• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potrebna pomoć i savjet.

Tu od
21 Srp 2011
Lijep pozz svima želim !! :) Potreban mi je jedan savjet, pomoć, kako god to nazvao .. Ugl. zanima me da li je teško napraviti ovakvu web stranicu ( portal )? (U pravilima foruma piše da je zabranjeno navođenje linkova članovima sa manje od 10 postova), ugl. radi se o narodnom radiju ( hrvatskom ) i koje se tehnologije ( programi ) koriste i okvirno kako ide sam tijek izrade ? Hvala svima :)

VWolf

Legenda
Tu od
23 Lip 2011
Pošalji na PM šta te zanima, i koliko znaš o tome što želiš da uradiš i link koji ne smiješ postaviti javno. Onda ću sastaviti neki odgovor za tebe onako kako najbolje znam. :)

blaz1988

Član
Tu od
26 Lis 2012
Tijek izrade:

1. Kupiš domenu kod nekog registranta kao što je godaddy.com ili name.com
2. Zakupiš server kod nekog webhosting provider, ima ih na tisuće samo upiši u google nešto kao list of best web hosting. Pogledaj kakve su cijene šta nude i izaberi koji ti odgovara. Preporučujem ti da prije kupnje domene prvo pogledaš šta nude web hosting servisi, jel mnogi daju besplatno domenu ako zakupiš server na godinu dana.
3. Webhosting će ti vjerovatno pružiti nekakvo sučelje za lakše rukovanje kap što je cPanel. Pokreni ga i dodaj domenu Add domain
4. Podesiš dns . DNS služi za translaciju simboličkih adresa kao štu su www(dot)nesto(dot)com u ip adresu . Da te ne zamaram u detalje, preću odmah na to šta moraš podesiti. Logiraj se u svoj webhosting panel, pronađi nameservers, npr. nameservers od dreamhosta NS1(dot)DREAMHOST(dot)com . Zatim se logiraj u account od registranta i pronađi opciju set nameservers i upiši ih .
5. Instaliraj neki CMS. CMS je software za lakše rukovanje i kreiranje webstranice. Prepuručujem ti wordpress ili joomla. Ja osobno koristim wordpress. Upiši u google how to install wordpress i naćeš hrpu dobrih tutorijala kako to napraviti.
6. Pronaći neku besplatnu temu ili kupi neku premium temu , malo je doradi i dobit ćeš stranicu sličnu narodnom radiju.

Ako znaš šta trebaš raditi takvu stranicu možež napraviti za jedan dan. Ako te zanima detaljnije pošalji mi PM . Novi sam pa nemogu objavljivati linkove.

Na vrh