• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

povlacenje sa PayPal-a Srbija

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
Ja nisam popunjavao izjavu za withdraw na Visa karticu sa PayPala, ali jesam kada je u pitanju wire transfer od raznih firmi. Mislim da do sad niko nije popunjavao izjavu za withdraw na karticu. Jednostavno se pojavi nakon nekoliko dana transakcija na računu pod nazivom "Visa priliv" i tada novac može da se podigne.
Ne znam kakva se situacija sa Visa Inspire, pretpostavljam da će novac biti proknjižen u dinarima ako je kartica vezana za tekući račun u dinarima.

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
zaratustranis kaže:
Pozdrav svima,
vidim da je masovno krenulo skidanje novca sa PP acc. I ja sam pre par dana pokrenuo svoj prvi withraw i to na Visa inspire karticu banke Intesa. Kako su ljudi ovde rekli ocekujem novac od ponedeljka, ali sad se javlja jedan drugi problem. Ne znam kakva su iskustva onih koji su vec primili novac, da li banka trazi da se ponjunjava izjava o poreklu novca, sta je najbolje uraditi povodom toga? Skidam 140$, nije neki iznos, ali cisto me zanima sta mogu da ocekujem. Svasta sam procitao po netu, cak i nekakve apokalipticne scenarije gde su neki navodno imali probleme sa poreskom...
Hvala.

ja nisam nista popunjavao, a za wire transfer da....

Bios

Novi član
Tu od
30 Tra 2015
Gilez96 kaže:
Bios kaže:
Da li neko zna kako mogu da sa svog deviznog računa podignem dolare, a ne eure. Da li to može preko Skrill-a, Peyoneer-a. PP uplati dolare a mi na našem deviznom računu dobijemo konvertovane eure. Može li ikako da se podigne baš ta valuta koja je uplaćena (dolari) još je particija na dev. računu u dolarima?

P.S. da dodam pa ovo izađe još povoljnije kada se pretvori u eure. Više si novca dobio po domaćem kursu, više dinara kada pretvoriš eure nego da si tih $195 dobio. Možda grešim?

Ne dobijes vise nikako. Oni zaradjuju od tebe. Banke.
Sta rece sad, ne dobijes vise nikako?

zaratustranis

Novi član
Tu od
1 Kol 2015
Pozdrav,
Evo i ja da se pohvalim, legle su pare na racun. U sustini s obzirom da imam visu inspire u Intesi, a ona je kartica tekuceg racuna, izvrsena je direktna konverzija dolara koje sam povukao sa pp u dinare. Sve je korektno ispalo jer obracunavaju srednji kurs i to na dan kad se pokrece proces povlacenja.
Prakticno uopste nije losa varijanta, moze da se prati vrednost dolara i u trenutku kada $ najbolje stoji pokrene se withdraw. To naravno ne vazi za one kojima su bas dolari potrebni.
Nije bilo nikakvih nebuloza vezanih za izjave o poreklu novca, ocigledno to vazi za bank transfer, ali za pp ne.
Hvala clanovima koji su mi ukazali na neke stvari.

visitor

Član
Tu od
9 Pro 2010
Evo jedan poucan video koji je napravio jedan Bugarin kako uraditi withdraw:

Sisko

Član
Tu od
3 Tra 2014
Ja bez problema povlacim novac u Srbiji sa Pay Pal-a na devizni racun preko VISA ELECTRON kartice, Banca Intesa. Potrebno je da prodje par dana nakon povlacenja novca da bi se to videlo na stanju, a nema potrebe za odlaskom u banku niti davanje bilo kakvih izjava.

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014
Sisko kaže:
Ja bez problema povlacim novac u Srbiji sa Pay Pal-a na devizni racun preko VISA ELECTRON kartice, Banca Intesa. Potrebno je da prodje par dana nakon povlacenja novca da bi se to videlo na stanju, a nema potrebe za odlaskom u banku niti davanje bilo kakvih izjava.

Reci mi samo za koliko ti legnu pare,kad aktiviras transfer? Za koliko dana tacno ti legnu ,da mozes da ih podignes ? :))

Sisko

Član
Tu od
3 Tra 2014
Ne znam sad napamet, ali oko 4-5 dana prodje dok mi se novac ne pojavi, to online proveravam.

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
Gilez96 kaže:
Sisko kaže:

Reci mi samo za koliko ti legnu pare,kad aktiviras transfer? Za koliko dana tacno ti legnu ,da mozes da ih podignes ? :))

Ja sam merio: ako u ponedeljak u 9h uradim withdraw sa PP, u petak oko 21,22h legne novac u Intezi

Sisko

Član
Tu od
3 Tra 2014
Aj izmeri sad ako u petak povuces pare da li ce biti duze vremena potrebno, jer kaci vikend.

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
Sisko kaže:
Aj izmeri sad ako u petak povuces pare da li ce biti duze vremena potrebno, jer kaci vikend.

Vazi! Posalji mi par stotina USD, cisto da proverim :crazy_grin

goran89

Aktivni član
Tu od
31 Lis 2009
Sisko kaže:

Neko je vec napisao bio
Kad isplatis sa paypal-a, racunas cetiri radna dana, i tog cetvrtog dana posle 18.00 legnu pare
Provereno
Ako si isplatio u petak, racunaj, ponedeljak, utorak, sreda, i cetvrtak posle 18.00 pare ce biti na racunu
Banca Intesa, Srbija

Bios

Novi član
Tu od
30 Tra 2015
Sisko kaže:

Kako podizes novac, na salteru ili na bankomatu? U kojoj valuti?

MOCY

Član
Tu od
5 Kol 2011
Jedno pitanje, da li paypal nalog mora da bude verifikovan da bih mogao da primim pare na njega? Hvala

Bios

Novi član
Tu od
30 Tra 2015
badramirez kaže:
Sparrowhawk kaže:
Super je, povukao sam $195 sa PayPala, a na deviznom računu proknjiženo €179.38 :)

Dobra fora ;)

Upravo proknjizeno, pivukao sam cisto 200$ u Intezu leglo 179,38€, veca provizija?

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014
Bios kaže:
badramirez kaže:
Dobra fora ;)

Upravo proknjizeno, pivukao sam cisto 200$ u Intezu leglo 179,38€, veca provizija?

Cek zar ne lezu pare u dolarima,tj. ako ti isplatis u dolarima,logicno je da ti legnu u dolarima ? Ja imam devizni u evrima,ali sam dodao i u dolarima. I nadam se da kada budem trebao da posaljem dolare da cu moci da dignem dolare ...

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
Gilez96 kaže:
Bios kaže:

Cek zar ne lezu pare u dolarima,tj. ako ti isplatis u dolarima,logicno je da ti legnu u dolarima ? Ja imam devizni u evrima,ali sam dodao i u dolarima. I nadam se da kada budem trebao da posaljem dolare da cu moci da dignem dolare ...

@Bios, kada pogledas kurs NBS na taj dan (npr kupovni) https://gyazo.com/f48fc6b7a5487c68d1bedba198b00370 izadje da je 200 USD = 180 EUR, tako da nisi lose prosao.

@Gilez96 ukoliko imas dev racun sa kojim je vezana VISA kartica, a ta ista kartica povezana na PP, ne moze da legne novac u USD, pa tako ni da podignes USD.

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014
badramirez kaže:
Gilez96 kaže:

@Bios, kada pogledas kurs NBS na taj dan (npr kupovni) https://gyazo.com/f48fc6b7a5487c68d1bedba198b00370 izadje da je 200 USD = 180 EUR, tako da nisi lose prosao.

@Gilez96 ukoliko imas dev racun sa kojim je vezana VISA kartica, a ta ista kartica povezana na PP, ne moze da legne novac u USD, pa tako ni da podignes USD.

Otkud to? Prvi put cujem(vidim) za to. Koja im tu fora? Ja sam ih pitao u Intezi i oni su mi rekli ako ti uplate novac u USD tako ti stize ovde u banci. Koja je svrha onda dodavanja deviznog racuna u dolarima,ako mi oni sami konvertuju u evrima :) ?

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
Ukoliko novac dođe preko bank wire u USD, onda se knjiži u originalnoj valuti, odnosno USD. Ukoliko dođe na Visa karticu, onda se knjiži u EUR.

Uvek uzimaj sa rezervom to što u banci kažu. :D

Na vrh