• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje InternetZarada Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku (Tržnica), direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Adsense općenito Pomoć oko adsense-a

edintz92

Novi član
Tu od
9 Stu 2011
Pozdrav, vec neko vrijeme uredjujem blog pod nazivom molio bih te da procitas pravila foruma. Prošle sedmice sam napravio google adsense račun i vec nekoliko dana imam google oglase na svom blogu. Trenutni CTR je 1.14%. Koliko je to dobro i šta trebam uciniti da bih ga povećao ? Volio bih ako bi mi neko dao savjet oko rasporeda oglasa na stranici. Hvala .

mariopazi

Član
Tu od
22 Sij 2011
Mislim da imas odlican ctr ... a sad jesu li jeftini klikovi .. vjerovatno da, jer ti je blog na "nasim" jezicima ...

prijedlog... pisi na engleskom jeziku ... uz taj ctr bilo bi odlicno mislim..

edintz92

Novi član
Tu od
9 Stu 2011
mariopazi kaže:
Mislim da imas odlican ctr ... a sad jesu li jeftini klikovi .. vjerovatno da, jer ti je blog na "nasim" jezicima ...

prijedlog... pisi na engleskom jeziku ... uz taj ctr bilo bi odlicno mislim..

CPC: 0.09

mariopazi

Član
Tu od
22 Sij 2011
To se ne smije spominjati cini mi se po pravilima adsensa... ali cak ti i nije nizak cpc... vjeruj mi meni bude cesto nizi i ctr i cpc ..

pozdrav

mali_ri

Član
Tu od
5 Sij 2011
Super je takav CTR, samo nastavi tako ako mozes... Meni je vecinom ispod 1%.

nibs

Iskusan lik
Tu od
20 Lip 2012
i kod mene je CPC na nekim stranicama a taj CPC je odličan za balkan jer je na ovim prostiram prosjek 0,03-0,05.

Koja je tematika (niša) bloga ako smijem pitati?

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Napokon sam nasao malo vremena za napraviti blog (dosta je bilo ilegale :D ) i odmah mi odobrili adsense preko blogspota za neka 2-3 sata. Sad me zanima dali je protivno pravilima adsensa u imenu domene imati ime nekog filma, glumca video studija i sl?

Igor Tomić

Legenda
Tu od
24 Ožu 2011
djetlic kaže:
Napokon sam nasao malo vremena za napraviti blog (dosta je bilo ilegale :D ) i odmah mi odobrili adsense preko blogspota za neka 2-3 sata. Sad me zanima dali je protivno pravilima adsensa u imenu domene imati ime nekog filma, glumca video studija i sl?

Procitaj pravila adsensa ... ne vidim kako je moguce saradjivati sa nekime a da se ne zna ni kakav "ugovor" imamo sa njime.

susjed

Član
Tu od
27 Tra 2012
nibs kaže:
i kod mene je CPC na nekim stranicama a taj CPC je odličan za balkan jer je na ovim prostiram prosjek 0,03-0,05.

Meni je prosjek na domaćim stranicama oko 0.08, ovisi to o dosta stvari..

x__eko__x

Član
Tu od
27 Stu 2010
Evo, i ja sam novi s AdSense-om pa imam par pitanja:

1.dali mi posjete iz Bih i Srbije dižu zaradu ili samo iz Hrvatske?

2.kod "procjene zarade" imam određeni iznos ali pod "ukupna zarada" nemam ništa..zašto to?

3.Dali se naplaćuju/isplaćuju samo klikovi na oglas ili se u obzir uzima i posjeta stranici?

tnx

tomex009

Novi član
Tu od
1 Srp 2012
Može pomoć možete mi reci na koji mi je nacin google poslao novac?? Ček ili Western??

28u4j2p.png

Drenova

Iskusan lik
Tu od
22 Lis 2010
Poslali su ček.
Zabuna je nastala zbog lošeg prevoda engleske reči check koja ima više značenja, tebi je na slici provedena kao provjeri.

Raymond

Dobro znana faca
Tu od
14 Tra 2010
Drenova kaže:
Poslali su ček.
Zabuna je nastala zbog lošeg prevoda engleske reči check koja ima više značenja, tebi je na slici provedena kao provjeri.

Zanimljivo, dobro si ti to skužio ;)

Meni se uvijek lakše snalaziti na engleskom kod svih tih stvari (Windows itd), a ovo na našim jezicima mi je uvijek muka dok nešto nađem.

djetlic

Legenda
Tu od
29 Lis 2009
Danas prvi put stavljam adsense na stranicu, nikad prije ga nisam koristio na stranici (samo na YTu) pa imam par pitanja. Dali je dovoljno u wordpressu staviti txt/html widget i kod unutra ili treba poseban plugin za to? Stavio sam neke oglase u običan widget, ali se ne prikazuju pa neznam jel treba proći neko vrijeme ili se to tako ne radi?

vandanic

Iskusan lik
Tu od
19 Velj 2012
Ima dosta metoda, mozes cak i PHP fajlova da promenis tako da ti se oglas pojavi npr izmedju prvog i drugog post-a ili skroz nesto drugacije. Takodje mozes staviti u Widget ali ne u onaj fabricki koji valjda ne prihvata JavaScript, nego nadji neki koji se zove npr HTML/JavaScript Box Widget.

Medjutim moja preporuka i nesto sto ja koristim je: http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-plugin-for-simple-google-adsense-insertion/

Dakle skines to i instaliras i odes u settings, i tamo imas 4 box-a, onda u prvi stavis svoj kod i sacuvas. Taj kod koji si uneo bice primenjen na svako mesto gde napises [wp_ad_camp_1] pa cak i ako samo to napises u obican text widget koji je fabricki prisutan u WP-u ili cak ubacis direktno u neki clanak! Mozes videti ovaj moj sajt u potpisu za Android telefone, sve reklame su ubacene preko te funkcije. Nadam se da ti je pomoglo. :)

midho14

Iskusan lik
Tu od
8 Svi 2012
Da ne otvaram novi topic evo ovdje cu ..

Imam na adsensu zaradjeno blizu 10e . I koliko sam ja skuzio sad oni meni trebaju poslati pin na kucnu adresu.

Moze li se to izbjeci sada.. pa da tek onda stavim da mi posalju pin kad zaradim oko 200e ?

Narednik James

Aktivni član
Tu od
5 Stu 2011
midho14 kaže:
Da ne otvaram novi topic evo ovdje cu ..

Imam na adsensu zaradjeno blizu 10e . I koliko sam ja skuzio sad oni meni trebaju poslati pin na kucnu adresu.

Moze li se to izbjeci sada.. pa da tek onda stavim da mi posalju pin kad zaradim oko 200e ?

Koliko ja znam NE MOŽE, automatski ide nakon 10 eura.
Pin ti služi samo za verificiranje računa. Sa njim nećeš podizati novac tako da ti je svejedno hoće li ti stići nakon 5, 10, 50 ili više eura. Bitno je da ti stigne prije prve isplate koju možeš zatražiti nakon zarađenih 70 Eura.

sax

Legenda
Tu od
22 Stu 2010
midho14 kaže:
MOze li se poslati pin ponistiti, tj da mi ne posalju pin?

Pa jedino da krstarecom raketom unistis avion u kome leti tvoja koverta sa pinom, u tom slucaju sam poprilicno siguran da nece stici :p

Na vrh