• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Posjetitelji igraju igrice - vi zaradjujete

bojanposao

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2010
Cesljam forum i nigdje da nadjem temu... a mislim da sam je negdje ovdje jednom vidio.
Zanima me ima li neki site pomocu kojeg stavljam flash igrice na svoj site i kada posjetitelji igraju igricu na mom site-u, ja imam neku zaradu od toga. Takodjer da isplacuju u BiH ili moneybookers.

Hvala. :waving

r005w3lt

Član
Tu od
20 Velj 2010
bojanposao kaže:
Cesljam forum i nigdje da nadjem temu... a mislim da sam je negdje ovdje jednom vidio.
Zanima me ima li neki site pomocu kojeg stavljam flash igrice na svoj site i kada posjetitelji igraju igricu na mom site-u, ja imam neku zaradu od toga. Takodjer da isplacuju u BiH ili moneybookers.

Hvala. :waving

E vidiš to bi bilo zanimljivo... /kad bi plače bile dobre...

jokara25

Moćan
Tu od
24 Sij 2009
Svaki dan dodjem na forum da vidim sta ima, i na ona pitanja na koja bi mogao da odgovorim, ja ne odgovorim jer me bukvalno mrzi da kucam. :dolje Izvinjavam se zbog toga. Dugo nisam doprineo forumu pa evo mozda je sad vreme da malo pomognem.

Pre jedno godinu dana, mozda i vise sam trazio takvu skriptu jer sam bio jako zainteresovan za pokretanje sajta sa besplatnim flash igricama. Bukvalno sam danima gledao i uporedjivao tako da su mi mnoge ostale u glavi i sada. Na brzinu sam sad malo i proguglao da se podsetim. Evo ti jedna lista skripti koje se trenutno najvise koriste:

1. arcadempro.com
2. phparcadescript.com
3. proarcadescript.com
4. arcadescript.com
5. getmyownarcade.com
6. getchika.com
7. overgrab.com
8. gamesitescript.com
9. flashgamescript.com
10. gamescript.net
11. onarcade.com
12. avscripts.net
13. pharcade.com
14. arcadetradescript.com

Licno bih ti preporucio da se odlucis za neku od prve 3 na listi, a to govorim jer sam testirao dosta ovih skripti. Ukoliko se odlucis za Arcadem Pro, mozda bih mogao da sacekas verziju 3.0 jer se ocekuje uskoro, a update se placa. Doduse skripta je skoro dzabe. Ima dosta ljudi na forumu, dosta moderatora koji ce ti mnogo vise pomoci nego sam vlasnik koji se pojavi samo kad izbacuje novu verziju. Pro Arcade Script je meni licno omiljena, ali je radi samo jedan covek i samo taj jedan covek je i prisutan na forumu da daje odgovore sto moze biti problem. Instalacija skripti je veoma jednostavna, a u krajnjem slucaju mogu ti ja pomoci ako budes imao problem. Upravljanje, odnosno administracija je takodje veoma jednostavna. Znaci dodavanje igrica, menjanje imena, opisa... sve je to lako i ne treba ti neko pred znanje. Ipak moras znati da je konkurencija u ovoj oblasti prevelika, kako ovde tako i na stranom trzistu. Ukoliko planiras da se upustis u ovaj posao preporucujem da se registrujes na ovaj forum: talkarcades.com
Na ovom forumu ces naci verovatno sve informacije koje se ticu hostinga za ovakve sajtove, mogucnosti zarade, optimizacije ovih sajtova...

Kada smo kod zarade, najvecu zaradu ovakvi sajtovi uglavnom ostvaruju putem AdSense-a, ako je strani sajt cesto i prodajom BigFish igrica - affiliates.bigfishgames.com, ali ima i drugih mogucnosti. Vecina ovih skripti ima opciju da dodajes na hiljade Mochi igrica vrlo jednostavno na svoj sajt. Znaci pored redovnih igrica koje dobijes (kupis) uz skriptu imas opciju da dodajes Mochi igrice. Fora je u tome sto svaki put kad neko odigra Mochi igricu, ti zaradis novac. To je mizerna suma ali zasto da ne. Igrice preuzimas besplatno, posetioci uzivaju, a tebi jos i kapne nesto. Naravno caka je u tome sto se pre ucitavanja igrice pojavljuje reklama. Isplate znam da vrse izmedju ostalog i na moneybookers a to bi ti verovatno i najvise odgovaralo. Ovde bi trebao da se registrujes: www.mochimedia.com/publishers/index.html

Postoji verovatno jos dosta stvari, ali eto dobio si neke osnovne smernice. Idi na sajtove koje sam gore pomenuo, uporedi skripte, malo procitaj talkarcades.com i bices spreman :thumbs_up

Edit: Vecina skripti se moze naci krekovane, ali ti to ne bih preporucio ukoliko planiras ozbiljniji sajt, jer neces moci da ga apdejtujes, a skripte nisu skupe pa ces se posle kajati. Ukoliko zelis da ih testiras pre nego sto kupis, onda mislim da je to ok.

bojanposao

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2010
E to je ta stranica, mochimedia.com :drinking

Ne namjeravam nista ozbiljno da se bavim ovime, nego cisto tek tako da ima koja "zarazna" igrica na stranici, puno zenske populacije to voli da igra. Postavim na par stranica i meni dosta koliko god :)

Jedno veliko hvala na ovome.

skomre1

Član
Tu od
9 Sij 2010
Hvala na odlicnom postu i kvalitetnim informacijama!

jokara25 kaže:
Kada smo kod zarade, najvecu zaradu ovakvi sajtovi uglavnom ostvaruju putem AdSense-a, ako je strani sajt cesto i prodajom BigFish igrica - affiliates.bigfishgames.com, ali ima i drugih mogucnosti. Vecina ovih skripti ima opciju da dodajes na hiljade Mochi igrica vrlo jednostavno na svoj sajt. Znaci pored redovnih igrica koje dobijes (kupis) uz skriptu imas opciju da dodajes Mochi igrice. Fora je u tome sto svaki put kad neko odigra Mochi igricu, ti zaradis novac. To je mizerna suma ali zasto da ne. Igrice preuzimas besplatno, posetioci uzivaju, a tebi jos i kapne nesto. Naravno caka je u tome sto se pre ucitavanja igrice pojavljuje reklama. Isplate znam da vrse izmedju ostalog i na moneybookers a to bi ti verovatno i najvise odgovaralo. Ovde bi trebao da se registrujes: www.mochimedia.com/publishers/index.html

e, ovo sa mochimedijom je i mene zanimalo.
Jel znas mozda koliko je zapravo mizerna suma koja se zaradi, tj kolko tocno placaju za svaku igru koju netko odigra?

Stunt

Član
Tu od
23 Stu 2009
Jako zanimljivo, mogao bi i ja tako nešto postaviti na svoje sajtove, štetiti sigurno nemože.

MoneyMoney

Član
Tu od
2 Ožu 2010
jokara25 kaže:
Svaki dan dodjem na forum da vidim sta ima, i na ona pitanja na koja bi mogao da odgovorim, ja ne odgovorim jer me bukvalno mrzi da kucam. :dolje Izvinjavam se zbog toga. Dugo nisam doprineo forumu pa evo mozda je sad vreme da malo pomognem.

Jokara lafa tebi na ovoj izvrsnoj informaciji koju si podjelio zajedno sa nama ostalim.Car si:tease

bojanposao

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2010
Već sam "up and running" ;)

Instalacija prejednostavna... a za zaradu cemo vidjeti :jumpy

raki

Član
Tu od
21 Pro 2009
Ljudi meni ovde nije bas sve najjasnije?!
Reg sam se na mochimedia ali sta sad trazi mi domen, gde njega da nadjem da je besplatan za pocetak?
Pokusavao sam da dobijem neke na netu ali je to zesce konfuzno!
Ako moze pomoc bio bih zahvalan?

jokara25

Moćan
Tu od
24 Sij 2009
skomre1 kaže:
e, ovo sa mochimedijom je i mene zanimalo.
Jel znas mozda koliko je zapravo mizerna suma koja se zaradi, tj kolko tocno placaju za svaku igru koju netko odigra?
Pa, prilicno je mizerna, cak i ukoliko najveci broj poseta imas iz US, UK, CA i AU, nece bitno popraviti zaradu. Za sve ostale zemlje zaradis otprilike $1 tek na svakih 100.000 impresija. Da ne bude zabune, to nisu impresije kad neko otvori stranicu, vec igricu u kojoj se ucitava oglas. Mochi pre svega treba da ti bude izvor besplatnih igrica, odnosno deo besplatnog sadrzaja za tvoj sajt a ne osnovni izvor prihoda. Sve ove skripte imaju jednostavnu integraciju AdSense oglasa, a to ce ti verovatno biti i najveci izvor prihoda.

bojanposao

Dobro znana faca
Tu od
25 Ožu 2010
Evo samo da update jedan mali napravim sto se tice mochimedia... na par site-ova sam stavio par igrica, impresije su tu, klikovi... ali zarade nigdje, tako da ne gubite vrijeme s ovim, cista glupost ;)

Na vrh