• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

[Pomoć] Sistem za plaćanje na eCommerce sajtu u BiH

0tr0v

Član
Tu od
28 Sij 2013
Pozdrav ekipa,

Skratiću maksimalno, da Vam ne oduzimam vrijeme.
Napravio sam wordpress sajt sa woo commerce podrškom, klijent hoće da prodaje bus karte online. Ostalo mi je da podesim još neke sitnice, tipa vrijeme kretanja, trajanje puta, no nebitno to, krajnji korak - plaćanje. Hoćemo da omogućimo plaćanje preko kreditne kartice, jer je najbrže. Stripe nije podržan kod nas. Paypal ima opciju "pay with credit card", pored toga sam vidio i Authorize.net (sve je 2.9%+0.30$ provizije). Šta mi je najbolje i najjednostavnije rješenje? Nisam iskreno nikad radio sa online payment processing platformama, pa me interesuje mišljenje iskusnih članova foruma? Šta da radim, koji payment sistem da integrišem?

Unaprijed hvala na izdvojenom vremenu, nadam se da nisam promašio subforum.

Jonas

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2010
0tr0v kaže:
Pozdrav ekipa,

Skratiću maksimalno, da Vam ne oduzimam vrijeme.
Napravio sam wordpress sajt sa woo commerce podrškom, klijent hoće da prodaje bus karte online. Ostalo mi je da podesim još neke sitnice, tipa vrijeme kretanja, trajanje puta, no nebitno to, krajnji korak - plaćanje. Hoćemo da omogućimo plaćanje preko kreditne kartice, jer je najbrže. Stripe nije podržan kod nas. Paypal ima opciju "pay with credit card", pored toga sam vidio i Authorize.net (sve je 2.9%+0.30$ provizije). Šta mi je najbolje i najjednostavnije rješenje? Nisam iskreno nikad radio sa online payment processing platformama, pa me interesuje mišljenje iskusnih članova foruma? Šta da radim, koji payment sistem da integrišem?

Unaprijed hvala na izdvojenom vremenu, nadam se da nisam promašio subforum.

Osim payment gatewaya, vjerovatno ce ti trebati i merchant account. Evo jedan dobar clanak o payment gatewayima, merchant accountima i integriranim rješenjima:
https://gocardless.com/guides/posts/payment-gateways/

Sto se tice pronalaska najoptimalnijeg rjesenja za tvoje potrebe, isprobaj:
https://www.about-payments.com/compare-payment-service-providers

tryengraved

Iskusan lik
Tu od
8 Stu 2010
Da se nadovežem.. Takođe me zanima funkcionalno i maksimalno pojednostavljeno rešenje plaćanje proizvoda karticom unutar BiH?

Osim toga, koliko realno vrijedi takva usluga izrade funkcionalnog sistema naplate proizvoda karticom na sajtu?

liquid

Moćan
Tu od
14 Tra 2014
ne znam ima li kakve mogućnosti da razmišliš o pikpay

http://www.pikpay.com/en/

iz kuhinje autora pik.ba, starog dernek.ba, ekupon.ba

pikpay koristi avaz i masa većih firmi u bih

ili sam skroz fulio xd

tryengraved

Iskusan lik
Tu od
8 Stu 2010
Ako nekome zatreba.. PikPay radi posao, uzimaju max 4,9% po transakciji, rade isključivo sa pravnim licima i unikredit bankom.

Na vrh