• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

povlacenje sa PayPal-a Srbija

Tu od
25 Lip 2015
Hvala. Rekli su mi to malopre :) A izgleda da ni android app nije dostupna za nasu drzavu, ali bice uskoro nadam se :) Moze ovako da se skine, ne mora preko play store. Neko ko je u banci intesa isplacivao, koliko brzo stigne novac?

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
ljubomir28021993 kaže:
Hvala. Rekli su mi to malopre :) A izgleda da ni android app nije dostupna za nasu drzavu, ali bice uskoro nadam se :) Moze ovako da se skine, ne mora preko play store. Neko ko je u banci intesa isplacivao, koliko brzo stigne novac?

3 do 5 RADNA dana

Tu od
25 Lip 2015
badramirez kaže:
ljubomir28021993 kaže:

3 do 5 RADNA dana

Hvala :)

maxa

Novi član
Tu od
28 Kol 2013
Da li je moguce da sa PayPala (USD Primary) povucem USD na Visa Internet karticu banke Intese, i kasnije podignem novac u USD?
Ili je obavezna konverzija u EUR i ko radi tu konverziju?

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
maxa kaže:
Da li je moguce da sa PayPala (USD Primary) povucem USD na Visa Internet karticu banke Intese, i kasnije podignem novac u USD?
Ili je obavezna konverzija u EUR i ko radi tu konverziju?

I ja sam to hteo da uradim jer nisam zeleo da gubim pri konverziji, ali, nazalost je to nemoguce. Ovo sto pisem se odnosi na VISA electron (ne znam za VISA internet). Srecom, ima jedna caka: pozvao sam Paypal i rekao im da mi karticu defautiraju na USD, tako da je pri povlacenju novca PP ne konvertuje USD u EUR, vec, posto je ova kartica EUR (to je VISA default za Srbiju i nepromenljivo je) VISA sama konvertuje u EUR po ODLICNOM kursu! Ovo je provereno i do sada sam dobija vise EUR nego bilo gde, odnosno, dobitak je izmedju 3 do 10 EUR!

maxa

Novi član
Tu od
28 Kol 2013
Jeste, odgovorili na mejl u roku od 20min a onda me i zvali na mob (na Viber :D)

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
maxa kaže:
Jeste, odgovorili na mejl u roku od 20min a onda me i zvali na mob (na Viber :D)

javi sta si uradio...

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014
Cim uplatim novac na VISA Electron kartici,mogu da verifikujem nalog jel tako? Ali postoji jedan problem,kakav kod mora da se uzme iz banke ??? Imam Visa Electron u Inteza banci. Odrzavanje na mesecnom nivou se ne placa,100%,provereno. Ali od svakog prijema novca oni uzimaju tacno 0.25%.Zanima me samo da mi kaze neko kakav kod to mora da se trazi i da li je to obavezno i sada,ili je to pre bilo obavezno?

maxa

Novi član
Tu od
28 Kol 2013
Rekao sam im da mi prebace Visu Internet na USD (bila je RSD).. i uradili su to ali su mi napomenuli da nisu sigurni sta ce da se desava sa konverzijom i to mi je 3x napomenula da ne moze da garantuje i da ne zna da li ce biti ok, ali sam ja insistirao da prebace u USD :)

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
maxa kaže:
Rekao sam im da mi prebace Visu Internet na USD (bila je RSD).. i uradili su to ali su mi napomenuli da nisu sigurni sta ce da se desava sa konverzijom i to mi je 3x napomenula da ne moze da garantuje i da ne zna da li ce biti ok, ali sam ja insistirao da prebace u USD :)

e, pa, nek ti je sa srecom... :), meni radi...

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
Dobio sam odgovor od PayPala:

Dear xxxx,

My name is Meriam from PayPal Customer Support.

I understand the urgency of your concern about changing the currency of your Visa card to USD. I'd be happy to help you.

I checked your account under this email address xxxx and it shows that you have a Visa card ending in xxxx but it’s in RSD. Good news, I went ahead and updated your cards currency to USD.

We will withdraw money to your card in USD but still depends on your bank if they will still convert to your local currency. It will be best for you to clarify it with your bank first before withdrawing your money.

Our best interest is to provide you with a fast resolution. I am glad I was able to assist a valued member today. We will appreciate if you recommend us to your friends and family.

Thank you for trusting PayPal.

Imam Visa Electron kod Banke Intesa. Da li ovo znači da mi je PayPal konvertovao novac pre slanja u RSD i tako ga slao, a Banca Intesa ga konvertovala u EUR? Što znači da će možda sada da Banca Intesa konvertovati USD koji stiže sa PayPala u RSD, pa onda u EUR? Kod banke Intesa na deviznom računu imam i USD i EUR valute otvorene.

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
Sparrowhawk kaže:
Dobio sam odgovor od PayPala:

Dear xxxx,

My name is Meriam from PayPal Customer Support.

I understand the urgency of your concern about changing the currency of your Visa card to USD. I'd be happy to help you.

I checked your account under this email address xxxx and it shows that you have a Visa card ending in xxxx but it’s in RSD. Good news, I went ahead and updated your cards currency to USD.

We will withdraw money to your card in USD but still depends on your bank if they will still convert to your local currency. It will be best for you to clarify it with your bank first before withdrawing your money.

Our best interest is to provide you with a fast resolution. I am glad I was able to assist a valued member today. We will appreciate if you recommend us to your friends and family.

Thank you for trusting PayPal.

Imam Visa Electron kod Banke Intesa. Da li ovo znači da mi je PayPal konvertovao novac pre slanja u RSD i tako ga slao, a Banca Intesa ga konvertovala u EUR? Što znači da će možda sada da Banca Intesa konvertovati USD koji stiže sa PayPala u RSD, pa onda u EUR? Kod banke Intesa na deviznom računu imam i USD i EUR valute otvorene.

Imam istu karticu i sve je ok, ovde ti zena kaze da je u sistemu PP stavila da ti je kartica u USD ali te upozorava da se tu zavrsava njena nadleznost i pocinje nadleznost banke, tj PP ne moze da ti garantuje da ce se na tvojoj kartici (racunu) pojaviti USD kada povuces USD. U praksi, dobices evre koje ce konvertovati VISA sistem a ne banka! A VISA kompanija ima dobar kurs.

Bios

Novi član
Tu od
30 Tra 2015
maxa kaže:

Da li je uspelo jesi li zadovoljan. Ja sam poslao mejl PayPal-u sa istim zahtevom. Čekam odgovor. Zna li neko da li je ovo povoljniji način bez sto puta konvertovanja novca i po ko zna kojem kursu?

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
Super je, povukao sam $195 sa PayPala, a na deviznom računu proknjiženo €179.38 :)

badramirez

Aktivni član
Tu od
9 Pro 2013
Sparrowhawk kaže:
Super je, povukao sam $195 sa PayPala, a na deviznom računu proknjiženo €179.38 :)

Dobra fora ;)

Bios

Novi član
Tu od
30 Tra 2015
badramirez kaže:
Sparrowhawk kaže:

Dobra fora ;)

Da li neko zna kako mogu da sa svog deviznog računa podignem dolare, a ne eure. Da li to može preko Skrill-a, Peyoneer-a. PP uplati dolare a mi na našem deviznom računu dobijemo konvertovane eure. Može li ikako da se podigne baš ta valuta koja je uplaćena (dolari) još je particija na dev. računu u dolarima?

P.S. da dodam pa ovo izađe još povoljnije kada se pretvori u eure. Više si novca dobio po domaćem kursu, više dinara kada pretvoriš eure nego da si tih $195 dobio. Možda grešim?

Gilez96

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2014
Bios kaže:
badramirez kaže:
Dobra fora ;)

Da li neko zna kako mogu da sa svog deviznog računa podignem dolare, a ne eure. Da li to može preko Skrill-a, Peyoneer-a. PP uplati dolare a mi na našem deviznom računu dobijemo konvertovane eure. Može li ikako da se podigne baš ta valuta koja je uplaćena (dolari) još je particija na dev. računu u dolarima?

P.S. da dodam pa ovo izađe još povoljnije kada se pretvori u eure. Više si novca dobio po domaćem kursu, više dinara kada pretvoriš eure nego da si tih $195 dobio. Možda grešim?

Ne dobijes vise nikako. Oni zaradjuju od tebe. Banke.

zaratustranis

Novi član
Tu od
1 Kol 2015
Pozdrav svima,
vidim da je masovno krenulo skidanje novca sa PP acc. I ja sam pre par dana pokrenuo svoj prvi withraw i to na Visa inspire karticu banke Intesa. Kako su ljudi ovde rekli ocekujem novac od ponedeljka, ali sad se javlja jedan drugi problem. Ne znam kakva su iskustva onih koji su vec primili novac, da li banka trazi da se ponjunjava izjava o poreklu novca, sta je najbolje uraditi povodom toga? Skidam 140$, nije neki iznos, ali cisto me zanima sta mogu da ocekujem. Svasta sam procitao po netu, cak i nekakve apokalipticne scenarije gde su neki navodno imali probleme sa poreskom...
Hvala.

Na vrh