• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Potreban suradnik za pokretanje trazilice

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Znaci potrebni su mi suradnici za pokretanje trazilice za hrvatsku populaciju,Samo hrvatske sajtove bi primali u nasu bazu.U pocetku nebi forsirali reklame i to,nego kasnije kada se razvijemo bi stavljali sponzorirane stranice itd.Projekt bi se radio u PHP-u.
Ja imam iskustva u granama marketinga i programiranja(php znam solidno) ali nemogu sve sam da pravim pošto nije to neki laksi projekt.Imam viziju kako bi to trebalo izgledati ja iskreno mislim da pocetna start verzija sajta(bez bugova) Bi se mogla vrlo brzo srediti,Glavni cilj je stvaranje brenda a tek onda bi mo se posvetili zaradi.
Ako ima zainteresiranih ljudi da mi pomognu neka mi posalju poruku da se dogovorimo.
Hvala

adikcija

Iskusan lik
Tu od
23 Lip 2013
alecmreza kaže:
Projekt bi se radio u PHP-u.

PHP za prikaz rezultata je možda ok. Ali to je najjednostavniji dio.
Ako je cilj indeksirati samo hrvatske sajtove, to su milijuni stranica. Znaš koji ti je bandwidth za to potreban? Gdje ćeš i kako spremati podatke?

Ja ti iskreno želim puno uspjeha.

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
adikcija kaže:
alecmreza kaže:
Projekt bi se radio u PHP-u.

PHP za prikaz rezultata je možda ok. Ali to je najjednostavniji dio.
Ako je cilj indeksirati samo hrvatske sajtove, to su milijuni stranica. Znaš koji ti je bandwidth za to potreban? Gdje ćeš i kako spremati podatke?

Ja ti iskreno želim puno uspjeha.

Imam dedicated server,drugo u php ce sve biti sredene od oglasavanja do koda po kojem ce se rangirati sajtovi
Dobro sada vjeruj mi nema vise od 400 000 sajtova kakvi milioni :D
Racunaj da 2/3 ljudi su djeca i starci a da ostalih 1/3 nema niti 20% sajtove

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
Evo da i ja iznesem svoje vidjenje ovoga. Projekat može da uspe, ali pod uslovom da imaš jasan plan i viziju razvoja. Naravno, plan mora biti zanovan na realnim mogućnostima, a ne na željama.

Za početak moraš znati da napraviš takav sajt. To je 0,01% posla. A zatim moraš znati da izreklamiraš sajt. Sudeći po sajtu iz potpisa, nisam siguran da to umeš.

Moj ti je savet da prvo napraviš jedan blog. Ako uspeš da ga doguraš do 10.000 poseta dnevno, možeš krenuti u ovaj projekat. Ako ne uspeš, nemoj ni da razmišljaš o pretraživaču.

Nemoj ovo da shvatiš pogrešno. Svi smo mi imali takve ideje. Ja kad sam počinjao prvo sam pokrenuo društvenu mrežu. Video da je fejs posećen, pa ajde i ja. Sledeće je bio video sajt. Opet, po uzoru na youtube. Nikad nisam pokretao pretraživač, ali i o tome sam razmišljao. Danas ni o jednoj vrsti od ova tri sajta ne razmišljam. Iako iza sebe imam skoro 5 godina iskustva i oko 50 pokrenutih projekata.

Za pokretanje tog projekta moraš imati dosta znanja i novca. Moraš osmisliti celokupan plan, a zatim angažovati ljude da ti odrade odredjene poslove. Nemoj da se uzdaš u bilo čiju pomoć, niko ti neće raditi dok ga ne platiš.

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Sajt iz potpisa zaraduje 10€ ako nisi znao :),Ima dosta posjete oni brojaci pored postova nisu stvari :D to sluzi meni za neku evidenciju i nije niti blizu vezano s brojem posjeta.Drugo ja na sajt uopce skoro ne ulazim jer sve automatski radi objave videja i opisa jer se uzima s youtuba do objava na drustvenim mrezama.
Spreman sam uloziti u ovaj projekt,sajt znam napraviti i imam razraden plan izrade,promocije,zarade.
Naravno da sam spreman platiti ljudima koji mi pomogu a usput ce imati priliku da rade dobar posao.
Imao sam dosta sajtova s dosta posjeta,Jako sam dobar što se tice marketinga imam dosta radova i iskustva s te strane.
Svakako hvala na savjetima dobro ce doci nekome tko bude citao ovo :)

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
To sa PHP-om raditi hm.Bas me zanima kako ce teci taj projekat.

Sretno ;)

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Cekaj malo šta mi ti preporucujes umjesto php?
To je najbolji jezik za tu vrstu projekta vjeruj mi ;)
Najlakse i najbolji je php za rad s bazom i izradu web aplikacije

vandanic

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2012
Pa i da imaš 100,000 sajtova za taj indeks, svaki od tih sajtova će imati dosta stranica, neki će imati čak i reda veličine 10,000-100,000. Ako stvarno misliš da ćeš moći da uz PHP/SQL napraviš neki ozbiljan servis koji indeksira milione stranica i rangira ih onda te moram razočarati.

Za ovakavi projekat ti treba ekstenzivno, akademsko obrazovanje iz oblasti računarskih nauka.

Neću se ni usiditi da pitam da li znaš išta o diskretnim strukturama, teorijama grafova, HITS algoritmu, rekurzivnim algoritmima, proračunima složenosti...

Mislim ovaj projekat je toliko opširan čak i ako misliš napraviti neku "veoma jednostavnu" varijantu. Ako imaš 1000 evra mesečno da izdvojiš rado bih radio na tome full-time, neko sa mnogo više godina iskustva ne bi za to ni pogledao specifikacije.

Nemoj me pogrešno shvatiti - nemam nikakvu nameru da te uvredim, ali mislim da nisi svestan koliko je duboka ova zečija rupa.

Mnogo realniji bi bio projekat tipa - tražilica oglasa na hrvatskom području ili neka druga niche-specific vrsta pretrage za koju imaš manju grupu i gde je samo par faktora važno za sistem rangiranja.

freemind

Legenda
Tu od
16 Stu 2009
Nekad su ovakvi projekti dobri za ucenje, i shvatanje one cuvene velike slike. Ljudi se obicno plase neuspeha, i onda vagaju milion godina i nista ne urade. Sa druge strane imamo one koji ulaze u projekte kao grlom u jagode.

Ovde je jedini problem sto autor teme misli da zna , a ne zna. Treba imati realnu sliku o svojim znanjima,shvatiti sta je potrebno za jedan uspesan start up projekat, i uciti i raditi na tome. A to moze da se uradi i kroz neuspesne projekte .

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Naveo sam znam kako to napraviti i da imam vec razraden plan izrade,promocije i svega.
Drugo Mozda vi ovaj projekt zamisljate kao google ali ja ne.Nema puno pametovanja jer ce se sajtovi redati po jednostvavno principu,na kojem nece seo kao na googlu moci pomoci vam na rangiranju.

brzi

Aktivni član
Tu od
27 Pro 2013
alecmreza kaže:
Naveo sam znam kako to napraviti i da imam vec razraden plan izrade,promocije i svega.
Drugo Mozda vi ovaj projekt zamisljate kao google ali ja ne.Nema puno pametovanja jer ce se sajtovi redati po jednostvavno principu,na kojem nece seo kao na googlu moci pomoci vam na rangiranju.

Ja sam primetio da tebi padaju svakakve fiksi ideje. Od game mreže pa sve do pretraživača ako nastaviš da maštaš možda nešto i realizuješ.

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Game mrežu još izradujem.
Pa pravim sajtove i onda ih prodajem kada dodu na solidnu zaradu tako ce biti i s gaming mrezom i polako se pripremam za sljedeci projekt.

Jokja

Legenda
Tu od
21 Srp 2010
Vidim da si se nedavno raspitivao u vezi sopstvenog nastavka domena, ranije si hteo da se baviš i hostingom, a od skoro si krenuo da učiš i programiranje. Uzmi čitaj malo po forumu i opredeli se za nešto. Nećeš ništa uraditi ako stalno budeš menjao posao.

flex202

Legenda
Tu od
4 Sij 2011
Jokja kaže:
Vidim da si se nedavno raspitivao u vezi sopstvenog nastavka domena, ranije si hteo da se baviš i hostingom, a od skoro si krenuo da učiš i programiranje. Uzmi čitaj malo po forumu i opredeli se za nešto. Nećeš ništa uraditi ako stalno budeš menjao posao.

Pusti ga mlad je,ima vremena naučiće :waving

belmo996

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2012
Ja tebi opet savjetujem da sjednes malo i da sam sebi postavis neka pitanja.Sve mi se cini da pokusavas trollati ovdje jer ti padaju na pamet neke cudne ideje, za koje je osim debelog znanja potrebno i JAKO dosta novca.

Dalje ko bi koristio tu trazilicu ? Pa kod nas na balkanu ima 70% ljudi koji samo znaju za Google.
Nemam nista protiv tebe niti tvoga projekta, ali cim sam vidio da to zelis raditi sa PHP-om i da to shvatas tako olako, nesto mi nije bilo ok.
Peobaj realizovati neke ideje koje su izvodljive i koje ce koristiti.

alecmreza

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
brzi kaže:
alecmreza kaže:
Game mrežu još izradujem.
Pa pravim sajtove i onda ih prodajem kada dodu na solidnu zaradu tako ce biti i s gaming mrezom i polako se pripremam za sljedeci projekt.

Ovo je sve što je ostalo od gaming mreže https://internetzarada.org/prodajem-razvijenu-stranicu-t-11154.html
Gaming mreža fleš igrice evo "usraću se"
Do je jedna od 20 ak sajtova ;) Zašto jr nr prodati ako mogu ?A znam kako novu srediti?

rakicko

Legenda
Tu od
4 Lip 2010
Mislim da bi trebali ovu temu da zakljucate, ko hoce da se javi, moze preko pp.

Sto se tice sate teme, neka radi kako zna i ume. Lik je naumio da pravi, ima plan i program, i izgleda da ni vase sugestije ne deluju, pa nek' mu je sa srecom. Ja, kada krecem u neke svoje projekte, zapitam se sledece:
1. Kakva mi je konkurencija?
2. Sta im ja nudim bolje / jeftinije od njih?
3. Da li je zapravo to potrebno?
4. Sta je meni potrebno da bi taj projekat uspeo?
5. Pitaj ljude na netu, uzivo, ankete stavi na sajtovima koje drzis, da li im treba to.
6. Zasto je slican takav sajt uspeo / propao?

Moj ti je savet da jos jednom razmislis, ne nuzno da odustanes, nego da razmislis samo jos jednom. Ja licno ne bih pravio to, ali mozda sam glup i nisam uspeo da prepoznam genijalnu ideju, but who cares? :D
Uzivajte!

Na vrh