• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preprodaja stvari sa oglasa?

torvideoeditor

Novi član
Tu od
22 Srp 2016
Da li se neko ovde bavi ovim vidom 'online zarade'? Vidim da je na zapadu to bas popularno (ebay flipping etc.) ali kod nas nisam bas zapazio da se neko bavi time?

Da li se uopste i isplati kupiti nesto preko interneta, i pokusati to prodati za vece pare isto online? Ipak mi imamo mnogo manju kupovnu moc od prosecnog e.g. Amera?

Sta Vi mislite o ovome?

thegoldeneye

Član
Tu od
23 Lip 2015
Ukoliko mislis kupovati ovdje robu, pa tu istu prodavati ovdje, onda ti se, po mom misljenju, ne isplati. Bolje ti je naci dobru robu na netu, gledati da je shipping free ili u okviru tvog budžeta, pa je onda prodati kod nas. Isplativije, kako god okreneš. Recimo, neki proizvod kod nas košta 10e, a kad ga naručiš online, on je nekih 3-5e, čak i manje zna biti.

torvideoeditor

Novi član
Tu od
22 Srp 2016
thegoldeneye kaže:
Ukoliko mislis kupovati ovdje robu, pa tu istu prodavati ovdje, onda ti se, po mom misljenju, ne isplati. Bolje ti je naci dobru robu na netu, gledati da je shipping free ili u okviru tvog budžeta, pa je onda prodati kod nas. Isplativije, kako god okreneš. Recimo, neki proizvod kod nas košta 10e, a kad ga naručiš online, on je nekih 3-5e, čak i manje zna biti.

Da to si sigurno upravu, ali me brine problem oko carine (ne znam da li si ti iz Hrv. ili mozda iz Srb/BiH), ne znam koliko bi kostala postarina/carina i ostali troskovi oko takve kupivine iz inostranstva.

Hvala puno na odgovoru.

Jeronimo034

Iskusan lik
Tu od
8 Ožu 2016
Ja da sam na tvom mestu nasao bi nisu koju dobro poznajem. Onda bi kontaktirao firme koje se bave prodajom toga i ponudio im da prodajem za njih uy odgovarajuci procenat. Kad nadjes za koga ces i sta da prodajes, spremis jedno 100$/e za fb reklamu. Odradise lepo slike i opise i krenes sa FB kampanjama.
Sam da kupujes robu i onda dalje da je distribuiras treba ti mnogooo para. Firmu nemas tako da nemas povoljnosti prilikom uvoza vec kao fizicko lice bi te odradali. Drugo da bi imao sta da obrces treba ti mnogo para samo i za robu koju bi kupio.
Ovo sto sam ti ja predlozio je najlakse. Prodas preko stranice, prosledis adresu maticnom prodavcu da posalje a ti dobijes procenat :)

Loxo

Legenda
Tu od
14 Velj 2013
Velika vecina ljudi na oglasima prodaje stvari sa Aliexpress.com , a sada sve vise takvih stranica po fb vidjam.

Na vrh