pa sve je kreirano prije tri dana. Ali ponovoo ne evidim razlog zasto da bude sve ovako izmjesano i nista ni sa cim jer ovako nemam svrhe da radim jbg... Skupim pregleda mnogo a tamo na adsensu nema ni 2% od ukupnih pregleda. Stvarno cudno, nadam se da ce se srediti za dan dva..

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
Evo analitika pokazuje priblizno iste posjete kao i na portalu oko 20 000 a na adsensu prikazi stranice isto stoje oko 500 ...

Perky

Dobro znana faca
Tu od
30 Stu 2015
A da vidiš na fb "klikovi na poveznicu" i onda tek usporedis sve. Pričaš o stranici isto ko da ti je na njoj reach 100%. Ima postova koji neće skupiti preko 200 posjeta sa fba

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
buraz na bloguu webly imas prikaze posjetaa i eto na jednom postu sam skupio 10 000 posjetaa... a evo pise mi da je samo 1800 nesto nevaljaaaa. Ja sam ovo dobio preko youtuba pa tek onda povezao sa blogom. Dugo je bilo bez radaa... i sad mi dole pokazauje ukupan saldo ali sa youtuba a ovo a bloga ne uracunava nistaa. Nesto je sve pomuljano a sto se tie stranice ona ima brt sedmicni reach 11 000 000 stranica je fantazijaa ... Vidi ovo mjkt http://prntscr.com/aw096e

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
Adsense sa neke stranice ukloni svoje reklame i ne budu svima vidljive,zavisi kakva ti je tema i o cemu ti je taj post.Mozda za tu temu nema reklama u nekim zemljama pa se ne prikazuju reklame za tu zemlju... vidim po ovoj slici http://prnt.sc/av6h2a da ti je tema top vesti ili estrada i sl. ako imas fotografije a slabo teksta onda nema ni reklama.Ili ova slika http://prnt.sc/av7l0k u pitanju je medicina ili nesto slicno a google adsense ima neka svoja pravila sto se tice lekova i medicine,ali to neka ti objasne oni koji duze koriste adsense za sajtove ili koji su imali sajtove slicne tematike.

zix95

Član
Tu od
6 Stu 2015
jbo to bratee prikazi moraju da idu to hoce li oni prikazivati reklame ili ne to je drugo... dok ej kod tu oni prikazuju i to nema veze sa prikazima..

Na vrh