• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adsense općenito Premala Adsense zarada

Terminatorx

Član
Tu od
28 Lis 2015
Imam 2 YouTube kanala. Jedan ima dnevno cca 100-200 pregleda, a drugi preko 1000. Na adsenseu su oba povezana na jedan račun, i prema njihovoj statistici već sedmicama prikazuje mnogo manje pregleda od YouTubeove statistike (recimo max 150 pregleda dnevno, a u stvarnosti ih često ima i 1000-2000). Istu statistiku pokazuje kada se ulogujem i na jedan i na drugi adsense račun, ali kada gledam statistiku mjesečne zarade na YouTube-u, vidim da su uračunali svaki cent na oba kanala, dakle objedinjeni su.
Razmišljao sam da je problem u ovom YouTubeovom novom pravilu sa reklamama, ali na svakom od kanala imam preko 10.000 pregleda ukupno gledajući, ali ako gledamo pojedinačno po klipovima, onda samo jedan ima preko 10.000 pregleda. Molim vas pomozite, koliko znam otprilike bih trebao imati 0.50€ dnevno na 1000 pregleda, a po YouTube statistici, ta zarada je 0.01 €, što je zaista mizerno. Znači u nekom mjesečnom prosjeku na 35.000 pregleda bih trebao zaraditi cca 17€, a ovamo će pisati max 1€. U čemu je problem? :(

guglastican

Dobro znana faca
Tu od
30 Sij 2012
Terminatorx kaže:
Imam 2 YouTube kanala. Jedan ima dnevno cca 100-200 pregleda, a drugi preko 1000. Na adsenseu su oba povezana na jedan račun, i prema njihovoj statistici već sedmicama prikazuje mnogo manje pregleda od YouTubeove statistike (recimo max 150 pregleda dnevno, a u stvarnosti ih često ima i 1000-2000). Istu statistiku pokazuje kada se ulogujem i na jedan i na drugi adsense račun, ali kada gledam statistiku mjesečne zarade na YouTube-u, vidim da su uračunali svaki cent na oba kanala, dakle objedinjeni su.
Razmišljao sam da je problem u ovom YouTubeovom novom pravilu sa reklamama, ali na svakom od kanala imam preko 10.000 pregleda ukupno gledajući, ali ako gledamo pojedinačno po klipovima, onda samo jedan ima preko 10.000 pregleda. Molim vas pomozite, koliko znam otprilike bih trebao imati 0.50€ dnevno na 1000 pregleda, a po YouTube statistici, ta zarada je 0.01 €, što je zaista mizerno. Znači u nekom mjesečnom prosjeku na 35.000 pregleda bih trebao zaraditi cca 17€, a ovamo će pisati max 1€. U čemu je problem? :(

Neki od najvecih oglasivaca prestali su se oglasavati na google zbog pojavljivanja reklama na nerelevantnom sadrzaju poput ekstremistickih sadrzaja itd. Mala je zarada kod svakoga, ne samo kod tebe.

Primijetio sam da su pojedini Youtube kanali prestali sa objavom video sadrzaja ili ga rjedje objavljuju.

Moj ti je savjet ako mislis da imas dobar sadrzaj i (ako ti ne oduzima previse vremena) nastavi.

Jeronimo034

Iskusan lik
Tu od
8 Ožu 2016
Ista situacija i kod mene. Imam od 500 do 1000 pregleda dnevno ali Adsense pokazuje oko 100 samo. Zadnja dva dana pokazuje kao do 200 ali to je opet samo petina onoga sto je na YT analitici...I ja sam prestao da objavljujem jos u februaru kad je krenulo sa ovom smesnom zaradom.

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
Da li je ovako isto i kod mreza mala zarada i nema reklama? Nemam nijedan kanala sa mrezama pa ne znam!

piksi96

Član
Tu od
31 Ožu 2017
To je zato sto veliki broj oglasavaca bojkotuje yt, kucajte na guglu da saznate malo vise o tome, nadam se da ce to sto pre da prestane.

Lovac

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2016
volimdaucim kaže:
Da li je ovako isto i kod mreza mala zarada i nema reklama? Nemam nijedan kanala sa mrezama pa ne znam!

Od kada je google drasticno smanjio zaradu, povezao sam kanal sa zoomin.tv i mogu ti reci da sam dosta zadovoljan.. Za nekih 20tak danas sam nakupio 100 dolara dok na adsensu nisam imao ni 1e dnevno :)

hasim22

Član
Tu od
14 Velj 2017
Lovac kaže:
volimdaucim kaže:

Od kada je google drasticno smanjio zaradu, povezao sam kanal sa zoomin.tv i mogu ti reci da sam dosta zadovoljan.. Za nekih 20tak danas sam nakupio 100 dolara dok na adsensu nisam imao ni 1e dnevno :)
Kod mene se u zadnja 2-3 dana rpm utrostrucio bio je 0.20 a sada je 0.70€ mozda se reklame opet vracaju u normalu.

mico

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2012
Lovac kaže:
volimdaucim kaže:

Svaka cast,mada ne verujem da je tako.

hasim22

Član
Tu od
14 Velj 2017
mico kaže:
Lovac kaže:

Ja sam preko AdSense u aprilu zaradio 500$,a za ovaj mjesec ce bit oko 350$ tako da se moze i sada zaradit. Kako ja vidim reklame se sve vise i vise pojavljuju,ja mislim da ce do juna opet sve bit normalno. http://prnt.sc/f5271c

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014
hasim22 kaže:
mico kaže:
Ja sam preko AdSense u aprilu zaradio 500$,a za ovaj mjesec ce bit oko 350$ tako da se moze i sada zaradit. Kako ja vidim reklame se sve vise i vise pojavljuju,ja mislim da ce do juna opet sve bit normalno. http://prnt.sc/f5271c

Ja ne znam gde si ti video da se reklame vracaju ? Na sva tri browsera sam gledao nigde ni jedne reklame ni na jednom snimku od 1.000.000 i vise pregleda, a kamoli na mojim snimcima sa manje pregleda, ni na jednom mom kanalu !?!? Mene cudi uopste kako mi ide zarada kad se reklame uopste ne prikazuju..to mi nije jasno

Lovac

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2016
Ja ne znam gde si ti video da se reklame vracaju ? Na sva tri browsera sam gledao nigde ni jedne reklame ni na jednom snimku od 1.000.000 i vise pregleda, a kamoli na mojim snimcima sa manje pregleda, ni na jednom mom kanalu !?!? Mene cudi uopste kako mi ide zarada kad se reklame uopste ne prikazuju..to mi nije jasno

[/quote]

Mislim da se reklame ne prikazuju kod nas i u jos nekim drzavama.

hasim22 kaže:
mico kaže:
Zaradjivao sam ja mnogo vise preko Adsensa dok su normalno placali, a sad ti bukvalno trebaju ogromni pregledi za solidnu zaradu.. plus su mi skinuli poslednji mesec 30% zarade..

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014
Lovac kaže:

Mislim da se reklame ne prikazuju kod nas i u jos nekim drzavama.

hasim22 kaže:
Zaradjivao sam ja mnogo vise preko Adsensa dok su normalno placali, a sad ti bukvalno trebaju ogromni pregledi za solidnu zaradu.. plus su mi skinuli poslednji mesec 30% zarade..

[/quote]

Da, takodje zaradjivao sam bas bas dosta 2015te, kad se setim samo...Sada je haos, katastrofa,bilo bi dobro da se vrati barem kao na pocetku ove godine sto je bilo januar,februar....

Lovac

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2016
[/quote]

Da, takodje zaradjivao sam bas bas dosta 2015te, kad se setim samo...Sada je haos, katastrofa,bilo bi dobro da se vrati barem kao na pocetku ove godine sto je bilo januar,februar....
[/quote]

Da da, ma ni ja vise ne znam koja je najbolja opcija. Dok sam imao nekoliko kanala neki su mi bili povezani na mreze, a neki na Adsense..i svakih nekoliko meseci se situacija menjala.. Sad sam povezan sa ZominTv i u pocetku je bilo bolje nego sad, otprilike dobijem pola dolara za 1000 pregleda, a ugavnom su Americki pregledi. Ali opet kontam da je bolje i to nego Adsense, koliko vi ovih dana imate za 1000 pregleda na Adsensu?

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014

[/quote]

Da da, ma ni ja vise ne znam koja je najbolja opcija. Dok sam imao nekoliko kanala neki su mi bili povezani na mreze, a neki na Adsense..i svakih nekoliko meseci se situacija menjala.. Sad sam povezan sa ZominTv i u pocetku je bilo bolje nego sad, otprilike dobijem pola dolara za 1000 pregleda, a ugavnom su Americki pregledi. Ali opet kontam da je bolje i to nego Adsense, koliko vi ovih dana imate za 1000 pregleda na Adsensu?
[/quote]

1,5$ , ali mi je video jako popularan i traje 45min. Pre je bilo dosta bolje.

Lovac

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2016

[/quote]

Pa da.. meni su klipovi oko 2/3 minute..

volimdaucim

Iskusan lik
Tu od
4 Sij 2016
Gilez96 kaže:

Da li si stavio vise reklama ili samo jednu?

Na vrh