• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Presstashop modul za plaćanje-payment gateway

daki22

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
Pozdrav svima.
Trenutno imam nedoumicu koji od sistema plaaćanja da integrišem u svoju onlajn prodavnicu.
Proverio sam neke od kompanija koje pruzaju uslugu ali slaba je vajda.
Kap što znamo PayPal ne prihvata prijem novca u Srbiji,uspešno sam napravio biznis account ali ne postoji mogućnost povlačenja novca.
Probao sam sa skrilom čak mi je stigla i njihova kreditna kartica ali su me nadavno obavestili da ne postoji mogućnost uplate na za našu zemlju.
UK provajderi su izuzetno skupi a većinom ne postoji mogućnost za uplate za Srbiju.
Dali kod nas postoje neki posebni zakoni koji onemogućavaju prijem novca ovim putem jer zaista nemogu da verujem da NIJEDNA banka ne pruža usluge onlaj plaćanja na internacionalnom nivou,takodje nemamo ni jednog provajdera koji pruža ovakvu uslugu.
Ja trenutno radim u presti 1.5.6 pa me interesuje dali postoji neko kompatibilno rešenje za payment gateway ili virtulani terminal za plaćanje kreditnim ili debit karticama za prijem novca po celom svetu?
Takođe ako neko ima iskustvo iz Hrvatske pošto imam državljanstvo postoji mogućnost otvaranja računa i u Hrvatskoj.
Probao sam sve i od svega sam pronašao ovaj modul pagonlinčekam odgovor od unikredit banke dali postoji mogućnost povezivanja.Ako bilo ko ima iskustvo sa povezivanjem računa i predloge bio bih zahvalan za pomoć.Takodje sam probao i Hipay koji je jedini prihvatio transakcije ali gotovo je nemoguće povući sredstva sa ovog izuzetno nepouzdanog Belgijskog provajdera.Pomagajte :sigh

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Sa 2checkout resavas sve probleme oni primaju paypal, odnosno paypal korisnik moze da plati preko njih, a primaju i direktne uplate preko bilo koje kartice .

A ako vec imas drzavljanstvo Hrvatske, mozes otvoriti racun u Hrvatskoj, samim tim i karticu, a posle toga i paypal . Samo nemoj otvarati novi nalog, nego vidi sa podrskom Paypala, kako mozes promeniti podatke.

daki22

Novi član
Tu od
25 Ožu 2014
2CO sam proverio ali da nije malo visoka provizija od 5.5% po transakciji?

Dali si informisan što se tiče paypala ako naprimer imam hrvatski račun,čitao sam negde da njihov servis očitava IP adresu i da je mogu da ga blokiraju ako se pojavljivanje IP adrese iz druge zemlje učestalo dešava.

Još jedna stvar dali postoji opcija plaćanja isključivo kreditnom karticom ili kupci moraju da otvore račun?

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Ja sam koristio godinama paypal prvo iz Slovenije, pa iz Hrvatske, nikada nisam imao problema sa IP adresom, normalno je da ljudi putuju, i da se sele. Medjutim, ako ti imas drzavljanstvo Hrvatske, sve legalno mozes da odradis, cak i ako se desi neki problem, resice se pozitivno 100% .

5,5% nije bas malo, ali ti resava sve probleme koje imas .

Na vrh