• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Porez

pavlek

Moćan
Tu od
1 Ruj 2009
Pitanje :
Dali ja moram plaćati porez ovo što svučem svaki mjesec sa alertpaya novce na karticu?

Starci me stalno pokušavaju makniti od ovoga, pa da budem bez brige, nek sve bude čisto.

Svote ne prelaze 1000 kn za sada, btw. ih Hrvatske sam naravno.
Ne znam koliki je vamo porez i kako se to plaća pa evo da vas pitam.

Uostalom, koliko smo mi "maloljetnici" a i vi ostali, sigurni što se tiće internet zarade?
Ne mislim na prevare, nego sigurni od poreznika, od ovih što prate naše račune itd.

U PBZ-u nisam mogao otvoriti račun jer je gospođa spominjala nešta da se to sve prati i ako sam ja maloljetnik da bi mi se mogli uhvatiti za vrat itd.

Naravno, podaci su od oca na alertpayu, a račun je na moje ime, dok je kartica opet na njegovo. (do moje punoljetnosti)

Može li netko malo više napisati o ovome, uzet će mi komp samo da me skinu s toga, jer očekuju policiju itd...

Objasnit = nemoguće

anarchox

Legenda
Tu od
28 Kol 2010
Pa i mene je to zanimalo nekad, ali evo moje misljenje, mada nisam ekspert, daleko od toga:
Dakle, posto zivimo u drzavama kakvim vec zivimo, u samom startu je vec sve nejasno.
Npr za BiH postoje zakoni za sajber-kriminal (znam da nisi za to pitao), ali da se isti primijene,
to se vec rijetko desava. Ne pamtim da sam ikada procitao u novinama da je neko zavrsio na
sudu zato sto je slao novac sa AP-a na karticu. Sta, drzava ce mi uzimati porez sto ja nekome
pisem clanke za websajt?

Bilo kako bilo, evo cime sam se ja ogradio od toga, a cime mozes i ti , i svako:
Kada pravis racun u banci, odaberes fino devizni, jel' tako?
(odnosno, posto si maloljetan, pretpostavljam da jos ne znas kako to ide, ali... )
Taj racun sluzi, logicno - za primanje novca iz inostranstva. Eh sad, naznacis posebno svrhu!
Npr, imas da odaberes da ce se racun koristiti u poslovne svrhe, privatne, ove, one.
Mislim da ako tu odaberes onu opciju, koja vec bude prikladna (zavisi od ponudjenih),
apsolutno nemas nista sa porezom, niti drzavom. To je pak moje misljenje, ali ne
vjerujem da grijesim. Jer ja sam takodjer naznacio - "primanje novaca iz inostranstva",
u smislu finansijske pomoci nekoga koga imam u inostranstvu npr...

...ako meni tetka iz Njemacke salje kintu preko AlertPaya, ne moze mi drzava zar poreze uzimati?

pavlek

Moćan
Tu od
1 Ruj 2009
E to si u pravu, ma starci me pilaju i još ova iz banke što mi je rekla.
Ne znam ni sam više :S

Uglavnom, već imam žiro račun i VISA electron karticu.

Račun nije devizni zato što kao maloljetnik, ne mogu ga otvoriti.
Mogu ovaj obični žiro i nisam morao ništa upisivat.
Poslovne i privatne svrhe, samo 2-3 potpisa mene i starog i to je to.

Ionako alertpay prebacuje u potrebnu valutu, uzima nešto jako sitno, a i kad mi treba ko šta poslat, preko WU-a to riješimo bez problema.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Ako imaš žiro, tu bi moglo biti problema, oni se često provjeravaju jer prvenstveno služe za primanje honorara i oporezuju se, samo neznam kak to ide i koja se cifra može provući kroz njih bez nameta.

pavlek

Moćan
Tu od
1 Ruj 2009
djetlic kaže:
Ako imaš žiro, tu bi moglo biti problema, oni se često provjeravaju jer prvenstveno služe za primanje honorara i oporezuju se, samo neznam kak to ide i koja se cifra može provući kroz njih bez nameta.

:S, pa ne mogu imati tekući račun zato što nemam stalna primanja :/
ovo je račun : http://www.erstebank.hr/gr_ziro.asp

pa primam honorar za ovo što radim xD
ah sad najbolje da se ja moram prijavit da mi uzmu taj porez od 25 %, kolko je već.
nego oni čekaju da se nakupi i onda ti grunu veliku svotu da moraš platit.
jebena država lol.

kud se ne kužim u to, još samo fali da se tako nešto desi :S

anarchox

Legenda
Tu od
28 Kol 2010
djetlic kaže:

Mislim da se niko nece obazirati na prihode od par stotina dolara...ali samo mislim...

pavlek

Moćan
Tu od
1 Ruj 2009
eo pitao ove u erste banci na chatu.
kazu da sve uplate na ziro račun oni šalju poreznoj upravi na kraju godine.
znaci svake godine se dobije izvješće toga i mora se platiti porez

.
jel cuo netko za tako nešto?
jebena država, znaci posalje mi ujak iz kistanja jbte 500 kn i ja moram platiti porez na to.
bo mater !¨

molim nekoga od starijih da pojasni ovo

mickey mouse

Član
Tu od
5 Stu 2010
pavlek kaže:

.
jebena država, znaci posalje mi ujak iz kistanja jbte 500 kn i ja moram platiti porez na to.
bo mater !¨

Vidim da nitko nije odgovorio na gornje pitanje, pa evo ja ću. U zadnje vrijeme sam počeo zarađivati prave novce i raspitao sam se kako moram plaćati porez i koje račune porezna može vidjeti. Porezna ne vidi samo tekući, ostale račune vidi, bez obzira što vam kažu drugi ljudi ili u banci. Uostalom vidjeti ćete na kraju god kad budu slali kazne.
A što se tiče poreza ide ovako;

Od punog iznosa se plaća 15% za zdravstveno
Zatim se plaća 20% za 1 i 2 mirovinski stup, i tek nakon toga dolazi porez od 25% i prirez(koji ovisi gdje živite) te na kraju godine kada podnosite poreznu prijavu onda isplaćujete i poreznu razliku. Vrlo jednostavno. To se zove porez na drugi prihod.
I Lijepa Naša nam uzima 50% zarade preko ovg poreza.

poc

Član
Tu od
24 Velj 2011
trebaš plaćat poreze.
za sitne iznose vjerojatno,ali ne i sigurno,nećeš imat problema.
ako ti lova dolazi na devizni,oni devizni NE vide,ali ako je na žiro,to vide i mogu ti tražit da platiš porez,odnosno morat ćeš radit obračun

disclaimer:nisam računovođa niti sa porezne,ali sam pričao sa istima i tako su mi rekli.Najpametnije ti je ne slušat NIKOGA sa foruma nego otići na poreznu i sam provjerit

erik

Iskusan lik
Tu od
29 Svi 2009
mickey mouse kaže:
pavlek kaže:

.
bo mater !¨

Vidim da nitko nije odgovorio na gornje pitanje, pa evo ja ću. U zadnje vrijeme sam počeo zarađivati prave novce i raspitao sam se kako moram plaćati porez i koje račune porezna može vidjeti. Porezna ne vidi samo tekući, ostale račune vidi, bez obzira što vam kažu drugi ljudi ili u banci. Uostalom vidjeti ćete na kraju god kad budu slali kazne.
A što se tiče poreza ide ovako;

Od punog iznosa se plaća 15% za zdravstveno
Zatim se plaća 20% za 1 i 2 mirovinski stup, i tek nakon toga dolazi porez od 25% i prirez(koji ovisi gdje živite) te na kraju godine kada podnosite poreznu prijavu onda isplaćujete i poreznu razliku. Vrlo jednostavno. To se zove porez na drugi prihod.
I Lijepa Naša nam uzima 50% zarade preko ovg poreza.

A što ako sam student ili školarac, da li i onda moram plaćat mirovinsko i zdravstveno? Kako to onda ide?

Hellas

Legenda
Tu od
28 Srp 2009
Predjes u Bosnu otvoris devizni i uzmes debitnu karticu.

Drzava i ako te skonta za to tvoje moze ti poslati uplatnicu da platis porez na odredjeni iznos.

S

sunaddict

Guest
Jel zna neko kakva je situaciji u Srbiji po pitanju novca primljenog na AP i poreza.
I zanima me jos posto nisam drzavljanin RS,a imam devizni racun u istoj da li sam uopste podlozan tom haracu?

masic1

Član
Tu od
21 Velj 2011
placa li se porez ako se kladim u stranim kladionicama online i stize mi novac preko bank transfera na devizni racun ako je veca kolicina novca hvala

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
masic1 kaže:
placa li se porez ako se kladim u stranim kladionicama online i stize mi novac preko bank transfera na devizni racun ako je veca kolicina novca hvala
Našao sam ovo u zakonu o porezu na dohodak građana:

Dobici od igаrа nа sreću

Člаn 83.

Obveznik porezа nа dobitke od igаrа nа sreću je fizičko lice koje ostvаri dobitаk od igаrа koje se smаtrаju igrаmа nа sreću u smislu zаkonа koji uređuje igre nа sreću.

Oporezivi prihod zа dobitke od igаrа nа sreću predstаvljа svаki pojedinаčni dobitаk od igаrа nа sreću, osim onih koji su oslobođeni ovim zаkonom.

Pojedinаčnim dobitkom u smislu stаvа 2. ovog člаnа smаtrа se ukupаn dobitаk po svim kombinаcijаmа u igrаmа nа sreću sа više kombinаcijа.

Ako se dobitаk sаstoji od stvаri i prаvа, oporezivi prihod iz stаvа 2. ovog člаnа predstаvljа tržišnа vrednost stvаri ili prаvа u momentu kаdа je dobitаk ostvаren.

Porez nа dobitke od igаrа nа sreću ne plаćа se nа:
1) pojedinаčno ostvаren dobitаk od igаrа nа sreću do iznosа od 15.000 dinаrа;
2) lutrijske zgoditke po jаvnim zаjmovimа;
3) ostvаreni dobitаk od igаrа koje se priređuju u igrаčnicаmа (kаzinimа) i nа
аutomаtimа.

masic1

Član
Tu od
21 Velj 2011
ovo je kada se kladimo u srbiji sta se desava kada se kladimo online u stranim kladionicma ali hvala za ovo za srbiju

poloki

Član
Tu od
29 Lis 2009
Nama iz Srbije je zabranjeno da se kladimo online. Tačnije, nije nam dozvoljeno da iz Srbije uplatimo novac u inostranstvo za klađenje. Ja sam uplatio i kladio se malo i sve je OK. Problem može nastati kada dižeš pare, a naročito ako su veće sume u pitanju. Guglaj da vidiš kako su prošli oni Kragujevčani koji su imali sajt sa aff linkovima za kladionice. Strašno u kakvoj banditskoj zemlji živimo. :blowup

Na vrh