• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Porez na zaradu iz inostranstva

black980

Novi član
Tu od
22 Srp 2021
Zelim da pozdravim sve clanove foruma. Ovo mi je prvi put da postavljam pitanje na ovom forumu tako da se izvinjavam ako sam nesto pogresno uradio. Moje pitanje bi bilo da li neko moze da mi da konkretne informacije u vezi toga kako stoje stvari sa placanjem poreza na zaradu od bloga (ili bilo koje druge platforme, ali ja planiram da pisem blog) koji je namanjen ljudima koji govore engleski jezik. Vecina affiliate programa i ostalih programa koji donose zaradu su locirani u USA a Srbija sa USA nema sklopljen sporazum o zabrani dvostrukog oporezivanja, pa se logicki nameca to da cu morati da placam porez i jednoj i drugoj drzavi. Ako je to slucaj da li je i dalje isplativo racunati na to da cu imati zaradu konkurentnu (ili vecu) zaradi koju bih imao kada bih pisao na Srpskom jeziku? Hvala, nadam se da je neko istrazivao i imao iskustva sa ovim problemima.

Kapetan Bačvica

Legenda
Osoblje foruma
Tu od
13 Pro 2009
Ovo mi je prvi put da postavljam pitanje na ovom forumu
Dobrodošao na Forum, Black980. :)
Nemaš razloga za nikakve zadrške niti ti problem trebaju biti odnosi USA i Srbije u svezi dvostrukog oporezivanja. Porez ćeš plaćati u svakom slučaju, nastojat' ćeš da on bude što manji ali u dopuštenim granicama. No, ti se bojiš poreza na blog, a tek planiraš otvoriti blog? :unsure:
ali ja planiram da pisem blog
Stoga to i nisu problemi, kako ti sugerira Radijski Voditelj, sve ostalo je mnogo važnije od toga;
- pronaći svoj niche,
- otvoriti domenu,
- početi pisati blog (koji spominješ kao izvor prihoda).
Porezni inspektori niti nisu u ovoj priči. Barem ne u ovoj prvoj epizodi. :)
Javljaj kako ide. ;)

black980

Novi član
Tu od
22 Srp 2021
Dobrodošao na Forum, Black980. :)
Nemaš razloga za nikakve zadrške niti ti problem trebaju biti odnosi USA i Srbije u svezi dvostrukog oporezivanja. Porez ćeš plaćati u svakom slučaju, nastojat' ćeš da on bude što manji ali u dopuštenim granicama. No, ti se bojiš poreza na blog, a tek planiraš otvoriti blog? :unsure:

Stoga to i nisu problemi, kako ti sugerira Radijski Voditelj, sve ostalo je mnogo važnije od toga;
  • pronaći svoj niche,
  • otvoriti domenu,
  • početi pisati blog (koji spominješ kao izvor prihoda).
Porezni inspektori niti nisu u ovoj priči. Barem ne u ovoj prvoj epizodi. :)
Javljaj kako ide. ;)
Hvala. Razumem da je potrebno prvo poceti sa pisanjem itd. Susreo sam se sa ovim problemom oko taksi i odlucio se da postavim pitanje ovde jer nigde nisam mogao da pronadjem jasan odgovor. Odgovor na to pitanje bi eventualno mogao da me usmeri ka pisanju na srpskom iz tog razloga mi je odgovor na taj problem bitan. Planiram da pocnem da pisem blog u vezi finansija. Nisu bi trebalo jos da suzim, tako da ako bih pisao na engleskom, to bi bilo, recimo, neko vise teorijsko razmatranje s obzirom da nikako ne mogu npr. amerikancima bolje da objasnim stvari u vezi strogo americkih finansijskih problema. Dakle, nica na engleskom bi bila nesto u smislu "filozofija investiranja" ili "teorija toga kako biti bogat"...Domen bih otvorio na bluehost-u preko worldpress.org-a.

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
28 Sij 2013
Večina zarade koju možeš ostvariti preko raznih affiliate programa moguće je dobijati na PayPal (barem je tako bilo), a onda nađeš način kako to unovčiti.

Na vrh