• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć oko PHP-HTML-a

Tu od
7 Svi 2010
Koristim joomla CMS i trebao bi da uklonim jedan tekst koji prikazuje jedan modul

pošto nema opcija da se to izvede na klik, predpostavljam da može u izvornom kodu.

Kada se taj deo ispita sa firebug-om, dobijem html kod sa kojim se lako barata, ali kako pronaci taj deo koda u PHP-u i srediti ?

da napomenem, često sam tako nešto radio preko CSS-a jednostavnom komandom display: none; ali opcija display je ovde u html-u tako da CSS varijanta ne pomaže.

nibs

Iskusan lik
Tu od
20 Lip 2012
Logiraš se preko nekog FTP-a na site, odeš u root folder i tražiš folder modules, nakon toga pronađeš željeni modul koji ide s mod_nesto i tamo je izvorni kod u php-u gdje to možeš odraditi.

Zbog toga što je sve open source, neki ljudi žele zaštiti svoj "link" pa ga često stavljaju u kriptirani dio JavaScripta, a to je malo teže ukloniti (no moguće je), uglavnom za većinu popularnijih modula imaš google pa utipkaj "How to remove link from XY module" i odmah ćeš naći.

Što se tiče cssa, to samo ukloniš link za posjetitelje, ali je on i dalje tu.

Tu od
7 Svi 2010
Hvala na odgovoru.

Prvo što sam pokušao jeste google naravno. Ovaj modul i nije tako popularan pa nisam za njega našao uputstvo, a naleteo sam upute za druge popularnije module.

Što te tice foldera i php fajla, i tu sam tražio, ali tu ima raznih php fajlova, i pošto se u php ne razumem, teško bi video u kom je delu to, i kako bi ga iskljucio.

Mislio sam da je neko radio nešto slično pa da ima fora da se npr firebug-om ispita taj deo, on pokaže gde se to nalazi u php kodu i nekom komandom ugasi ili se ta linija samo izbriše.

Nema veze, kad i ako sajt bude zaradio neke pare, platiću licencu da se taj kod ukloni.

PS. za CSS sam to i mislio, da se taj tekst sakrije kao što komanda i kaže. Sasvim dovoljno da ne ruži sajt, a što se njihovih backlinkova tiče, to su zaslužili, pogotovo kad je modul besplatan.

nibs

Iskusan lik
Tu od
20 Lip 2012
onda napisi ime modula pa mogu pogledati kod sebe lokalno i napisati ovdje upute

Na vrh