• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pomoć oko Payze

g0ran

Novi član
Tu od
31 Kol 2012
Pozdrav svima, naime radi se o sledećem. Kačio sam neke stvari na sajt uploaded.to u pitanju je sajt koji isplaćuje prilikom downloada. Nakupio sam nekih 60tak evra i odlučio sam da ih podignem, odabrao sam opciju AlertPay (odnosno Payza), gde mi je tražilo da unesem samo email i veličinu sume koju hoću da podignem. Naravno pre toga sam se registrovao na Payza, sa svim ispravnim podacima. Prošlo je možda jedno 10tak dana od mojeg zaheva za prebačaj novca sa uploaded.to na Payza ali dobro to je sad manje bitno, čitao sam da su neki i duže čekali. Ono što mene zanima je sledeće. Kako podići posle taj novac preko Payze, kreditna kartica mi nije opcija, da li postoji neki drugi način. Ćale je jutros išao i otvorio devizni račun u Komercijalnoj banci u Beogradu. Ulogovao sam se na svoj Payza akaunt i ispunio sve za Bank Wire. Sad mene zanima kako podići taj novac kada on bude legao na Payzu ?. Inače nalog mi je i dalje Unverified pošto ne znam kako da ga verifikujem, ne želim preko kartice, pošto istu nemam, ostaje mi još opcija za verifikaciju preko Bank Wire pošto Bank Transfer nije dostupna u Srbiji. Klikom na Bank Wire mi traži da ukucam neki Deposit što ne znam šta je ako može neko da mi pojasni kako funkcioniše ovaj sistem. Hvala i pozdrav Goran.

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Novac ne možeš da podigneš sve dok ne verifikuješ Payza nalog. Ako si iz Srbije verifikacija je sledeća:
Prvo moraš da odeš do fotokopirnice i da ti urade fotokopiju lične karte (pasoš ili vozačka dozvola) i fotokopiju računa (za telefon ili struju). Ali pazi, taj račun mora da bude ne stariji od 3 meseca, i na računu mora da piše ime i adresa baš kao na tvom Payza nalogu. Kada sve to fotokopiraš, ubaci lepo na komp, idi na official thread ovog servisa na WJunction, nadji nekog iz njihovog supporta i pitaj ih kako da im pošalješ ta dokumenta. Naravno, objasni im da si iz Srbije i da kod nas nije moguće verifikovati nalog putem kreditne kartice. Siguran sam da će ti support izaći u susret.
Sve najbolje želim.

g0ran

Novi član
Tu od
31 Kol 2012
Hteo bi da te pitam pošto vidim da se razumeš, Ćale je otvorio taj devizni račun u banci. Hteo bi da podignem te pare što imam na ovom sajtu uploaded.to ima opcija Bank Transfer i imam sledeće da popunim, pa ako možeš da mi pomogneš pošto se ne snalazim i jel sigurno prihvataju našu banku gde to mogu proveriti da li znaš ?

banktransfer.png

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Ovako druže. Mora tvoj ćale da otvori nalog u Komercijalnoj banci (zato što sam samo za nju siguran da prolazi ovo). Ako nema račun u toj banci, kaži mu da iz ovih stopa ide da otvori :this

Što se tiče ovih informacija što si zatražio, evo ti sve na slici a i ispod slike ću ti objasniti kako da završiš to.

banktransfer.png

1. Account Holder: Ovde kucaš ime i prezime onoga na koga se vodi račun u banci. Ako je to tvoj otac, onda kucaj njegovo ime i prezime.

2. Bank: Pošto sam ti rekao da moraš da otvoriš račun u Komercijalnoj banci onda ovde kucaš: Komercijalna banka a.d. Beograd

3. IBAN: IBAN broj (IBAN – international bank account number) predstavlja niz od 22 alfanumerička znaka, koji precizno identifikuju zemlju, banku i račun klijenta u Banci bilo gde u svetu, a primenjuje se u svim zemljama EU. To ti je burazeru onaj najduži broj na kartici koji obično počinje sa "RS" (Ako si državljanin Srbije).

4. SWIFT: Ovaj kod je isti za sve račune u komercijalnoj banci. To je zapravo kod banke i on glasi KOBBRSBG (Opet napominjem da je ovo samo za Komercijalnu Banku u Srbiji).

To bi bilo to. By the way, koliko sam uspeo da se raspitam, Isplatu ćeš dobiti za nekih par nedelja (ali informacija nije pouzdana samo da znaš :p ).

Sve najbolje!

Davor

Iskusan lik
Tu od
10 Velj 2012
Radi sada verifikacija putem kreditne kartice, ja sam verifikovao sa Visa Electron iz Intese i radi sve ok, vec sam vise puta uplacivao i povlacio sa racuna...

Spartanac

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2010
Da ali u ovom slučaju gospodin g0ran želi da novac povuče na svoj bankovni račun. Inače to da je Payza konačno sredila verifikaciju kreditnim karticama je odlična vest. Ja sam verifikovao dok je još drugi vlasnik vodio tu firmu i dok su se zvali AlertPay. Sećam se da sam se baš namučio oko toga, jer nisu primali kartice kao sada.

droopy

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2011
Davor kaže:
Radi sada verifikacija putem kreditne kartice, ja sam verifikovao sa Visa Electron iz Intese i radi sve ok, vec sam vise puta uplacivao i povlacio sa racuna...

Davore hvala za ovaj info! Jel mozes da povuces lovu sa Payze naloga direktno na Visa Electron?

Sparrowhawk

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2011
droopy kaže:
Davor kaže:

Davore hvala za ovaj info! Jel mozes da povuces lovu sa Payze naloga direktno na Visa Electron?
Ne može, radi samo bank wire, $15 je fee i naplaćuju pri svakom povlačenju.

Bejz

Novi član
Tu od
28 Tra 2012
Davor kaže:
Jel možeš da mi pomogneš oko uplaćivanja i povlačenja para sa računa na Payza.Danas sam verifikovao VISA karticu Komercijalne banke kod njih na sajt. Hvala unapred!

Na vrh