• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prebacivanje postojeće stranice u wordpress?

maximum

Dobro znana faca
Tu od
17 Stu 2009
Imam stranicu, malo više od godinu dana je online. Uglavnom ima PR i određeni broj linkova. Sad se razmišljam da je prebacim u wordpress.
Ne znam da li je to netko radio i kakva su iskustva po tom pitanju?

maximum

Dobro znana faca
Tu od
17 Stu 2009
Pa što nitko od naših internet gurua nema neko konstruktivno mišljenje? ;)

bojanposao

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2010
Zato sto ti je pitanje nepotpuno...
Isto da kazes "Imam auto" - svako od nas (manje vise) ima auto, ali se valjda razlikuju po necemu :)

sholastik

Član
Tu od
19 Pro 2010
maximum kaže:
Imam stranicu, malo više od godinu dana je online. Uglavnom ima PR i određeni broj linkova. Sad se razmišljam da je prebacim u wordpress.

To je naravno moguće, traži vremena i pažnje. Mogu ti dati jednu opštu sliku, ali detalji zavise od mnogo čega, npr. obima sadržaja, tipa sadržaja itd.
Osnovni problemi bili bi vizuelni identitet i permalink struktura.
Hajde da ovo prvo otpišemo u smislu redizajna koji se s vremena na vreme radi, ostaje drugi problem. U početnoj situaciji, fajlovi su statični i imaju ekstenziju .html. Prelaskom na WordPress postaće dinamični, tj. kreiraće se na osnovu komunikacije sa bazom podataka, a ekstenzija će im biti .php. Pretpostavljam da će Google tada morati da ih reindeksira, tj. da ih tretira kao nove fajlove, a to znači zbogom linkovima i stečenom PR.
Postoje verovatno dodaci (plug-in) koji olakšavaju transfer, ali je i dalje pitanje da li se isplati. Ako često dodaješ novi sadržaj, možda bi vredelo, jer ćeš kroz neki period nadoknaditi vreme utrošeno na prenošenje prvobitnog sadržaja. Ako su linkovi koje imaš usmereni na HP, a ne na neku substranicu, utoliko bolje. Premda, za neki veći obim sadržaja, mogao bi to biti višednevni posao.
p.s. Sad mi pada na pamet da bi i linkove na substranice mogao odraditi kroz redirekciju.

maximum

Dobro znana faca
Tu od
17 Stu 2009
sholastik kaže:
maximum kaže:

To je naravno moguće, traži vremena i pažnje. Mogu ti dati jednu opštu sliku, ali detalji zavise od mnogo čega, npr. obima sadržaja, tipa sadržaja itd.

Hajde da ovo prvo otpišemo u smislu redizajna koji se s vremena na vreme radi, ostaje drugi problem. U početnoj situaciji, fajlovi su statični i imaju ekstenziju .html. Prelaskom na WordPress postaće dinamični, tj. kreiraće se na osnovu komunikacije sa bazom podataka, a ekstenzija će im biti .php. Pretpostavljam da će Google tada morati da ih reindeksira, tj. da ih tretira kao nove fajlove, a to znači zbogom linkovima i stečenom PR.
Postoje verovatno dodaci (plug-in) koji olakšavaju transfer, ali je i dalje pitanje da li se isplati. Ako često dodaješ novi sadržaj, možda bi vredelo, jer ćeš kroz neki period nadoknaditi vreme utrošeno na prenošenje prvobitnog sadržaja. Ako su linkovi koje imaš usmereni na HP, a ne na neku substranicu, utoliko bolje. Premda, za neki veći obim sadržaja, mogao bi to biti višednevni posao.
p.s. Sad mi pada na pamet da bi i linkove na substranice mogao odraditi kroz redirekciju.
Kad si spomenuo, ovo je izgleda jedini problem permalink struktura
Sve mi se čini da će ostati tako kako je bilo do sada :)
zahvaljujem na odgovoru

kosicdamir

Član
Tu od
6 Kol 2010
ajde javi nam malo dali si uspio... imam statičnu stranicu ali već vidim da ću ju morat u joomlu ili sl. prebacit

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
sholastik kaže:
maximum kaže:

Nece imati ekstenziju php. Mogu imati ekstenziju koju hoces...

Dovoljno je da u permalinks recimo stavis ovako nesto

/%postname%.html i bice .html

Sacuvas strukuturu linkova ako se koji promjeni napravis 301 redirekciju i to je to...

Ako sta zapnes zovi, ja sam minimalno jedno 150 prebacio u WP.

maximum

Dobro znana faca
Tu od
17 Stu 2009
Hvala helas,
tek sam sad vidio odgovor,samo još jedno pitanje.
Stranica koju želim prebaciti je PR2,nije bog zna što ali imam "planove sa njom" :crazy_grin,uglavnom uz svaku podstranicu ću dodati i tagove..da li mi to može naškoditi na neki način?

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
maximum kaže:
Hvala helas,
tek sam sad vidio odgovor,samo još jedno pitanje.
Stranica koju želim prebaciti je PR2,nije bog zna što ali imam "planove sa njom" :crazy_grin,uglavnom uz svaku podstranicu ću dodati i tagove..da li mi to može naškoditi na neki način?

Neces dok god budes sacuvao strukturu permalinkova. Ako napucas previse 404 stranica imaces problema. Ako napucas previse 301 redirekcija opet ces imati problema i izgubices dio posjete. Ako sve ostane isto, bice samo kao da si updateovao content.

marko_radovic

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Moje iskustvo sa transferom .html-classic-sajt -> wordpress nije preveliko i uvek upućujem ljude na dobre wordpress poznavaoce i programere. Najbolji koga poznajem je Vladimir Prelovac.

Ono što svakako preporučujem, jeste ta tranzicija ukoliko postoje planovi za redovno dodavanje sadržaja što naš cenjeni G jako ceni.

Na vrh